Nejlepší kurzy angličtiny online

Nejlepší kurzy angličtiny online v roce 2022všechny kurzy na jednom místě. Naučte se perfektně anglicky z pohodlí vašeho domova. Stačí vybrat kurz, který vám sedne a věnovat učení jazyků určitý čas denně. Díky on-line kurzům angličtiny si studium naplánujete tak, jak vám to vyhovuje. Můžete studovat doma, v mobilu, PC nebo na tabletu. Záleží jen na vás, jak rychle budete ve studiu pokračovat.  

Srovnání kurzů angličtiny online

5nej-srovnani

OnlineJazyky

Easylingo

EnglishMe

DuoLingo

Learn English Grammar

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Finální hodnocení98.47.47.46.3
Finance
Verze zdarma
Cena2490 Kč / úroveň2490 Kč / úroveň1490 / rok0 Kč / 147 Kč0 Kč
Neomezená doba studia (1 rok)
Možnost koupit všechny úrovně
Učební metody
Listening / Poslech
Speaking / Mluvení Nedostatečné
Reading / Čtení
Writing / Psaní
Nadstardní interaktivní funkce
Škola hrou
Rozsah výuky
Možnost výběru obtížnosti (od základu nebo dle testu)
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Specializované kurzy
Příprava na FCE či CAE
Kompatibilita
Webová aplikace
Mobilní aplikace
Jde spustit na PC?
Jde spustit na mobilu a tabletu?
Funguje offline?
Jednoduchost
Intuitivní ovládání
Video průvodce
Motivační program
Vysvětlivky
Podpora
Telefon
E-mail/kontaktní formulář
Online chat
Odpověď do 24 hodinNeodpověděli
Odpovědi7/107/107/100/10Neodpověděli
onlinejazyky-logo

OnlineJazyky

Angličtina pro začátečníky + angličtina pro pokročilé!

Pokud jste jedni z těch lidí, kterým byla výuka angličtiny znechucena školní docházkou, budete příjemně překvapeni způsoby výuky OnlineJazyky. Je to platforma pro ty, jenž to s angličtinou myslí vážně a chtějí se posunout o úroveň výše. Máte na výběr kurzy ze všech jazykových úrovní a k tomu i některé speciální jako třeba přípravné kurzy na FCE.  Celý kurz jste provázeni video průvodcem. Velkou předností je pokročilá interaktivní výuka. Některé metody jsou podobné těm v aplikaci Duo Lingo, ale oproti ní si zde najde své i pokročilý angličtinář úrovně B2 či C1.

Easylingo Logo

EasyLingo

Easylingo je unikátní vzdělávací systém, který vám nabídne kurzy angličtiny i dalších jazyků po jednotlivých balíčcích. Koupit si je tak můžete samostatně (pouze v mobilní aplikaci) nebo přes webové stránky ve formě předplatného. K dispozici jsou přitom všechny jazykové úrovně (od A1 až C2). Mezi přednosti EasyLinga patří interaktivní procvičování slovíček a gramatiky. Předplatné vám umožní studovat přes 50 jazykových lekcí v 6 různých jazycích.

Video srovnání angličtiny online

Výuka angličtiny online prostřednictvím kurzů

Znalost angličtiny je v dnešním multikulturním světě “must have”, jenž vás může rapidně popostrčit ke dveřím mnoha zajímavých příležitostí. Nejlepší možnost je vycestovat do anglicky mluvících zemí a pobýt zde alespoň jeden rok. Ale co si budeme povídat. Ne každý má čas a možnosti něco takového podniknout.

Učit se kompletně nový jazyk, může být náročné. Pokud k tomu ještě pracujete, máte děti, či jiné závazky, je prakticky nemožné docházet do nějaké školy a nový jazyk studovat. Studium kurzů navíc nestačí. Je potřeba věnovat se mu poté i doma. Kromě toho může studium cizích jazyků klasickým způsobem lézt do peněz. Z těchto a mnoha dalších důvodů, je angličtina online to pravé pro rychlé a efektivní naučení jazyka. Vyzkoušeli jsme a srovnali kvalifikované on-line kurzy, které můžeme označit jako „angličtinu pro samouky

Pokud z nějakého důvodu nemůžete docházet do školy, nebo potřebujete intenzivní kurz angličtiny, jsou pro vás kurzy angličtiny online to pravé.

Výuka angličtiny doma, jak se učit?

Angličtina pro samouky z pohodlí domova je příjemnou variantou, která vám umožní studovat nový jazyk kdykoli máte chuť a čas. Nemusíte se nijak omezovat, hlídat si, abyste byli na kurzu angličtiny včas, abyste stihli vypracovat zadané úkoly, nemusíte se stresovat, že neporozumíte mluvenému textu a zesměšníte se tak před ostatními studenty. 

Pro děti, mladistvé i pro dospělé… Online kurzy angličtiny jsou vhodné pro všechny, kdo mají chuť se vzdělávat. Ocení ji i starší lidé a studenti středního věku, kteří by se již necítili ve školních lavicích dobře a dávají přednost pohodlí v soukromí a klidu svého domova. Jednotlivé lekce si mohou rozvrhnout podle sebe, studiu se mohou věnovat ve svém volném čase a je jen na nich, jakým tempem budou ve svém studiu angličtiny postupovat. 

Setkat se můžete hned s několika formami angličtiny pro samouky online. Zatímco dříve převládaly studijní materiály tištěné, někdy doplňované audio-formou, tedy CD či DVD s nahranými mluvenými texty, nyní se samostudium angličtiny i jiných jazyků přesunulo na internet. On-line studium je ideální v tom, že jej můžete zobrazit v počítači, tabletu i na mobilu. Záleží jen na vás, co vám nejvíce vyhovuje a v jakém zařízení se vám nejlépe pracuje. Slovíčka si snadno procvičíte večer před spaním, nebo ráno v metru, cestou do práce. Stačí mít internetové připojení. 

Ať už se rozhodnete angličtinu studovat v jakémkoli kurzu (ty nejlepší jsme pro vás shrnuli do našeho srovnání), nejprve je potřeba zjistit, na jaké jste úrovni. Ohled je však potřeba brát i na další kritéria. Pojďme se tedy podívat, jak vybrat kurz angličtiny pro samouky online

TIP
Určitě chcete se chcete anglicky naučit nejrychleji, jak je to jen možné. Máme pro vás článek, který vám odpoví na otázku, jak se naučit anglicky rychleji.

Jak vybrat online kurz angličtiny?

I když vám v našem srovnání představujeme pět nejlepších kurzů angličtiny, doporučujeme vybírat pečlivě a obezřetně. Nesahejte hned po tom nejlepším. zaměřte se nejprve na své vlastní potřeby. Proč se chcete angličtinu učit, na jakou slovní zásobu se potřebujete zaměřit apod? 

Díky online kurzu angličtiny si můžete vytvořit každodenní rutinu, jenž vaši znalost jazyka popožene kupředu. Ale především vás to může díky tomuto učebnímu nástroji skutečně bavit. Dokážete si představit, že se každodenně těšíte na učení angličtiny? Zní to bláznivě? U některých šikovných webových a mobilních aplikací to je “TRUE STORY”!

Jenže jak vybrat kurz angličtiny pro samouky, aby vás skutečně posunul na vyšší level? Sestavili jsme 3 otázky, které je třeba si klást před výběrem. Pojďme se na ně podívat.

1. Jaké jsou výukové metody?

Jestliže vám vyhovuje metoda podobné té, jakou znají studenti středních škol, pak hledejte kurz založený na testech a gramatických drilech. Pokud ale hledáte něco jiného, zábavného a interaktivního, pak se rozhodně zaměřte na online kurzy angličtiny, nebo i dalších cizích jazyků. Pro to, abyste se nový cizí jazyk zvládli skutečně dobře naučit a mohli jej v plné míře využívat, je nezbytné, aby vás daná metoda bavila a dávala vám smysl.

2. Jaký druh anličtiny se potřebuji naučit?

Doporučujeme si nejprve vymezit hlavní cíl, proč se učíte anglicky. Učíte se kvůli práci? Kvůli škole? Nebo si zkrátka chcete rozšířit znalosti a při vycestování do cizí země se pohodlně domluvit? Nebo chcete číst knihy v angličtině a časem se věnovat třeba i překladu? 

Některé online kurzy nabízejí specializované kurzy pro obchodní angličtinu. Jiné se zaměřují na mluvené slovo a poslech. Další jsou vhodnější pro studenty, jiné pro samouky v pokročilém věku. Zužte tedy váš výběr na takové, které nabízejí požadovanou specializaci.

3. Kolik jsem ochotný/ná za kurz zaplatit?

Ačkoli vždy neplatí, že čím dražší tím lepší, cena je i tak důležitým faktorem, který může něco napovídat o kvalitě kurzu. Jestliže učení jazyků myslíte vážně je dobré něco investovat (ale moudře). Pokud nemáte příliš peněz na investování, existuje i několik levnějších či dokonce bezplatných variant. Často zde však narazíte na jistá omezení, která vás následně okrádají o čas. Proto doporučujeme projít si různé cenové varianty a než se do některé pustíte, srovnejte si všechna “pro” a “proti”. Šetřit se totiž někdy nevyplatí.

4. Úrovně angličtiny

Možná už jste zaznamenali pojem jazykové úrovně. Možná tušíte, o co se jedná a možná to dokonce víte. Není však na škodu si je připomenout a vysvětlit si, proč vlastně vznikly a k čemu je jejich rozdělení dobré. 

Jazykové úrovně definuje Společný evropský referenční rámec (označení SERR) a dokument Rady Evropy (anglická zkratka CEFR). 

Jde o šest kategorií znalosti cizího jazyka, které se doporučuje uvádět např. pro označení úrovně znalosti jazyků v životopisu apod. Při hledání o práci často narazíte na požadavek znalosti cizího jazyka na určité úrovni. Někdy dokonce může zaměstnavatel žádat doložení, že jste skutečně kvalifikováni na této úrovni, tedy že máte hotovou zkoušku. Označení znalosti jazyka zkrátka pomáhá upřesnit, co všechno umíte, jak dovedete v cizím jazyce komunikovat a co od vás může (např. zaměstnavatel) očekávat. 

Nyní se pojďme podívat, s jakým označením úrovní se můžete setkat:

Seznam jazykových úrovní podle ERR

ERR je Evropský referenční rámec pro jazyky. Více se dozvíze na Cambridgeenglish.org.

1. Angličtina základy (stupně A1/A2)

  • A1 (Úplný začátečník, Beginner)
  • A2 (Začátečník, Elementary)

2. Samostatný uživatel angličtiny (B1,B2)

  • B1 (Mírně pokročilý, Intermediate English)
  • B2 (Středně pokročilý, Upper-Intermediate English)

3. Znalost angličtiny expert (C1,C2)

  • C1 (Pokročilý, Advanced English)
  • C2 (Expert, Proficiency English)

Více o jazykových úrovních se můžete dočíst zde.

Jak zjistit, na jaké úrovni je moje stávající angličtina?

Víte jak jste v angličtině dobří a jakou máte jazykovou úroveň? A2 nebo třeba B1? Pokud ne, doporučujeme si udělat zařazovací test, abyste si následně zvolili takový kurz, který vás bude skutečně posouvat kupředu. 

Některé kurzy angličtiny online sice nerozlišují obtížnosti, ale jiné jsou sofistikovanější a rozlišují své kurzy do jazykových úrovní. My rozhodně doporučujeme takové, které úrovňový test umožňují. Test si raději udělejte ale i ve chvíli, kdy si myslíte, že svou úroveň znáte. Někdy stačí pár měsíců, kdy angličtinu nepoužíváte, a už zapomenete řadu slovíček, výrazů apod. Proto se vždy vyplatí test udělat a ověřit si tak své znalosti. Vyhnete se tak tápání a neznalostem, které by vás mohly od studia angličtiny odradit, nebo vám jej znechutit. A to určitě nechcete. 

Doporučujeme!

OnlineJazyky nabízí rozřazovací vstupní test, který vám pomůže lépe si zvolit své studium. 

Někdy se může stát, že kurz, který jste si vybrali, test na správné rozřazení do úrovní neposkytuje. Není to žádný problém. Na internetu najdete i řadu webů, které umožňují udělat si úrovňový test jazyků, aniž byste si museli kupovat jejich kurzy. 

Úrovňový test zpravidla otestuje vaši slovní zásobu, znalost a schopnost používat správné časy, schopnost vyznat se a reagovat v různých situacích, dorozumět se, správně porozumět psanému i mluvenému slovu apod.Každý kurz může mít test postavený trochu jinak. Rozdíl je i v tom, zda jste úplný začátečník, nebo už jste na vyšší jazykové úrovni. 

Podívejte se na recenze online jazykových kurzů:

Englishme

EnglishMe.cz

Pokud není vaší prioritou zábavnost a interaktivita kurzu, nýbrž rozsáhlá databáze testů na rozličná témata, propracované vysvětlivky gramatiky a chytrý software na učení vlastních slovíček, pak je nejspíše Englsh Me ten pravý kandidát. Jelikož pochází aplikace z dílny HelpForEnglish.cz, využívá jejich rozsáhlé databáze učebních materiálů a testů. Milovníci zmíněného vzdělávacího webu též ocení i férovou cenu 790 Kč /rok.

duolingo-logo

DuoLingo

DuoLingo je trochu jiná aplikace, než všechny ostatní námi recenzované. Anglicky se s touto aplikací naučíte s přehledem. Aplikace je velmi kvalitně vytvořená a učení angličtiny vás bude s touto aplikací vyloženě bavit. Pokud je ovšem vaším cílem nějaký certifikát z angličtiny, doporučuji se porozhlédnout po jiných námi recenzovaných kurzech angličtiny.

Learn-english-grammar-logo

Learn English Grammar

Velmi dobře zpracovaná aplikace Learn English Grammar s intuitivním ovládáním, která dokáže naučit anglicky prakticky každého. Co nám chybí je příprava na Cambridge English certifikace (FCE, CAE) a možnost mluvení – to považujeme za zásadní ve zvládnutí jazyka. Bohužel si tuto aplikaci neotevřete na počítači, což může některé uživatele odradit. Ocenili bychom i nějaký motivační systém pro ty z nás, kteří nemáme tak silnou vůli.

Časté otázky k online kurzům angličtiny

❓ Jak probíhá výuka angličtiny?

Kurzy angličtiny online probíhají na stránkách nebo v aplikacích vzdělávacích platforem. Výuka angličtiny může probíha z pohodlí domova, v kanceláři, v autobuse nebo kdekoliv jinde, kde vás napadne. Výukuvé kurzy jsou rozdělené podle témat, ale také podle toho, co chcete cvičit: poslech, čtení, gramatika. Z toho si vyberete, co chcete aktuálně procvičovat a můžete začít s výukou. Na konci každé lekve pak bývá závěrečný test, který otestuje vaše znalosti.

❓ Jak poznat úroveň své angličtiny?

Na určení úrovně angličtiny existují různé rozřazovací testy. Úrovně angličtiny se řídí mezinárodním seznamem jazykových úrovní.

❓ Jak se co nejrychleji naučit anglicky?

Nejlépe se učí cizí jazyk jeho intenzivním tréninkem. Čím častěji a pravidelněji se budete angličtinu užit, tím dříve v ní budete umět komunikovat. Čím lépe budete komunikovat, tím lépe se vám bude angličtina učit. Ideální tedy je studovat angličtinu každý den. Během několika týdnů až měsíců uvidíte velice výrazný posun ve výuce tohoto jazyku.

❓ Jak vybrat online kurz angličtiny?

V naší tabulce jsme vybrali nejlepší online kurzy angličtiny. Tyto kurzy a jejich způsoby výuky a výukové materiály jsme osobně vyzkoušeli. Hodnotili jsme hlavně zábavnost kurzu, ale také formy výuky. V našich testech a recenzích jsme se zaměřili i na finanční stránku. Kurz anličtiny vybírejte zejmeéna podle vaší úrovně angličtiny, podle možností a forem výuky.

❓ Jaká slovíčka je nutné znát?

K porozumění a dorozumění vám údajně stačí znát okolo 3000 anglických slov. Zde najdete anglická slovíčka, které musíte znát pro začátek.

Srovnání kurzů angličtiny online
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.36 (64 Recenzí)

Jeden příspěvek

  1. Katarína 20.4.2021

Přispět názorem