LastPass recenze

Vyhody

+ Správce hesel kontroluje nejen sílu hesla, ale také potenciálně nebezpečné weby.

Nevyhody

Některé typy údajů občas neumí aplikace vyplnit do příslušných formulářů.

 

Lastpass Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

LastPass je freemium správce hesel, který je použitelný i ve verzi zdarma. Samozřejmě s určitými omezeními. Pomůže vám se zapamatováním stovek přihlašovacích údajů na různých zařízeních a operačních systémech. Správce hesel šifruje data osvědčenými metodami 256AES, PBKDF2.

LasPass patří bezpochyby k nejznámějším správcům hesel. Svou oblibu si získal zejména cenovou politikou. Tento správce hesel je totiž dost dobře použitelný ve verzi zdarma. A to se zachováním možnosti používat jej na neomezeném množství zařízení od Windows po MacOS, Linux, Android nebo iOS. Bez omezení na množství uložených údajů.

Na každém zařízení, kde budete mít správce LastPass nainstalovaný, se můžete snadno přihlašovat do dalších aplikací nebo internetových služeb. A to bez nutnosti si pamatovat přihlašovací údaje. Ty si za vás pamatuje aplikace, kterou si pojistíte jedním silným heslem. Své účty můžete zabezpečit na nejvyšší úroveň díky silným heslům, která nejdou jednoduše prolomit. 

Finance – 7/10

LastPass nabízí několik cenových tarifů. Kromě bezplatného tarifu si můžete pořídit premium tarif, rodinný tarif nebo firemní tarif

Tarif zdarma je omezený některými nedostupnými funkcemi. Chybí v něm například prostor pro soubory, možnost sdílení údajů, pohotovostní přihlášení a v systému Windows nebude aplikace správce hesel vyplňovat údaje do ostatních aplikací.LastPass Family tarif je výhodnějším tarifem pro celé rodiny. S jedním tarifem bude moct správce hesel využívat 6 uživatelů. Všichni budou mít svá data oddělená, ale nabízí se i možnost rychlého sdílení jednotlivých dat mezi ostatními členy rodiny.

Roční platba949,10Kč
BalíčekPremium
Omezená verze zdarma?
Rodinný tarif (6 uživatelů)

Důležité funkce – 10/10

LastPass není jen správcem hesel, ale také správcem ostatních citlivých údajů jako jsou různé PIN kódy, WiFi hesla, údaje z platebních karet, softwarové licence nebo údajů z osobních dokladů. 

Do správce hesel jednoduše uložíte vše, co potřebujete mít v bezpečí, ale zároveň dobře přístupné. 

Správce hesel používáme nejčastěji k ukládání přihlašovacích údajů do různých služeb a stránek. Většinu uživatelských účtů chceme mít dobře zabezpečených. LastPass má v sobě funkci ukazatele síly hesla, který vám ukáže bezpečnost vašeho současného hesla. Pokud si chcete pořídit nové heslo, které jen tak někdo neodhalí, tak pak určitě oceníte generátor silných hesel.

V závislosti na cenovém tarifu máte k dispozici 1 GB prostoru pro soubory. Do správce hesel můžete tedy nahrávat i dokumenty nebo fotografie, které chcete mít schované pěkně pod zámkem. U rodinného tarifu je tento prostor sdílený mezi všemi členy rodiny. U firemních tarifů má každý uživatel svůj prostor.

Neomezený počet položek (hesla, karty atd.)
Možnost ukládat další data (WiFi, licence, identity atd.)
Automatické vyplnění formulářů
Zabezpečené poznámky
Ukazatel síly hesla
Generátor hesel
Bezpečné úložiště souborů (1GB)

Důležité parametry – 10/10

LastPass má k dispozici aplikace pro všechna zařízení a operační systémy. Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Správce hesel má také svá rozšíření pro internetové prohlížeče, takže jej můžete používat opravdu kdekoliv. A to je důležité.

Aplikace za vás sama dokáže vyplnit formuláře v aplikacích nebo v internetových prohlížečích. Výhodou je, že si můžete nastavovat opravdu silná hesla, ale nemusíte si je pamatovat. To za vás udělá správce hesel, jaký rozezná, na které stránce má jaké údaje vyplnit.Pokud máte své údaje uložené v internetovém prohlížeči, tak i s tím si dokáže LastPass poradí. Importuje databázi hesel z prohlížeče do své databáze a vy tak nebudete závislí na jednom určitém prohlížeči.

Podpora Windows, macOS, Linux
Doplněk pro prohlížeč
Aplikace pro telefon (Android, iOS)
Počet podporovaných zařízení neomezeně
Možnost sdílení údajů
Jednoduchý import hesel z prohlížeče

Bezpečnost – 10/10

LastPass je zabezpečený téměř dokonale. Má jedinou bezpečnostní mezeru. Tu má však každý správce hesel. Je to jedno jediné heslo, které si musí uživatel nastavit pro přístup do správce hesel. Toto heslo by mělo být silné a nesmíte jej nikomu vyzradit. Pak je LastPass nejspíš neprolomitelný. Data jsou zašifrovaná osvědčenou metodou 256AES, PBKDF2. Její prolomení je v podstatě nemožné. 

Správce hesel LastPass umožňuje dvoufázové ověření nebo přihlášení otiskem prstu. Součástí LastPass je funkce sledování kompromitovaný a potenciálně nebezpečných webů. Služba vás dokáže včas varovat, abyste na tyto weby neukládali osobní a citlivé údaje, protože by mohlo dojít k jejich odcizení a zneužití.

Šifrovací metoda256AES, PBKDF2
Dvoufázové ověření
Přihlášení otiskem prstu
Sledování kompromitovaných webů
Automatické uzamknutí aplikace

Podpora – 7.5/10

LastPass má k dispozici nonstop uživatelskou podporu. Tu je možné kontaktovat prostřednictvím live chatu nebo e-mailu. Na internetu také naleznete řadu návodů a diskusních fór, kde je většina uživatelských potíží vyřešených.

Nonstop 24/7
Live chat
Facebook nebo Twitter
E-mail


Závěrečné hodnocení

LastPass Recenze
Lastpass Logo

Název: LastPass

Shrnutí:
✅ Použitelná bezplatná verze
✅ Podpora pro všechny platformy
✅ Sledování síly hesla
✅ Kontrola darknetu

 • Finance - 7/10
  7/10
 • Důležité funkce - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Bezpečnost - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.75 (4 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání správců hesel.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám