RIXO.cz Recenze

Vyhody

+ Srovnají vám až šest druhů pojištění
+ Srovnání trvá v průběhu 2-4 minuty
+ Vybranou pojistku můžete na Rixo rovnou sjednat

Nevyhody

Spolupracují s 15 pojišťovnami, což je o něco méně, než u některé konkurence

 

Rixo Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Srovnávač RIXO recenze

Shrnutí:

Online srovnávač pojištění Rixo má celkem šest kategorií, v nichž porovnává nabídky pojištění od různých pojišťoven. Můžete si nechat srovnat nabídky na cestovní pojištění, životní pojištění, havarijní pojištění a povinné ručení, pojištění domácnosti a nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti. Vaše stávající pojistné smlouvy vám zdarma zkontrolují a případně navrhnou úpravy k lepšímu. V jejich srovnání se snadno vyznáte, protože zvýrazněný Rixo index vám okamžitě ukáže, jak je pro vás daná nabídka výhodná. Všechny své pojistné smlouvy můžete mít nahrané v telefonu, v jedné Rixo aplikaci a mít tak vše neustále pod kontrolou. 

Základní parametry – 9/10

Rixi Zakladni Parametry

Pojištění domu, bytu, domácnosti, povinné ručení na auto, životní pojištění nebo pojištění odpovědnosti? To jsou pojistky, které většina z nás má sjednané, nebo je sjednané dokonce mít musí. Proč ale platit za pojistky zbytečně vysoké částky, když si je můžete nechat porovnat na srovnávači online pojištění a vybrat tu nejlevnější? 

Online srovnávač Rixo patří mezi ty nejznámější na českém trhu. Srovnávají šest druhů pojištění a oproti některé konkurenci, jenž některé druhy nesrovnává ale nabídne rovnou pojistku pouze od jedné pojišťovny, zde máte jistotu, že vám nabídnou skutečně srovnání hned od několika pojišťoven. Počet pojišťoven se samozřejmě liší podle typu pojištění (pojištění odpovědnosti nabídne jiné pojišťovny, než třeba havarijní nebo životní pojištění). Celkem ale Rixo spolupracuje s 15 známými i méně známými pojišťovnami

Velkou výhodou je, že mají jakousi pojišťovací poradnu, kterou najdete na jejich webu pod záložkou “kontrola smluv”. Máte možnost naskenovat jim své již uzavřené pojistné smlouvy a nechat je prověřit odborníky na pojištění od Rixo.cz. Následně vám bude opět nabídnuto srovnání, nebo rovnou nová nabídka pojištění, které bude levnější než to stávající a vy díky tomu ušetříte stovky, někdy i tisíce korun ročně. 

Kolik druhů pojištění srovnají6
Kolik pojišťoven srovnají15
Pojišťovací poradna
Sleva

Druhy pojištění – 10/10

Rixo Druhy Pojisteni

Rixo.cz nabízí srovnání hned v několika kategoriích pojištění. Můžete si zde porovnat pojištění majetku a osob, domácnosti a nemovitosti, havarijní pojištění a povinné ručení, pojištění odpovědnosti, cestovní pojištění a životní pojištění. 

Co Rixo nenabízí je srovnání pojištění mazlíčků, nebo chcete-li pojištění psů a koček. Ve skutečnosti nemají možnost, jak tento typ pojištění srovnat. Pokud byste si ale chtěli přes Rixo toto pojištění sjednat, je to možné. Je však nutné zavolat na klientskou linku a uzavřít smlouvu spolu s operátorem. Rixo pojišťuje pojištění mazlíčků u ČPP. 

Jelikož každou kategorii srovnávají u jiných pojišťoven, srovnání a vyplnění má jiné výhody a trvá odlišnou dobu, podíváme se nyní na jednotlivé kategorie podrobněji. 

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Pojištění majetku a osob
Pojištění domácnosti a nemovitosti
Cestovní pojištění
Životní pojištění
Pojištění psů a koček

Pojištění vozidla

Rixo Srovnani Pojisteni Aut

U pojištění vozidla Rixo nabízí srovnání havarijního pojištění a povinného ručení. Srovnání probíhá u 15 pojišťoven, nebo u těch, které jsou schopny splnit vámi zadané podmínky a parametry. Výsledek srovnání se dozvíte přibližně do 3 minut. Srovnání je nastaveno tak, abyste na první pohled viděli, která smlouva by pro vás byla nejvýhodnější, a která naopak. Rixo má u srovnání vytvořený index, na kterém hned vidíte, zda je navrhovaná smlouva skutečně kvalitní, zda pokryje všechna rizika a zda za ni nezaplatíte zbytečně moc peněz. Hned pod hlavičkou pojišťovny vždy vidíte zmíněný index – číslo a jeho barevné označení. Zelená barva značí kvalitní a po všech stránkách výhodnou pojistku. 

Vámi vybrané pojištění je Rixo schopné ještě doupravit podle vašich přání či potřeb. Neznamená to tedy, že byste si museli vybranou pojistku vzít tak, jak ji srovnávač nastavil. Naopak, můžete upravovat limity, rizika atd. 

Vzhledem k tomu, že povinné ručení musí mít každý řidič/majitel vozu, rozhodně se vyplatí srovnání udělat. Povinné ručení kryje škodu na majetku, zdraví nebo na autě, kterou vy způsobíte někomu druhému. Nechrání sice přímo vás a vaše auto, ale pomůže vám, abyste napáchané škody nehradili z vlastní kapsy. 

Oproti tomu havarijní pojištění je jakýsi doplněk, který chrání přímo vás a váš automobil. Sami si zde můžete vybrat, zda chcete všechna nabízená rizika, nebo si pojistíte jen některá. Pojišťuje se havárie, srážka se zvěří, vandalismus a odcizení nebo živelné pohromy. 

Pojištění majetku

V případě pojištění majetku opět Rixo srovnává nabídky 15 spolupracujících pojišťoven. V této kategorii si můžete vybrat pojištění domu/chaty nebo bytové jednotky. Dále vybíráte, zda chcete pojistit nemovitost jako takovou – tedy zdi, podlahy, stropy, nebo domácnost a její vybavení.

Opět zde funguje Rixo index, díky kterému vidíte výhody nabídek na první pohled. A opět si vybranou nabídku můžete ještě nechat doladit podle svých potřeb. U pojištění majetku a nemovitosti je pravidelná aktualizace pojistných smluv opravdu důležitá. Proto je velkou výhodou, že Rixo jednou ročně jimi uzavřené smlouvy kontroluje a v případě, že je potřeba aktualizace, dá vám vědět. 

Pojištění domu a pojištění bytové jednotky (nemovitosti) kryje škody způsobené na stavbě jako takové – tedy stavbu samotnou i se všemi jejími stavebními součástmi. Pojištění domácnosti pak kryje škody na vybavení a věcech – tedy na elektronice, nábytku, elektrospotřebičích atd. 

Náš tip!
Jednou z výhod Rixo srovnávače je, že vám smlouvy přes ně sjednané jednou ročně zkontrolují a pokud najdou lepší a levnější řešení, informují vás o něm. Díky tomu už můžete vždy mít co nejlépe nastavenou pojistku a platit cenu, která vám vyhovuje – třeba tu nejnižší. 

Životní pojištění a pojištění osob

Rixo Pojisteni Osob Srovnani

Srovnání životního pojištění není úplně jednoduché technicky provést. Proto se můžete u některých konkurenčních srovnávačů setkat s tím, že namísto srovnání nabídnou jen smlouvu u jedné vybrané pojišťovny. Rixo však umí díky unikátním technologiím životní pojištění srovnat a stejně jako v předchozích kategoriích i zde vám nabídne několik variant – pojištění od různých pojišťoven. 

Rixo v případě životního pojištění a pojištění osob srovnává nabídky osmi pojišťoven. Na srovnání mají specifický postup, díky kterému je možné prověřit a porovnat jednotlivé nabídky pojišťoven skutečně do detailů. 

Nejprve je potřeba, abyste vy zadali do srovnávače potřebné parametry a údaje, které odpovídají vaší současné životní situaci. Rixo se pak pomocí své speciální technologie spojí s pojišťovnami, se kterými na životním pojištění spolupracuje, a následně vám nastaví pojištění na míru, které vám nabídne. Může se samozřejmě stát, že vám jejich nastavení nebude vyhovovat a budete jej chtít ještě upravit. I to je možné. S navrženou pojistnou smlouvou se dá samozřejmě dále pracovat. Následně dostanete srovnání pojistných smluv od několika pojišťoven, opět s Rixo indexem, kde si budete moci vybrat tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. 

Životní pojištění vás bude chránit v případě invalidity, smrti, závažných onemocnění nebo pracovní neschopnosti. Důležitou informací je i to, že přestože do kalkulátoru srovnání zadáváte osobní údaje, pokud nebudete chtít, nebude kalkulace pojištění závazná. Tzn., že si můžete nechat životní pojištění srovnat jen orientačně a vybrat a sjednat si smlouvu třeba později. Na druhou stranu faktem je, že čím dříve smlouvu uzavřete a budete pojištěni, tím dříve budete chráněni před případnými úrazy, nemocemi atd. 

Doporučení!
Máte chaos ve svých pojistných smlouvách? Nevíte, jaká rizika jste si pojistili, kolik máte zaplatit a kdy? Rixo vytvořilo mobilní aplikaci pro iPhone i Android, do které si můžete všechny své smlouvy nahrát (a to jakékoliv, i ty, které jste neuzavřeli přes Rixo), a mít skvělý přehled o veškerém svém pojištění. Další výhodou je, že Rixo bude hlídat důležité termíny u smluv za vás, a pokud bude třeba něco řešit/platit, upozorní vás. 

Odpovědnost

Pojištění odpovědnosti stále mnoho z nás podceňuje. Buď jej nemáme uzavřené vůbec, nebo na co nejnižší částku, což je mnohdy nastaveno chybně a nemusí se vyplatit. Pojištění odpovědnosti má chránit občana ve chvíli, kdy způsobí újmu na zdraví, životě nebo majetku někoho druhého. 

Srovnávač Rixo nabízí dvě varianty tohoto pojištění – Občan v běžném životě a Zaměstnanec v práci. Občanské pojištění odpovědnosti v běžném životě vás chrání, když třeba svou nešikovností nebo hloupou náhodou někomu poškodíte majetek (auto, dům, plot atd.) Běžné jsou třeba nehody našich dětí – míč kopnutý do okna souseda apod. Pojištění odpovědnosti v práci vás chrání ve chvíli, kdy se vám “podaří” poškodit majetek svého zaměstnavatele (např. rozbijete počítač, tiskárnu, nářadí, vybavení kanceláře či pracovní haly atd. Může se to ale týkat i chyby, kterou v práci uděláte a poškodíte tím klienta svého zaměstnavatele.) Rixo srovnává pojištění odpovědnosti pro zaměstnance, nikoliv pro osoby výdělečně činné (OSVČ). 

Formulář pojištění na stránkách Rixo se dá vyplnit během cca 2 minut. Následně Rixo prověří vaše zadání a porovná je v řadě pojišťoven, které pojištění odpovědnosti nabízí. Opět je možné vybranou pojistku ještě upravit podle vašich potřeb. A opět se ve srovnání snadno vyznáte, díky Rixo indexu. 

