Savana VPS recenze

Savana.cz VPS recenze


Výhody
+ VPS je kompletně spravované a nestaráte se o technický provoz serveru. Nabízí snadnou možnost navýšit výkon (celkem 5 tarifů).


Nevýhody
– Někomu může vadit, že nemáte přístup k rootu nebo omezení maximálního počtu inodů na web. 

savana-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
VPS od Savany je jedním z nejpoužívanějším manažovaným VPS na trhu. Hned zprvu je třeba zmínit, že pokud začínáte s menším rozpočtem a nevíte, jak bude web náročný na výkon, Savana je dobrou volbou. Proč? Nabízí celkem 5 tarifů všech cenových kategoriích a kdykoli můžete navýšit na vyšší. Z řady vystupuje intuitivní administrací, která umožňuje snadno měnit většinu parametrů k obrazu svému (memory limit, max execution time,…). Za výkon se Savana také nemusí stydět, protože v sobě skrývá konektivitu 2400 Mhz a 3 GB RAM (řeč je tarifu Savana 2001). Ideální pro lidi, kteří hledají managed VPS s jednoduchou administrací. Naopak neocení jej ti, kteří hledají vlastní VPS s přístupem do rootu a možností vlastní správy.


Poměr cena/výkon – 8/10

“Snadno škálovatelné VPSko”

Ideální pro ty, kteří neznají přesné požadavky na parametry. Jako uživatel máte na výběr z pěti tarifů, z nichž nejlevnější stojí 1440 Kč/ročně, nejprodávanější 4212Kč/ročně a ten nejvýkonnější 11500Kč/ročně. Můžete tedy snadno škálovat. Pokud přecházíte od konkurence dostáváte 1 rok zdarma, což ve finále velmi snižuje celkové náklady.

Roční platba s DPH4 212 Kč
Cena registrace domény cz151
Cena registrace domény com262 Kč
Počet domén 2. řáduneomezeně
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry VPS – 7.6/10

“Výkonné VPS s kompletní správou”

Parametry jsou takové, jaké si je namícháte. Když nebereme v potaz řadu příplatkových balíčků, kterými si zvyšujete výkon VPS, tak záleží i dost na tarifu jaký si vyberete. Tarif 2001 si pořídíte za 4212 Kč/ročně s konektivitou 2400 Mhz, 3 GB RAM, prostorem pro web 30 GB a maximálním počtem 400 000 inodů na web. Ať už vyberete jakýkoli tarif, všechny běží na rychlých SSD discích.

Konektivita2400 Gbps
Správa serveru (managed)
Přístup k rootu
RAM3 GB
Prosor pro web (GB)30 GB
Prostor pro emaily20 GB
Počet email adresneomezeně
Cron úlohyneomezeně
SSD
Limit počtu souborů (inodů)400 000 / web
Vlastní administrace
Počet procesorů1

Zabezpečení – 10/10

“Vše zařízení”

Protože jde o managed VPS, o zabezpečení se stará Savana. Není třeba nic nastavovat. Pravidelné zálohování, SSL zabezpečení, antivir a antispam jsou součástí všech tarifů.

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir

Podpora – 9.3/10

“Profesionální podpora na všech frontách”

Podpora je velmi nápomocná a profesionální. Dopíšete se jim na live chat, email i autorizovaný požadavek. Nechybí ani možnost telefonické podpory. Jsou dostupní celý týden (i o víkendu), ale kdo hledá nonstop podporu ve dne v noci, pak ne se Savanou. Vyniká skvěle zpracovanou sekcí často kladených otázek.

Email
Aut. požadavek
Live chat
Telefon
Rychlost skrze Live chatokamžitě
FAQ
pracovní doba podporyprac. dny 8-22, vík 8-16:30

Není Savana VPS to pravé pro vás? Zkuste se podívat na naše srovnání VPS.

Více informací →

Savana VPS recenze
 • Poměr cena/výkon - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry VPS - 7.6/10
  7.6/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
8.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám