Libli Recenze

Libli Internet Recenze


Výhody
+ Líbí se nám, že Libli umí své klienty odměnit. Pokud od nich odebíráte více služeb, získáte slevy a výhody, jako např. pronájem set-top boxu k Libli TV za 95 Kč/měsíčně.


Nevýhody
– Libli neposkytuje připojení modemu technikem ani za příplatek, což může některým klientům komplikovat situaci.

Libli logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Libli je společnost, která svým klientům poskytuje internetové služby v různých formách připojení. Pokud máte na své adrese dostatečný signál, můžete využít internet 5 G, vDSL nebo internet vedený pomocí optických kabelů. Ceny tarifů jsou poměrně výhodné a Libli navíc poskytuje další slevy a výhody v případě, že od nich odebíráte více služeb najednou. Vedle internetu nabízí i internetovou televizi, kde mají klienti na výběr ze dvou tarifů. K dispozici mají širokou škálu programů, nahrávání oblíbených pořadů i možnost zpětného zhlédnutí.


Internet vDSL

Libli poskytuje své služby pro klienty žijící převážně na Moravě. Na svých stránkách hrdě hlásí, že mají pokrytí od vinic jižní Moravy přes Slovácko, Hanou až po Ostravu. Nabízí internet s nastavením nejnovějších technologií. Využívají optické kabely a 5 G bezdrátové připojení.
Pokud byste hledali nejprve nabídky tarifů k jednotlivým druhům připojení, budete hledat marně. Libli má svou nabídku promyšlenou velmi dobře. Nejprve je potřeba zadat adresu, na které chcete internet odebírat. Poté se vám otevřou možnosti, které máte. Pokud na vaší adrese nemá společnost Libli pokrytí, okamžitě vám to napíše. V opačném případě vám vyskočí nabídka s tarify, které máte k dispozici.

Poplatek za modem0Kč
Aktivace služeb/vybudování zásuvky0Kč
SamoinstalaceAno
Zapojení modemu technikemNezapojuje technik
Zaslání modemu poštou0Kč
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa50 Kč měsíčně

Tarify téměř bez poplatků
Pro své klienty nabízí hned několik možností – balíčků, které se kromě ceny liší především rychlostí internetu. My jsme se opět zaměřili na tarif s rychlostí 50 Mb/s, který stojí 495 Kč měsíčně při smluvním závazku na 24 měsíců. Pokud nepotřebujete pevnou IP adresu, která vás případně bude stát 50 Kč měsíčně, nezaplatíte už navíc ani korunu.
Libli vám službu bezplatně aktivuje a vybuduje zásuvku, zdarma vám dá modem a zaplatí dokonce i poštovné. Nastavení je jednoduché, takže neposkytují zapojení technikem. To může být pro někoho nevýhoda, protože pokud je někdo vyloženě netechnický typ, bude se muset poohlédnout po pomoci někde jinde.

Optický Internet

Tam, kde není možné zavést internet vDSL, může společnost natáhnout optické kabely. Ty vám umožní odebírat internet touto unikátní technikou a získat tak vysokou rychlost stahování za velmi příjemnou cenu. My jsme se zaměřili na tarif s rychlostí 100/100 Mb/s s neomezeným stahováním dat za cenu 395 Kč. Stejně jako u internetu vDSL je to jediná cena, kterou budete za tento internet hradit, pokud si nesjednáte i pevnou IP adresu, která opět stojí 50 Kč měsíčně. S dvouletým smluvním závazkem totiž dostanete aktivaci, zařízení a materiál na zavedení optických kabelů zdarma.
Pokud máte svůj Wi-Fi router, můžete ho využít, pokud ne, bude potřeba ho zakoupit. V tom případě ho můžete získat od společnosti Libli za cenu 500 Kč měsíčně, což je cena velmi příjemná. Pokud přejdete k Libli od konkurence, získáte dokonce první měsíc užívání zdarma.
Bezdrátový internet Optika s rychlostí 100 Mb/s je vhodný pro běžné zasílání a čtení e-mailů, zpráv a různých webových magazínů, surfování po sociálních sítích i občasné sledování filmů či poslouchání hudby on-line.

Rychlost100/100 Mb/s
Poplatek za instalaci/aktivaci0Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)0Kč
Wi-Fi routerVlastní nebo 500 Kč
Závazek24 měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa50 Kč měsíčně
VýhodyPřechod od konkurence = měsíc zdarma

Internetová televize – Libli TV

Libli neposkytuje pouze internet. Získat od nich můžete i internetovou televizi se spoustou programů a dalších výhod. Libli nabízí dva balíčky. Menší, na který jsme se zaměřili, poskytne 81 programů, z toho 22 v HD kvalitě. Za měsíční poplatek si můžete přikoupit i balíčky s dalšími programy podle svých zájmů – ať už je to sport, filmy nebo pohádky pro děti. Vyšší tarif pak nabízí programů 124 a z toho 34 v HD kvalitě. Vraťme se však k našemu testovanému balíčku s 81 programy.

Počet programů81 Kč
Programy v HD22 Kč
Zpětné zhlédnutíAno
Funkce pauzaAno
Nahrávání pořadů20 hodin/ měsíc
Počet zařízení4 Kč
Cena pronájmu Set-Top-Boxu95 Kč při se sjednaným internetem Libli
Cena zakoupení Set-Top-Boxu2 295 Kč
Zátěž linky pro HD stanice3-5 Mbps
ZávazekNe (na dobu neurčitou)

Spoustu výhod v jednom balíčku
Kromě sledování zmíněných programů, jejichž výčet si snadno dohledáte na stránkách společnosti, máte spoustu dalších výhod. Pokud oblíbený pořad nestihnete v běžném čase, můžete se na něj podívat zpětně. Měsíčně si můžete nahrát 20 hodin oblíbených filmů či pořadů, takže už se nestane, že neuvidíte film, protože jste v práci apod. Sledovat pořady můžete hned na 4 zařízeních najednou, takže se nebudete muset večer hádat, zda poběží nekonečný televizní seriál, nebo fotbal.
Set-top box jednorázově i na pronájem

Větší investicí při zřízení Libli TV může být pořízení set-top boxu, bez kterého není možné pořady sledovat. Zařízení stojí jednorázově 2295Kč. Pokud však máte u Libli sjednaný i internet, můžete set-top box platit ve formě pronájmu a to 95 Kč měsíčně. Internetovou televizi Libli TV si můžete sjednat bez závazku.

Podpora

Webové stránky společnosti Libli nejsou příliš obsáhlé. Najdete tam základní informace, ale pokud se chcete na konkrétní služby informovat blíže, musíte zadat dotaz. Jejich podpora je vytvořená velmi dobře. Můžete zavolat na zákaznickou linku, nebo dotaz napsat hned na několik míst – e-mailem, přes kontaktní formulář, nebo můžete využít on-line chatu na facebookových stránkách, jako my. Pracovníci on-line chatu sice nereagují okamžitě (testováno ve všední den), ale jejich odpovědi jsou kvalitní a pochopitelné.

On-line chatMožnost přes Facebook
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mailAno/Ano
Dotazy po telefonuAno (všední dny)
Počet zodpovězených dotazů5/5
Kvalita podporyVelmi dobrá

Více informací →

Libli Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.36 (25 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem