Ignum recenze

Ignum


Výhody
+ Široká nabídka webhostingových tarifů
+ Rychlá a ochotná technická podpora
+ SSL zabezpečení v každém balíčku
+ Instalace redakčních systému jako WP na jedno kliknutí

Nevýhody
– Bez zkušební doby zdarma

 

 

ignum-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Webhosting Ignum si za 19 let působení získal celou řadu skalních příznivců a těší se vysokému hodnocení s minimem škraloupů. Stálí klienti vyzdvihují zejména lidský přístup a komunikaci, včetně kvalitní a rychlé technické podpory. Ignum taky zaujme širším spektrem webhostingových tarifů. Vybrat si mezi nimi mohou provozovatelé drobných, ale i velkých webů.

Nejlevnější varianta „Start“ je dostupná už od 54 Kč měsíčně. Nabízí sice jen 500 MB místa, ale pro webové portfolio nebo firemní prezentaci to může stačit. K nejzajímavějším možnostem patří tarif „Extra“, který nabízí výhodný poměr ceny a parametrů. Pro svůj web získáte 10 GB prostoru a můžete využívat i neomezený počet subdomén a emailových adres. Nejnáročnější zájemci pak mohou sáhnout i po 100Gigabytovém nebo neomezeném balíčku.

Součástí všech variant webhostingu je i SSL certifikát a potěší taky velmi jednoduchá instalace oblíbených redakčních systémů, jako je třeba WordPress nebo Joomla, na jedno kliknutí.

Zamrzí naopak například absence bezplatné zkušební doby. Některé ohlasy taky zmiňují komplikovanější přechod na jiný webhosting. Ignum nicméně má co nabídnout. Optimální řešení zde může nalézt stejně tak soukromník s minimálními požadavky jako firemní klient s vysokými nároky.

Kvalitní webhosting s tarify pro malé i velké weby.

Finance

Škála tarifů s cenami, které odpovídají rozsahu služeb

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Ignum vyzkoušet bezplatně?

BalíčekExtra
Roční platba s DPH1582Kč
Cena registrace domény cz301 Kč
Cena registrace domény com302 Kč
Počet webů1
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Parametry pro nejmenší i náročné stránky

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)10 GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresneomezeně
Počet My SQL databáze3
PHP Memory_llimitneuvádí
Max_execution timeneuvádí
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

Kvalitní zabezpečení včetně SSL certifikátu

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Ignum?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti30 dní

Podpora

Podpora na telefonní lince nonstop

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporynonstop

Není pro vás Ignum to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Ignum recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.67 (3 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem