Mautic recenze

Mautic


Výhody
+ Silný a rychle se vyvíjející nástroj
+ Velké možnosti
+ Výhodná cena za provoz

 

Nevýhody
– Náročný na pochopení a nastavení
– Potřebuje VPS server

 

 

mautic-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Mailing je open-source systém pro email marketing. Velmi rychle se vyvíjí a pozvolna proniká i do České republiky, kde se mu dostává čím dál větší pozornosti. Výsledkem je i česká lokalizace tohoto nástroje, který skýtá poměrně značné možnosti automatizace marketingu a lze ho přitom používat relativně velmi levně.

Mautic nabízí všechny standardní možnosti typické pro email marketingové systémy. Máte možnost tvorby emailů v editoru a formulářů, realizaci automatických kampaní, shromažďování údajů o návštěvnících vašich stránek, A/B testování a mnoho dalšího. Některé z těchto nástrojů jsou u systému Mautic velmi propracované a rozvinuté (např. automatizace) a setkáte se i s řadou nadstandardních prostředků.

Zní to jako dokonalé řešení? Tak snadné to ale není. Mautic má totiž i svá úskalí. Především je to poměrně obtížně pochopitelné ovládání a složitost nastavení. Studium tlustého návodu (v angličtině) nebo návštěva speciálního kurzu – to prostě není pro každého. Další nevýhodou je nutnost mít VPS server. V neposlední řadě je pak třeba zmínit, že Mautic se nezřídka potýká s chybami a problémem mohou být i velmi časté aktualizace a změny v systému.

Mautic tedy rozhodně není pro uživatele, kteří chtějí v prvé řadě komfortní a jednoduchý nástroj. Ocení jej spíše náročnější a zkušení klienti, kterým nebude vadit, že musí do systému proniknout a pochopit ho. Pokud si dáte tu práci, stane se pro vás Mautic silným pomocníkem, který možnostmi obstojí v těžké konkurenci a zároveň vám ušetří nemalé peníze.

Open-source řešení, které nabízí velké možnosti, ale používání je náročnější.

Finance

Cenově dostupný provoz

Cena u nástrojů na email marketing se nejčastěji odvíjí od počtu kontaktů, jež v databázi máte. Někdy též objevíte, že služba je zdarma, ale má limitovaný počet kontaktů a menší rozsah funkcí. Pokud to však s emailingem myslíte vážně, má smysl si zaplatit. Otázkou však je: kolik?

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)Na míru
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)Na míru
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)Na míru

Posílání emailů

Rozsáhlé nástroje pro rozesílání a automatizaci

Má Mautic autoresponder a možnost plánovat emailu? A co statistické údaje jako jsou míry otevření emailu a míry prokliku na odkaz v emailu? Tabulka odpoví:

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů

Možnost tvorby emailů, formulářů i newsletterů

Hned po doručitelnosti, je právě samotná tvorba emailu tím nejdůležitějším faktorem při výběru nástroje pro email marketing. Ať už člověk tvoří responzivní email, jež lze správně zobrazit na všech zařízeních, chce udělat A/B testování nebo vytvořit svůj originální design pomocí CSS, potřebuje k tomu ty správné nástroje. Má je Mautic?

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
A/B testování

Správa databáze a lokalizace

Bez podpory v češtině

Abyste měli komu posílat vaše emaily, musíte nejprve mít nástroje k tomu kontakty nasbírat a efektivně s nimi pracovat. Máme na mysli opt-in formuláře, možnost importu a exportu kontaktů, segmentování databáze, podpora vlastních polí a vestavěnou možnost odhlásit se z odběru. Lokalizace do češtiny je výhodou, avšak většinou se jí nedočkáte (snad jen u českého nástroje Smartemailing). Jak je na tom Mautic v tomto ohledu?

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Není pro vás Mautic to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nástrojů pro email marketing.

Více informací →

Mautic recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem