OpenServis Recenze OpenServis Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 16. 7. 2020

Aktualizováno: 20. 4. 2022

Shrnutí recenze

OpenServis nabízí služby spojené s provozováním a hostováním e-shopů už od roku 2013, kdy se zaměřovali na vícero platforem. Postupně se jejich služby vykrystalizovaly a začaly se plně specializovat na hosting pro obchody PrestaShop a další doprovodné služby spojené s tímto systémem.

Hodnocení uživatelů
hodnoceno 10x Přidat hodnocení
4.3/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 6 parametrů:
 • Balíček
 • Roční platba s DPH
 • Cena registrace domény .cz (s DPH)
 • Cena registrace domény .com (s DPH)
 • Garance spokojenosti
 • Vyzkoušení zdarma
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 14 parametrů:
 • Prosor pro web (GB)
 • Počet domén 2. řádu
 • zdarma doména 3. řádu
 • Počet subdomén (domén 3.řádu)
 • Počet email adres
 • Počet MySQL databáze
 • PHP Memory_limit
 • Max_execution time
 • Cron úlohy
 • Traffic (návštěvnost)
 • PHP 7 a vyšší
 • PHP starší verze (od 5.x)
 • Podpora WordPress
 • SSD
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Pravidelné zálohování
 • Antispam
 • SSL zabezpečení
 • Antivir
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 7 parametrů:
 • Email
 • Live chat
 • Telefon
 • Do jednoho pracovního dne? (email)
 • FAQ
 • Nápověda
 • pracovní doba podpory

Výhody

 • Specializovaný hosting pro PrestaShop
 • Zaměření na jednu platformu

Nevýhody

 • Zpoplatněné SSL certifikáty

OpenServis recenze

Open Servis je specializovaný hosting pro provozování e-shopů, které pohaní open source platforma PrestaShop, což je také jeho hlavní výhoda.

Proč je to výhoda? Protože specializace na jedinou platformu dává provozovatelům volné ruce v tom, zaměřit se výhradně na ladění systému a hardware na míru právě PrestaShopu. To neznamená, že když máte elektronický obchod, který běží na této platformě, tak nemůžete mít na subdoméně blog nebo firemní web, který pohání redakční systém WordPress, Joomla nebo Drupal. Ty zde můžete také provozovat, ale jako doplňkový systém k hlavnímu webu na PrestaShopu.

Open source systém PrestaShop není v samotném základu příliš náročný na hostingové zdroje. V současné době si vystačíte s PHP memory limitem 128M a s verzí PHP od verze 5.6. Takových hostingů se najde nepřeberné množství. Problém pak nastane, když do e-shopu přidáte stovky produktů a začnou do něho proudit zákazníci.

Dalším problémem mohou být přídavné moduly, které do PrestaShopu přidáte, protože ty dokáží webhosting zatížit a otestovat jeho stabilitu více než základní instalace e-shopu.

Pokud na samém počátku nesáhnete po osvědčeném hostingovém řešení, tak si později zaděláte na pořádný malér. Váš obchod může v nákupní špičce zkolabovat, což povede k finančním ztrátám a k odrazení zákazníků, kteří příště půjdou nakoupit do fungujícího obchodu.

Finance

Uživatelé PrestaShop hostingu OpenServis mají na výběr ze dvou hostingových tarifů. Ty nesou jednoduché názvy – Základní a Profi. Rozdíl mezi nimi je samozřejmě v konfiguraci hostingu, kterou rozebereme o pár řádků níže.

Pokud nemáte ještě zakoupenou doménu, tak si ji můžete také registrovat přes OpenServis. Cena domény není nejnižší na trhu, ale nijak významně nepřevyšuje pořizovací ceny u jiných hostingových společností.

Jako mírnou nevýhodu, kterou jsme zohlednili i v našem hodnocení, považujeme zpoplatněný SSL certifikát.

Mezi výhody v poměru cena/výkon musíme zdůraznit možnost zřídit neomezený počet e-mailových adres nebo neomezený počet subdomén, které se provozovatelům e-shopů budou jistě hodit.

Balíček
Základní
Roční platba s DPH
950 Kč
Cena registrace domény .cz (s DPH)
199 Kč
Cena registrace domény .com (s DPH)
neuvedeno
Garance spokojenosti
Období, během kterého, v případě nespokojenosti, lze žádat peníze za službu zpět.
Ne
Vyzkoušení zdarma
Testování služby bez nutnosti platby.
Ne

Důležité parametry hostingu

PrestaShop hosting nabízí dva tarify. Ty se liší svými konfiguracemi. Na základním hostingovém tarifu by se neměl zadýchat žádný malý a středně velký internetový obchod do 5000 produktů. Pro e-shop s potřebné soubory máte k dispozici 15 GB místo na serveru a PHP memory limit ve výši 256 MB.

Hostingový tarif Profi zvládne obchody o velikosti 50 000 produktů, což už je služná nákupní galerie, které se bude určitě hodit 50 GB místo na disku a 512 MB PHP memory limit.

Oba hostingové tarify nabízí uložení dat na rychlých SSD discích, denní zálohy a speciální intuitivní administrační rozhraní webhostingu. Na tom si můžete sami nastavovat verze PHP, editovat DNS a spoustu dalšího.

Prosor pro web (GB)
Místo na disku pro webovou prezentaci. Některé společnosti tento prostor rozpočítavají mezi web, databáze a e-maily.
15 GB
Počet domén 2. řádu
Doména 2. řádu je například - 5nej.cz. Klasické webhostingy nabízí prostor pro jednu doménu 2. řádu. Na některých lze v rámci jednoho tarifu provozovat více takových domén. V tomto případě mluvíme o multihostingu.
neomezený
zdarma doména 3. řádu
Doména 3. řádu je například neco.5nej.cz. V dnešní době je na většině webhostingů zřízení takové domény zdarma.
Ne
Počet subdomén (domén 3.řádu)
Doména 3. řádu je například neco.5nej.cz. Toto pole označuje nejvyšší možný počet vytvoření domén 3. řádu v jednom účtu.
neomezený
Počet email adres
Počet e-mailových adres (e-mailových schránek), které je možné v účtu vytvořit. Údaj v závorce ukazuje maximální velikost všech e-mailových schránek.
neomezený
Počet MySQL databáze
Počet SQL databází, které je možné vytvořit v jednom účtu. Údaj v závorce ukazuje maximální velikost všech databází.
neuvedeno
PHP Memory_limit
Paměťový limit pro PHP určuje kolik operační paměti může být povoleno pro jednu PHP instanci. Například pro systém WordPress je dostačujících 128MB.
256 MB
Max_execution time
Maximální doba (ve vteřinách), po kterou bude server zpracovávat spuštěnou PHP instanci. U běžných webů je max_execution_time 30s více než dostačující.
neuvedeno
Cron úlohy
Pravidelné spouštění PHP skriptů. Například pro vlastní výpočty.
Ano (Neomezeně – interval 1 h/interval 15 m)
Traffic (návštěvnost)
Návštěvnost webu.
neomezeně
PHP 7 a vyšší
Nejen z bezpečnostních důvodů je důležité, aby webhosting aktualizoval verze PHP. Ideální je, aby bylo možné mezi těmito verzemi přepínat. Například kvůli kompatibilitě s webem.
Ano
PHP starší verze (od 5.x)
Některé webové nástroje nebo samotné webové stránky mohou být napsané v zastaralé verzi PHP. Z toho důvodu je důležité, aby bylo možné nastavit webhosting na zastaralou verzi PHP.
Ano
Podpora WordPress
WordPress je oblíbený redakční systém pro webové stránky. V dnešní době ho podporuje většina webhostingů a lez je na nich nainstalovat na jedno kliknutí.
Ne
SSD
SSD - Solid-State Drive je v informatice zařízení pro čistě elektronické ukládání dat. Jde o technologii rychlých disků pro ukládání dat. Weby na takových discích pracují rychleji a rychleji se načítají návštěvníkům webových stránek.
Ne

Zabezpečení

Připojení a zabezpečení tohoto hostingu je na opravdu vysoké úrovni. Servery se nachází datovém centru O2 s certifikací TIER III (celosvětově přijatá klasifikace a výkonnostní standard), takže jde o opravdu bezpečné a stabilní datové centrum s mnoha bezpečnostními prvky. Ty chrání jak stabilitu serverů, tak bezpečnost dat, která jsou na nich umístěná.

Pravidelné zálohování
Pravidelné (nejlépe denní) zálohování webu, databází a e-mailů pro případ ztráty.
Ano
Antispam
Antispamová kontrola v e-mailové schránce.
Ano
SSL zabezpečení
Zabezpečení webových stránek bezpečnostním certifikátem SSL (https). Tento certifikát zajišťuje šifrovaný přenos dat mezi webem a jeho uživatelem. V dnešní době je to nutná součást moderního webu.
Ano (příplatek)
Antivir
Antivirová ochrana e-mailových schránek.
Ano

Podpora

OpenServis je specializovaný PrestaShop hosting. Ten vám může nabídnout nejen vyladěný webhosting pro zmíněný e-shopový systém a propracovanou administraci pro správu služeb, ale také vás může důkladně proškolit s tomto systému nebo upravit váš e-shop na míru. Tyto služby jsou dále zpoplatněné. Nejsou tedy součástí hostingových tarifů.

Email
Ano
Live chat
Ne
Telefon
Ano
Do jednoho pracovního dne? (email)
Ano
FAQ
Databáze často kladených dotazů. Uživatelé mají často podobné problémy. Z toho důvodu je důležité, aby služba měla vlastní databázi s odpověďmi na často kladené dotazy, které pomohou zákazníkům rychle vyřešit jejich potíže.
Ano
Nápověda
Ano
pracovní doba podpory
neuvedeno

Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!