Srovnání SEO nástrojů

Nejlepší SEO nástroje online 2021

Hledáte-li ten pravý SEO nástroj, který vám ušetří spousty manuální práce a opravdu pomůžou vylepšit váš projekt, jste na správném místě. Otestovali jsme řadu SEO nástrojů a vybrali nejlepších pět. Podívejte se, který obstál nejlépe v našem srovnání.

5nej-srovnani

Semor

Marketing Miner

Mangools

Semrush

Ahrefs

1. Místo
2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Finální známka9.5
9.18.48.28.1
ShrnutíSEMOR je komplexní SEO nástroj, který ocení nejen marketingoví freelanceři, ale také majitelé různých webových projektů a e-shopů.
Marketing Miner je SEO nástroj, který především získává hodnotná data o klíčových slovech, URL, doménách a vašich produktech.Mangools je SEO nástroj, který se zaměřuje hlavně na analýzy klíčových slov, zpětných odkazů a SERPu.SEMrush je SEO nástroj, který dělá webové audity, analýzy SERP, také se zaměřuje na sociální sítě a také dodává hodnotné informace o konkurenci.Ahrefs je SEO nástroj, který se zaměřuje hlavně na monitorování vyhledávanosti, konkurence a také monitoruje vaší niku.

Finance

Cena nejlevnějšího tarifu (placeného)0 Kč/měsíc
649 Kč / měsíc€ 49 / měsíc$99.95 / měsíc$99 / měsíc
Cena nejdražšího tarifu100 Kč/měsíc2299 Kč / měsíc€ 129 / měsíc$399.95 / měsíc$999 / měsíc
Trial verze
Platba bankovním převodem
Platba kartou online

Důležité funkce a parametry

Analýza klíčových slov
Analýza URL
Srovnání s konkurencí
Jednorázová analýza
Hlídání existence zpětných odkazů
Podávání reportů
Hledání podobných webů pro odkazy
Rychlost webu
Indexovatelnost
Sociální signály
Našeptávač
Hledání zmínek o webu
Kontrola status kódů
Hledanost a cpc
Zjištění vstupních stránek
Metrika inzerce ppc
Kontrola plagiátorství
Možnost více uživatelů nástroje (za příplatek)
Možnost propojení s google analytics
Maximální počet projektůnení limitováno20není limitováno200100
Tutoriál k seo nástroji

Podpora

Dostali jsme reakci?
Podpora v čj
Facebook zprávy
Live chat
Telefon
E-mail

Co je SEO?

SEO je zkratkou anglického označení “Search Engine Optimalization”, které v češtině známe pod názvem optimalizace pro vyhledávače. Jde o aktivitu za cílem získání návštěvnosti z vyhledávačů typu Google.cz, Seznam.cz, Bing.cz či třeba Yahoo.com. Těchto cílů dosahují majitelé webů mnoha způsoby a existuje nespočet teorií, které se někdy i navzájem vylučují. To znamená, že získání vysokých pozic ve vyhledávačích není exaktní věda s jasným receptem, nýbrž souhrn mnoha faktorů.

Mezi nejčastější SEO aktivity patří optimalizace pro klíčová slova, zveřejňování relavantního obsahu na web, optimalizace rychlosti a přehlednosti webu a především získávání zpětných odkazů. Cílem vyhledávačů je přinést návštěvníkovi, co nejkvalitnější obsah pro dané klíčové slovo. Každým rokem se algoritmy vyhledávačů vylepšují a tomuto cíli přibližují. Díky tomu, že svůj web optimalizujete pro vyhledávače, sice můžete na krátký čas získat návštěvnost, ale pro dlouhodobější účely je třeba vytvořit zajímavý obsah pro návštěvníky.

Jak vybrat nejlepší SEO nástroj online?

Chcete investovat do SEO optimalizace pro váš projekt? Zde je osm věcí, které musíte zvážit:

Kolik peněz jste ochotni investovat?

Hned na začátek přichází velká otázka peněz. Je potřeba zvážit, jestli chcete platit měsíčne, nebo jednou za rok (v tomto případě často ušetříte). Existují spousty web SEO nástrojů, které se pohybují v různých cenových relacích. Využívat můžete nástroje zdarma, nebo za ně platit několik tisíců dolarů měsíčně. Takže pokud máte jasno v tom, kolik chcete měsíčně za SEO nástroj zaplatit, pomůže vám to výrazně zúžit výběr nástrojů, mezi kterými budete dále hledat ten pravý.

Máte čas a prostředky na rozluštění dat ze web SEO nástroje?

Existují některé bezplatné nástroje pro SEO, jako jsou například Screaming Frog nebo Majestic SEO, ale pokud si vyberete právě tyto, měli byste mít na paměti, že strávíte další čas nad analyzováním podrobných údajů, které ‘vyplivnou’. Pokud na to nemáte čas nebo dovednosti, zvažte výběr inteligentního nástroje pro SEO, který nejen shromažďuje data, ale také vytvoří přehledný report.

Chcete nástroj, který zvládne “všechno” nebo specializovaný?

Jak jsme již zmínili, existují web SEO nástroje, které se specializují pouze na jednu konkrétní oblast (zpětné odkazy, analýza klíčových slov, analýza vlastních stránek…). Tyto nástroje jsou užitečné, pokud vám jde o zlepšení konkrétního problému. Ale pokud nevíte, v čem je ‘zakopaný pes’, poohlédněte se po SEO nástroji, který je více kompexní. Takový nástroj vám přesně ukáže vaše data, statistiky a výsledky, případně navrhne i řešení.

Hodí se online marketing SEO nástroj pro váš projekt?

Potřebujete více přihlášení a účtů pro velký tým uživatelů? Nebo vám stačí jednoduše analyzovat jeden web, jeden uživatel, jedno přihlašovací nastavení? Velký projekt zkrátka nenapasujete na ten samý tarif, který stačí menšímu webu.

Jaké funkce skutečně potřebujete?

Než začnete vyhledávání, udělejte si seznam funkcí, které potřebujete – co je pro vaši firmu rozhodující a co je dobré mít? Jakmile víte, co přesně potřebujete, je jednoduché to najít. Zde jsou některé funkce, které by mohly být na vašem počátečním seznamu:

  • analýza klíčových slov
  • zjištění vstupních stránek
  • hlídání zpětných odkazů
  • kontrola status kódů

Potřebujete pomoc se zlepšováním webu na základě doporučení web SEO nástroje?

Pokud je odpověď ano, hledejte takový SEO nástroj, který vám usnadní i tento úkol. Některé SEO nástroje nabízí svůj tým služeb pro provedení zlepšení. Jiné nástroje dokáží usnadnit zadávání práce například vašim zaměstancům.

Dá se propojit web SEO nástroj s dalšími marketingovými nástroji, které používáte?

Marketingová integrace a automatizace jsou stále důležitější, protože zvyšujeme počet nástrojů, které denně používáme. Seznamte se tedy lépe s nástroji, které již používáte a zjistěte, zda jdou propojit s dalšími nástroji – v našem případě SEO nástrojem. Hledejte funkce jako export a import dat. Zajistíte tak, že vaše nástroje budou pracovat pro vás s minimem úsilí z vaší strany.

Srovnávejte výhody SEO nástrojů

Když jste zúžili svůj seznam SEO nástrojů, podívejte se, jaké přidané doplňky nabízí SEO nástroj. Hledejte výhody, jako jsou například webináře, tutoriály, online chat…

Recenze všech web SEO nástrojů pro optimalizaci

Semor Logo

SEMOR

SEMOR je komplexní SEO nástroj, který ocení nejen marketingoví freelanceři, ale také majitelé různých webových projektů a e-shopů. Tento nástroj měří pozice stránek ve vyhledávačích, hlídá zpětné odkazy, získává důležitá data ze SERP a také například pomáhá s technickou analýzou webu. Díky své cenové politice je SEMOR vhodný jak pro týmy s napjatým rozpočtem, tak i pro větší projekty.

Mangools Logo Ctverec

Mangools

Mangools je SEO nástroj, který působí na trhu od roku 2014 a pochází ze Slovenska. Svoje služby dělí do tří tarifů – Mangools Basic, Mangools Premium, Mangools Agency. Čím vyšší tarif, tím více možností vám Mangools poskytne. Celý SEO nástroj se rozděluje do 5 sekcí a každá má svou funkci (KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher , LinkMiner a SiteProfiler). Mangools se mimo jiné snaží své uživatele vzdělávat a proto na jejich webu naleznete SEO Akademii a blog plný článků o online marketingu a SEO tématiky. Dozvíte se tam i novinky ze světa Mangools a najdete návodné tutoriály.

logo-marketing-miner

Marketing Miner

Marketing Miner je český SEO nástroj, který působí na trhu od roku 2015. Svoje služby dělí do čtyř tarifů – Minee, Miner, Digger a Machine (čím vyšší tarif, tím více možností). Marketing Miner je vhodný pro agenturu, jednotlivce i majitele projektu/e-shopu. Marketing Miner je nástroj, který dokáže na základě vstupu získat data důležitá pro rozhodování v marketingovém ohledu (vstupy jsou následující: fráze, doména, URL, název produktu). Marketing Miner má více než 40 minerů – každý z nich má svou funkci (př. kontrolovat status kódy). Pro ty, kteří si nevědí rady s tímto SEO nástrojem, je zde akademie od Marketing Mineru, kde se nachází blog, webináře, návody a postupy.

logo-ahrefs

Ahrefs

Ahrefs tvoří nadnárodní tým s kořeny na Ukrajině, ale hlavní sídlo má v Singapuru. Na trh vstoupil v roce 2011. Svoje služby dělí do čtyř tarifů – Lite, Standard, Advanced, Agency. Platí, že čím vyšší tarif, tím více možností máte a pokud by ani nejvyšší tarif nestačil, tak je možnost osobní domluvy a vylepšení tarifu. Ahrefs je vhodný pro jednotlivce, agentury i majitele projektu. Pro ty, kteří se potřebují více dozvědět nebo vzdělat v oblasti marketingu a SEO, má Ahrefs svou Akademii a blog.

logo-semrush

SEMrush

SEMrush je SEO nástroj, který na trhu působí více než devět let. Má čtyři pobočky a jednu z nich i v České republice. Své služby dělí do čtyř tarifů – Pro, Guru, Business a Enterprise. Čím vyšší tarif, tím více možností a tarif Enterprise si navíc můžete poskládat podle vlastních potřeb. SEMrush je vhodný pro jedntlivce, agentury i majitele projektu/e-shopu. Přímo na stránkách semrush.com najdete vzdělávací Akademii, sekci s webináři a blog, kde jsou užitečné články se SEO tématikou.

Srovnání SEO nástrojů
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.95 (20 Recenzí)

Jeden příspěvek

  1. Vlastimil Slechta 14.8.2020

Přispět názorem