Cestovní pojištění

Poslední kategorií, kterou umí Rixo porovnat, je cestovní pojištění. I zde srovnají nabídky hned několika pojišťoven a předloží vám je tak, abyste si mohli vybrat pro vás tu nejpřijatelnější. Pokud si z jejich nabídky vyberete a nebudete chtít již nic dalšího upravovat (u cestovního pojištění jsou všechny parametry celkem dobře nastavitelné hned napoprvé), stačí kliknout na tlačítko “mám zájem” a pokračovat několika jednoduchými kroky, v nichž vyplníte své údaje, adresu apod., a pojištění uzavřete. 

Rixo předkládá jen nabídky pojišťoven, které chrání i pro případ onemocnění Covid-19. K cestovnímu pojištění umožňuje připojistit adrenalinové sporty, které nemusí nabízet v automatickém balíčku sportů každá pojišťovna, a také umožní připojištění asistence vozidla na vašich cestách. 

Jak to funguje – 8.7/10

Rixo Jak Funguje Srovnani Pojisteni

Proces srovnání pojistných smluv na Rixo jsme už výše několikrát zmínili i celkem podrobně popsali. Proto nyní jen shrneme, jak postupovat, pokud si chcete nechat udělat porovnávací nabídku a smlouvu si uzavřít. 

Vyberete si na Rixo vhodnou kategorii – např. životní pojištění, kliknete pro kalkulaci/porovnání smluv, vyplníte parametry, které po vás bude webová stránka požadovat a poté necháte pracovat Rixo, aby na základě vámi zadaných údajů vytvořilo nejlepší varianty pojištění a zároveň je porovnalo u různých pojišťoven. 

Pokud se vám některé pojištění z nabídky bude líbit, můžete rovnou kliknout, že o smlouvu máte zájem a pokračovat ve sjednání pojistných smluv. Pokud se vám ještě něco nezdá, můžete si nechat smlouvu doupravit podle svých požadavků a pak teprve uzavřít. Je to jen na vás. Porovnání pojištění, cenová nabídka a celková kalkulace nejsou závazné. Jsou především pro vaši informaci a teprve ve chvíli, kdy se pustíte do sjednání pojistné smlouvy, která vás zaujala, pak pracujete na závazném uzavření vztahu pojišťovna – pojištěný. 

Faktem je, že online srovnávač Rixo vám ušetří hromadu času. Srovnání různých nabídek od jednotlivých pojišťoven trvá přibližně 2-4 minuty. Záleží na tom, o jakou kategorii se jedná a jak složité je porovnat jednotlivé parametry. Vyplnění těchto parametrů často také zabere jen pár minut a i závěrečné dokončení smluvní dokumentace je rychlejší, než kdybyste smlouvy uzavírali sami, nebo někde na pobočce.  

Možnost sjednání pojištění
Srovnání různých pojištění
Rychlost výsledku2-4 min

Podpora – 7.5/10

Podporu má Rixo řešenou na e-mailu a na klientské lince. Překvapilo nás, že web, který má za úkol online srovnání pojistných smluv a nabídek pojišťoven, nemá podporu rovněž online, tedy na chatu. My jsme volali na klientskou linku a jsme maximálně spokojení. Dostali jsme přesné vysvětlení u řady našich dotazů, co slečna nevěděla, ještě zjistila a nabídla nám i možnost kontaktování některým z jejích kolegů u složitějších případů. S podporou Rixo jsme maximálně spokojeni a můžeme ji rozhodně doporučit. 

Telefon
Online chat
E-mail/Kontaktní formulář
Otázky/odpovědi5/5
HodnoceníVýborné


Závěrečné hodnocení

RIXO.cz Recenze
Rixo Logo

Název: RIXO

Shrnutí:
✅ Zkontrolují vaše stávající smlouvy a nabídnou levnější variantu
✅ Skvělá mobilní aplikace Rixo, která za vás hlídá termíny smluv a platby
✅ Jednou ročně vaše smlouvy překontrolují a navrhnou případné změny

 • Základní parametry - 9.5/10
  9.5/10
 • Druhy pojištění - 10/10
  10/10
 • Jak to funguje - 8.7/10
  8.7/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání srovnávačů pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám