Mozello Recenze

Vyhody

+ Dostanete nadstandartní prostor pro web a to celých 50 GB.

Nevyhody

Podpora nemluví česky a musí si vaše otázky nechat překládat.

 

Mozzelo logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Mozello je komplexní nástroj umožňující tvorbu webů, které vypadají jako od profesionála. Ideální řešení pro firmy, které si chtějí vytvořit vlastní webovou prezentaci a nechtějí investovat desetitisíce do jejího vývoje. Pokud plánujete velký web (mnoho multimédií a obsahu), pak vám jistě přijde vhod obrovská velikost disku pro web.

Propagace a marketing – 10/10

Mozello Predstaveni

Mozello obsahuje téměř všechny funkce, které byste mohli od nástroje na tvorbu webu očekávat. V rámci SEO – optimalizace můžete přidávat meta data a přispívat kvalitním obsahem na blog. Nechybí ani tlačítka pro rychlé sdílení a možnost napojit externí nástroje pro e-mail marketing. Statistiky si změříte díky integraci s Google Analytics a retargeting vám umožní Facebook pixel, který je možné do stránek také snad vložit.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
ALT popisek u obrázků (SEO)
E-mail marketing Integrace
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

SEO nastavení

Mozello umožňuje u webových stránek pokročilejší SEO nastavení. To znamená, že na webu a podstránkách můžete upravovat takzvané meta tagy jako jsou titulky a popisky stránek. V tomto editoru je navíc možné vyplnit meta keywords (klíčová slova), které by měla vyhledávačům pomoci lépe pochopit obsah webových stránek.

Propojení s dalšími nástroji

Své webové stránky vytvořené s tímto nástrojem můžete dále propojovat s libovolnými nástroji třetích stran. Do webu můžete vkládat bloky HTML kódu. HTML je možné vkládat jak do různých částí webu tak samozřejmě do hlavičky mezi tagy head nebo na začátek sekce body. Díky možnosti vkládání vlastního kódu je Mozello web propojitelný s téměř jakýmkoliv nástrojem, který budete chtít na svém webu používat.

Ceník služeb

Mozello Cenik

Mozello nabízí celkem 3 cenové plány – Free, Premium a Premium Plus. U bezplatného cenového tarifu nemůžete používat vlastní doménu, ale můžete mít pouze doménu ve tvaru neco.mozello.cz. Zajímavostí je, že i u bezplatného plánu můžete vytvořit e-shop, ale jen s 5 produkty.

Cenové tarify Premium a Premium Plus už nabízí vše, co můžete potřebovat. U těchto tarifů dostanete například diskový prostor 50 GB a v případě tarifu Premium Plus je diskový prostor neomezený. 

Možnost používat zdarma
Tarif Premium169 Kč/měsíc
Tarif Premium Plus329 Kč/měsíc

Customizace – 7.9/10

Co se týče vytvoření vícejazyčných webů, patří Mozello mezi absolutní špičky. Nemůžete přidávat tolik rozšíření jako ve Wix, ale za to můžete šikovně manipulovat s rozložením webu.

Počet šablon zdarma48
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jak se tvoří stránky na Mozello?

Mozello Sablony

Na výběr máte z 48 bezplatných šablon, které vypadají hezky na všech typech zařízeních. Slovíčko hezky není přesné. Důležité je, že šablony a tedy i webové stránky jsou responzivní, takže se dokáží správně zobrazit na různých zařízeních jako jsou počítače, tablety a mobilní telefony.

Při tvorbě nových stránek si vyberete jednu ze šablon vzhledu. To vám pomůže s rychlejším vytvoření webových stránek. Šablony vzhledu jsou rozdělené podle oboru. Jednoduše si vyberete šablonu, která se vám líbí, a v té pak upravíte za pomoci myši a klávesnice texty, vyměníte obrázky, uspořádáte prvky stránky tak, aby to vyhovovalo vašemu záměru, a máte hotové webové stránky.

Mozello Tvorba Webu

Při úpravě vzhledu stránek je možné jednoduše změnit typ písma, jeho velikost nebo například barvu. Vše se dělá prostřednictvím vizuálního editoru, takže nemusíte umět programovat nebo kódovat v HTML. Pokud však HTML umíte, tak s jeho pomocí můžete různé části stránky dále upravovat a rozšiřovat podle svých představ.

Jednoduchost – 5/10

Nástroj je v češtině a ovládání dostatečně intuitivní. Je tedy pravda, že občas se mi stalo, že nástroj přeskočil do slovenského jazyka, ale to není nijak zásadní překážka a je možné jazyk změnit v nastavení editoru. Drag&drop zde sice je, ale mohlo by být lepe propracované. Kdo však nemusí mít nutně tento typ ovládání, pak si na prostředí rychle zvykne. Když si při tvorbě nebudete vědět rady, tak na vás čeká databáze nejčastěji frekventovaných otázek, které vám ušetří nejeden vytrhnutý vlas. Na druhou stranu nenajdete podrobného průvodce spuštění webu, jak tomu tak u některých nástrojů bývá.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Jak je to s drag&drop editorem

Mozello Editor

Mozello jde na tvorbu webu trochu jinak. Prvky po stránce není možné libovolně přesouvat, ale to vlastně nevadí. Pokud chcete někam do stránky cokoliv přidat, tak na požadovanou pozici najedete kurzorem myši a kliknete na tlačítko +, které se tam objeví. Tím se dostanete na výběr prvků, které můžete do stránky vložit. V tomto editoru se stránky netvoří přetahováním prvků, ale jejich naklikáním, což může být někdy jednodušší a rychlejší způsob tvorby webu.

Výhodou této tvorby webu je to, že nemůžete strukturu stránek nějak narušit. To znamená, že vytvořené stránky se pak vždy dokáží správně zobrazit na různých zařízeních.

Důležité parametry – 10/10

Mozello E Shop

V rámci balíčku na vás čeká bezkonkurenční nabídka velikosti disku pro web a to celých 50 GB. Pokud si vyberete nejvyšší cenový plán, tak budete mít prostor na disku neomezený. V ceně služby je vlastní doména, možnost vytvoření e-shopu či zálohování webu. Jednou z chytrých funkcí je možnost zapnutí cookies lišty, která návštěvníky informuje o používání těchto souborů.

Velikost na diskuaž neomezeně
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies

Podpora – 6.5/10

Mozello Podpora

Podpora je napůl česky. Majitelé nejsou češi, ale na českém trhu operují. Vaše otázky si nechají přeložit a odpoví vám v angličtině i v češtině. Překlad ale není dokonalý. Odpověděli nám však na většinu dotázaných otázek. Rychlost podpory určitě stojí za pochvalu. Je velmi rychlá.

Rychlost odpovědi23 min
Počet zodpovzených otázek7/8
Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon? (jen AJ)
Podpora v češtině


Závěrečné hodnocení

Mozello Recenze
Mozzelo logo

Název: Mozello

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ Možnost blogu
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ Email marketing
✅ FB pixel
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 10/10
  10/10
 • Customizace - 7.9/10
  7.9/10
 • Jednoduchost - 5/10
  5/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Podpora - 6.5/10
  6.5/10
7.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.86 (7 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů pro tvorbu webu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem