Sendinblue recenze

Sendinblue


Výhody
+ Velmi výhodné cenové relace
+ Přívětivé ovládání

 

Nevýhody
– Podle recenzí nižší doručitelnost emailů

 

sendinblue-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

SendinBlue je zavedená platforma pro efektivní email marketing. Má spoustu příznivců nejen ve světě, ale i u nás. V zásadě se přitom nijak výrazně nesnaží vybočit ze zajetých kolejí a nabízí poměrně standardní nástroje. SendinBlue vám poskytne vše, co od systému tohoto typu očekáváte.

Výhodu lze spatřovat v opravdu pěkném editoru, který pracuje s velkým výběrem responzivních šablon. Systémem drag-and-drop můžete rychle a snadno vytvářet velmi pěkné emaily a newslettery. Upravené šablony si pak můžete uložit pro pozdější použití.

SendinBlue taky přináší určité možnosti automatizace, nechybí A/B testování a poměrně velmi podrobné statistiky a analýzy, z nichž můžete vycházet při tvorbě kampaní. Systém podporuje i SMS marketing. Pro spoustu potenciálních uživatelů je ale zásadní přítomnost „Free“ tarifu. I u ostatních balíčku lze přitom mluvit o celkem příznivé ceně.

Bezplatný tarif je omezen rozesláním 300 emailů za den, ale počet kontaktů je libovolný. Tarif „Lite“ umožní rozeslání až 40 000 emailů za měsíc bez denního limitu, jeho cena je 25 Dolarů. Dále jsou k dispozici tarify „Essential“, „Premium“ a „Enterprise“. První dva jmenované nabízejí výhody jako pokročilé statistiky nebo podporu Facebookové reklamy. Poslední tarif si lze přizpůsobit podle potřeby a je určen náročným zájemcům.

SendinBlue je vhodný pro malý i velký business. Jako nejvážnější mínus je nejčastěji zmiňována poněkud slabší doručitelnost emailů (končí ve spamu) než u některých konkurenčních systémů.

Kvalitní systém s velmi dobrým poměrem ceny a možností.

Finance

Cenově výhodné tarify; jeden bezplatný

Cena u nástrojů na email marketing se nejčastěji odvíjí od počtu kontaktů, jež v databázi máte. Někdy též objevíte, že služba je zdarma, ale má limitovaný počet kontaktů a menší rozsah funkcí. Pokud to však s emailingem myslíte vážně, má smysl si zaplatit. Otázkou však je: kolik?

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)25$ až 66$
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)25$ až 66$
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)25$ až 66$

Posílání emailů

Všechny standardní možnosti

Má Sendinblue autoresponder a možnost plánovat emailu? A co statistické údaje jako jsou míry otevření emailu a míry prokliku na odkaz v emailu? Tabulka odpoví:

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů

Snadno ovladatelný editor s šablonami

Hned po doručitelnosti, je právě samotná tvorba emailu tím nejdůležitějším faktorem při výběru nástroje pro email marketing. Ať už člověk tvoří responzivní email, jež lze správně zobrazit na všech zařízeních, chce udělat A/B testování nebo vytvořit svůj originální design pomocí CSS, potřebuje k tomu ty správné nástroje. Má je Sendinblue?

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
A/B testování

Správa databáze a lokalizace

Podpora i na telefonu; pouze angličtina

Abyste měli komu posílat vaše emaily, musíte nejprve mít nástroje k tomu kontakty nasbírat a efektivně s nimi pracovat. Máme na mysli opt-in formuláře, možnost importu a exportu kontaktů, segmentování databáze, podpora vlastních polí a vestavěnou možnost odhlásit se z odběru. Lokalizace do češtiny je výhodou, avšak většinou se jí nedočkáte (snad jen u českého nástroje Smartemailing). Jak je na tom Sendinblue v tomto ohledu?

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Není pro vás Sendinblue to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nástrojů pro email marketing.

Více informací →

Sendinblue recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Monika Kostková 1.7.2020

Přispět názorem