IQ Option recenze

IQ Option


Výhody
+ Malé množství kryptoměn
+ Mobilní aplikace
+ Mnoho příkazů a funkcí
+ CFD a binární opce

Nevýhody
– Vysoké poplatky a spready
– Pouze v angličtině
– Malá likvidita

 

 

iq-option-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Burzu kryptoměn IQ Option spustila již začátkem roku 2017 stejnojmenná společnost. Tento kyperský broker tak rozšířil svou platformu, na které doposud klienti obchodovali CFD a binární opce, o kryptoměny. Samozřejmá je regulace od kyperského úřadu CySEC a pojištění vkladů.

Webová platforma burzy obsahuje mnoho grafických a analytických nástrojů, umožňuje upravovat graf a přidávat do něj indikátory nebo zakreslovat pomocné linie. K dispozici je i verze pro stolní počítač nebo chytré telefony a tablety. Výhodou burzy IQ Option je i možnost spekulace o cenách kryptoměn prostřednictvím CFD a binárních opcí, s jejichž pomocí je možné „sázet“ na budoucí vývoj cen, tj. vydělávat na jejich poklesu i růstu. Mimo to burza nabízí sedm obchodních příkazů, ke kterým patří Market order, Limit order, Stop order a další. Její velkou výhodou je také možnost finanční páky 1:3 a velmi nízké poplatky mezi 0 % až 0,2 %.  Na burze však může klient obchodovat pouze s 13 kryptoměnami, mezi kterými je Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, ZCash a TRON. Spready tu pak závisí na likviditě a pohybují se mezi desetinami nebo jednotkami procent, což je výš než u většiny konkurence.

K užití platformy je nutné se registrovat a pro výběr peněz z obchodního účtu je třeba také verifikace uživatele. Obchodní účet je pak možné vést v amerických dolarech nebo eurech. Minimální vklad je deset dolarů a vkládat může klient s pomocí platebních karet nebo internetových peněženek. Nevýhodou je, že vybírat bankovním převodem je možné až za poplatek 50 dolarů. Velkou nevýhodou je také to, že nelze vkládat kryptoměny, pouze OTN. Vybírat však lze Bitcoin a Ethereum.

Protože tato burza patří pod křídla firmy, která je na trhu již od roku 2013, dělá to z ní velmi důvěryhodnou platformu, která navíc podléhá regulacím evropského úřadu, a vklady klientů jsou u ní pojištěné pro případ jejího bankrotu, což nabízí jen málokterá burza. Nevýhodou jsou však vysoké poplatky a nízká likvidita.

IQ Option je důvěryhodná burza s vysokými poplatky.

Podporované kryptoměny

Pouze třináct kryptoměn a převod na americké dolary nebo eura

Zejména pokud jste aktivní krypto-investor, chcete mít co nejširší výběr kryptoměn, do kterých můžete v rámci burzy investovat. Nabízí právě IQ Option ty kryptoměny, jež jsou pro vás zajímavé? To odpoví tabulka níže:

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Jiné měny?

Platební možnosti

Vkládat je možné pouze skrze platební karty nebo elektronické peněženky

Je možné platit kartou, v hotovosti, bankovním převodem nebo pouze v digitální měně? Zejména u burz, jež obchodují altcoiny (jiné než bitcoin), je běžné, že nepřijímají platby ve FIATu.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Zabezpečení

Základní funkce; 7 druhů příkazů a spoustu způsobů obchodování

Byť je úroveň zabezpečení burzy z pohledu uživatele téměř nezjistitelná a nejlepší obrázek o bezpečnosti burzy si uděláte, když si zkontrolujete její reputaci, určitě by měla mít dvoufaktorovou autentizaci a SSL zabezpečení (https). Některé burzy nabízejí funkce podobné těm, které najdete ve forexu, jako např. short sell či future contracts (margin trading). Jak je na tom IQ Option?

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Reputace

Důvěryhodná burza s vysokou mírou bezpečnosti, ale velkým spreadem.

Dali jsme do kupy nezávislá testování bitcoin burzy IQ Option a dali je na jedno místo. Jak si tato burza vede v očích veřejnosti?

Rok založení2013
TrustPilot.com30%
CryptoCompare.com-
Bestbitcoinexchange.net-

Není pro vás IQ Option to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

IQ Option recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem