NordPass recenze

Vyhody

+ Správce hesel s jedinečnosu šifrovací metodou

Nevyhody

Bezplatnou verzi lze používat pouze na jednom zařízení.

 

Nordpass Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

NordPass je správce hesel, kterého navrhl tým pro kybernetickou bezpečnost. Tento tým stojí mimojiné také za populární NordVPN. NordPass se zaměřuje na jednoduchost, bezpečnost a vysokou efektivitu. 

U správců hesel je v první řadě řešená jejich bezpečnost. Tedy, jak jsou v bezpečí data, která do nich ukládáme. NordPass používá výjimečný šifrovací algoritmus xChaCha20. Tato metoda by měla být údajně bezpečnější než klasická metoda AES256, kterou používají ostatní správci hesel. XChaCha20 je nejen bezpečnější a patrně neprolomitelná šifrovací metoda.

Proč používat správce hesel? Jen málokdo si dokáže zapamatovat silná hesla, která jsou navíc plná různých znaků. Taková hesla bychom měli mít pro každou službu a stránku odlišná. To znamená, že je potřeba si zapamatovat desítky až stovky silných hesel. To je nadlidský úkon. Jenže, zabezpečení účtů silnými hesly je pro dnešní dobu nezbytnost. A právě tady pomůže NordPass, který si dokáže všechna hesla zapamatovat správně a ještě je za vás umí vyplnit na příslušných webových stránkách do správných políček.

Jak je to možné? NordPass má k dispozici aplikace pro operační systémy i pro mobilní telefony. Tyto aplikace běží v pozadí systému. Nijak nezatěžují výpočetní výkon, ale přeci fungují a dokáží jednoduše nabídnou správné přihlašovací údaje ve chvíli, kdy je potřebujete.

Finance – 10/10

NordPass má v nabídce několik cenových tarifů – zdarma, premium, rodinný a firemní. Jednotlivé tarify se od sebe samozřejmě liší.

S bezplatným tarifem je možné ukládat neomezené množství hesel a dalších údajů do databáze správce hesel. Aplikaci můžete využívat napříč všemi zařízeními, ale v jeden čas můžete být přihlášení pouze na jednom zařízení. V aplikaci pak chybí i další funkce jako je ukazatel kondice hesla nebo skener narušení dat.

Individuální tarif premium umožňuje využívat uživatelům všechny funkce, které NordPass má. V jednu chvíli můžete používat 6 zařízení najednou. V aplikaci vám tedy nebude nic chybět a můžete ji plnohodnotně využívat na všech zařízeních a systémech.

V nabídce správce hesel nechybí ani rodinný tarif. Jeden tarif může používat až 6 uživatelů. 

Roční platba693,90Kč
BalíčekPremium
Omezená verze zdarma?
Rodinný tarif (5 uživatelů)

Důležité funkce – 8.5/10

Do správce hesel můžete ukládat nejen hesla a přihlašovací údaje, ale také další citlivá data jako jsou údaje z kreditních karet, WiFi hesla, identity nebo například poznámky a další data. Tato data pak můžete bezpečně sdílet.

U placených tarifů je součástí správce hesel ukazatel síly hesla a také generátor nových hesel. Můžete si nechat vygenerovat skutečně silná hesla, protože správce hesel si zapamatuje opravdu i ty nejsložitější kombinace písmen, čísel a speciálních znaků. Navíc se pak při vyplňování webových formulářů nikdy nesplete a vždy použije správné přihlašovací údaje.

Jediné, co nám u tohoto správce hesel chybí je úložiště souborů.

Neomezený počet položek (hesla, karty atd.)
Možnost ukládat další data (WiFi, licence, identity atd.)
Automatické vyplnění formulářů
Zabezpečené poznámky
Ukazatel síly hesla
Generátor hesel
Bezpečné úložiště souborů

Důležité parametry – 9/10

Pro uživatele správce hesel je patrně nejdůležitější, aby měl aplikace pro všechna zařízení a operační systémy. NordPass tuto podmínku splňuje. Má k dispozici aplikaci pro Windows, MacOS i Linux. Pro mobilních zařízení se systémy Android a iOS jsou v marketech dostupné aplikace tohoto správce hesel. NordPass má ke stažení také doplňky pro internetové prohlížeče. Tohoto správce hesel proto můžete bez problémů používat, kde se vám zamane.

U placeného tarifu můžete správce hesel v jeden čas používat na 6 zařízeních. Pokud si pořídíte rodinný tarif, tak každý člen rodiny může NorPass používat na 6 zařízeních. V jedné rodině můžete v jednu dobu používat dohromady celkem 30 zařízení.
Určitě si ukládáte hesla do svého internetového prohlížeče. Pokud chcete přejít na chytřejšího správce hesel, tak vám s tím NordPass dokáže pomoci. Umí totiž importovat v prohlížeči uložené přihlašovací údaje k sobě do databáze.

Podpora Windows, macOS, Linux
Doplněk pro prohlížeč
Aplikace pro telefon (Android, iOS)
Počet podporovaných zařízení6 aktivních
Možnost sdílení údajů
Jednoduchý import hesel z prohlížeče

Bezpečnost – 10/10

V úvodu recenze už jsme si popisovali zabezpečení správce hesel NordPass. Je to šifrovací metoda XChaCha20, kterou obyčejný smrtelník patrně nikdy neprolomí.

V aplikaci mohou uživatelé nastavit bezpečnější dvoufázové ověření a také se mohou přihlašovat otiskem prstu.

NordPass umí vysledovat potenciálně nebezpečné weby a na ty vás pak upozornit, abyste na ně neukládali citlivé údaje jako jsou hesla.

Šifrovací metodaXChaCha20
Dvoufázové ověření
Přihlášení otiskem prstu
Sledování kompromitovaných webů
Automatické uzamknutí aplikace

Podpora – 2.5/10

NordPass nemá k dispozici nonstop podporu a ani neumí s uživateli komunikovat prostřednictvím live chatu. Uživatelskou podporu můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

Nonstop 24/7
Live chat
Facebook nebo Twitter
E-mail


Závěrečné hodnocení

NordPass Recenze
Nordpass Logo

Název: NordPass

Shrnutí:
✅ Jednoduché rozhraní
✅ Dvoufázové ověření
✅ Jediněčná šifrovací metoda

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité funkce - 8.5/10
  8.5/10
 • Důležité parametry - 9/10
  9/10
 • Bezpečnost - 10/10
  10/10
 • Podpora - 2.5/10
  2.5/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.75 (4 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání správců hesel.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám