OpenServis Recenze

Vyhody

+ Specializovaný hosting pro PrestaShop
+ Zaměření na jednu platformu

Nevyhody

Zpoplatněné SSL certifikáty

 

Openservis Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Specializovaný hosting pro PrestaShop

Shrnutí:

Open Servis je specializovaný hosting pro provozování e-shopů, které pohaní open source platforma PrestaShop, což je také jeho hlavní výhoda.

Proč je to výhoda? Protože specializace na jedinou platformu dává provozovatelům volné ruce v tom, zaměřit se výhradně na ladění systému a hardware na míru právě PrestaShopu. To neznamená, že když máte elektronický obchod, který běží na této platformě, tak nemůžete mít na subdoméně blog nebo firemní web, který pohání redakční systém WordPress, Joomla nebo Drupal. Ty zde můžete také provozovat, ale jako doplňkový systém k hlavnímu webu na PrestaShopu.

Open source systém PrestaShop není v samotném základu příliš náročný na hostingové zdroje. V současné době si vystačíte s PHP memory limitem 128M a s verzí PHP od verze 5.6. Takových hostingů se najde nepřeberné množství. Problém pak nastane, když do e-shopu přidáte stovky produktů a začnou do něho proudit zákazníci.

Dalším problémem mohou být přídavné moduly, které do PrestaShopu přidáte, protože ty dokáží webhosting zatížit a otestovat jeho stabilitu více než základní instalace e-shopu.

Pokud na samém počátku nesáhnete po osvědčeném hostingovém řešení, tak si později zaděláte na pořádný malér. Váš obchod může v nákupní špičce zkolabovat, což povede k finančním ztrátám a k odrazení zákazníků, kteří příště půjdou nakoupit do fungujícího obchodu.

OpenServis nabízí služby spojené s provozováním a hostováním e-shopů už od roku 2013, kdy se zaměřovali na vícero platforem. Postupně se jejich služby vykrystalizovaly a začaly se plně specializovat na hosting pro obchody PrestaShop a další doprovodné služby spojené s tímto systémem.

Poměr cena/výkon – 8.3/10

Uživatelé PrestaShop hostingu OpenServis mají na výběr ze dvou hostingových tarifů. Ty nesou jednoduché názvy – Základní a Profi. Rozdíl mezi nimi je samozřejmě v konfiguraci hostingu, kterou rozebereme o pár řádků níže.

Pokud nemáte ještě zakoupenou doménu, tak si ji můžete také registrovat přes OpenServis. Cena domény není nejnižší na trhu, ale nijak významně nepřevyšuje pořizovací ceny u jiných hostingových společností.

Jako mírnou nevýhodu, kterou jsme zohlednili i v našem hodnocení, považujeme zpoplatněný SSL certifikát.

Mezi výhody v poměru cena/výkon musíme zdůraznit možnost zřídit neomezený počet e-mailových adres nebo neomezený počet subdomén, které se provozovatelům e-shopů budou jistě hodit.

Základní tarif950 Kč/rok
Profi tarif4 950 Kč/rok
Cena registrace .cz domény199 Kč
Zpoplatněný SSL certifikát 200 Kč/rok
Počet e-mailůneomezený
Počet subdoménneomezený

Parametry hostingu – 10/10

PrestaShop hosting nabízí dva tarify. Ty se liší svými konfiguracemi. Na základním hostingovém tarifu by se neměl zadýchat žádný malý a středně velký internetový obchod do 5000 produktů. Pro e-shop s potřebné soubory máte k dispozici 15 GB místo na serveru a PHP memory limit ve výši 256 MB.

Hostingový tarif Profi zvládne obchody o velikosti 50 000 produktů, což už je služná nákupní galerie, které se bude určitě hodit 50 GB místo na disku a 512 MB PHP memory limit.

Oba hostingové tarify nabízí uložení dat na rychlých SSD discích, denní zálohy a speciální intuitivní administrační rozhraní webhostingu. Na tom si můžete sami nastavovat verze PHP, editovat DNS a spoustu dalšího.

PHP memory limit (tarify Základní/Profi)256 MB/512 MB
Prostor pro web (tarify Základní/Profi)15 GB/50 GB
Maximální počet produktů (tarify Základní/Profi)5000/50 000
Možnost přepínat verze PHP
SSD
Podpora PrestaShopu od verze 1.5 a výš
Šifrované FTP
Cron úlohy (tarify Základní/Profi)Neomezeně – interval 1 h/interval 15 m

Zabezpečení – 10/10

Připojení a zabezpečení tohoto hostingu je na opravdu vysoké úrovni. Servery se nachází datovém centru O2 s certifikací TIER III (celosvětově přijatá klasifikace a výkonnostní standard), takže jde o opravdu bezpečné a stabilní datové centrum s mnoha bezpečnostními prvky. Ty chrání jak stabilitu serverů, tak bezpečnost dat, která jsou na nich umístěná.

Denní zálohování
SSL zabezpečení za příplatek
Redundantní bezpečnostní prvky
Zálohy serverů i na extérních serverech mimo ČR

Další služby a podpora – 8/10

OpenServis je specializovaný PrestaShop hosting. Ten vám může nabídnout nejen vyladěný webhosting pro zmíněný e-shopový systém a propracovanou administraci pro správu služeb, ale také vás může důkladně proškolit s tomto systému nebo upravit váš e-shop na míru. Tyto služby jsou dále zpoplatněné. Nejsou tedy součástí hostingových tarifů.

Školení PrestaShop
Úpravy na míru
Telefon na podporu
E-mail na podporu
Live chat


Závěrečné hodnocení

OpenServis Recenze
Openservis Logo

Název: OpenServis

Shrnutí:
✅ Možnost provozovat další platformy
✅ Neomezený počet e-mailů
✅ Neomezený počet subdomén
✅ Vysoký PHP memory limit
✅ Další služby pro PrestaShop

 • Poměr cena/výkon - 8.3/10
  8.3/10
 • Parametry hostingu - 10/10
  10/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Další služby a podpora - 8/10
  8/10
9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.33 (3 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám