HitBTC recenze

HitBTC


Výhody
+ Malé poplatky, obrovský počet kryptoměn

 

 

Nevýhody
– Nedůvěryhodná burza, není v češtině

 

 

hitbtc-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

HitBTC je burza se sídlem v Hong Kongu, kterou v roce 2013 založila tamní společnost HIT Solution Ltd. Nyní umožňuje obchodovat s více než třemi stovkami kryptoměn, mezi kterými nechybí ani jedna z těch známějších. Co se týče likvidity, patří burza do první dvacítky světových burz.

Platforma burzy je jednoduchá, přehledná a rychlá a přináší obchodníkovi všechny potřebné informace. Zkušenější obchodníci jistě ocení přítomnost nejrůznějších grafů a plánů a ti méně zkušení zas blog s mnoha užitečnými tipy a radami. Blog bohužel není v češtině. Pro  obchodníky má burza připravené tři příkazy, Market order, Limit order a Scaled order, přičemž Market order je příkaz k nákupu či prodeji za aktuálně dostupnou cenu, Limit order je nákup či prodej za zvolenou cenu, kdy se čeká, až kryptoměna této ceny dosáhne, a Scaled order znamená, že se vytvoří v zadaném rozpětí, např. od 50 do 40 amerických dolarů za 1 LTC limitní příkazy. Poplatky má burza nastavené na skvělé 0,1 % za transakci a burza navíc umožňuje obchodovat s finanční pákou.

Finanční obnosy může klient vložit pouze skrze kryptoměnou peněženku. Burza nenabízí možnost vkladů s pomocí žádné fiat měny, což rozhodně zamrzí. HitBTC bere také velmi vážně otázku bezpečnosti. Proto svým klientům umožňuje nastavit 2FA ověřování, doporučuje vytvořit silné heslo, které doporučuje po několika týdnech měnit, a též zasílá informace o každém přístupu z cizí IP adresy. Větší bezpečí zajišťuje i skrze možnost ukončit všechny relace, krom té, která je nyní využívaná, možnost automatického odhlášení nebo i možnost zobrazit si poslední činnosti na účtu.

Ačkoliv burza HitBTC začala jako slibný projekt, zaspala dobu a momentálně spíš jen přežívá. Klient zde sice nalezne příjemně nízké poplatky, intuitivní prostředí, ale na burzu je již tolik špatných recenzí, že to vrhá špatné světlo na téměř kompletní fungování burzy.

HitBTC je burza s neuvěřitelně špatnou pověstí

Podporované kryptoměny

Nelze obchodovat s fiat měnami, ale s více než 3 stovkami kryptoměn

Zejména pokud jste aktivní krypto-investor, chcete mít co nejširší výběr kryptoměn, do kterých můžete v rámci burzy investovat. Nabízí právě HitBTC ty kryptoměny, jež jsou pro vás zajímavé? To odpoví tabulka níže:

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Jiné měny?

Platební možnosti

Vkládat je možné pouze s pomocí kryptoměných peněženek

Je možné platit kartou, v hotovosti, bankovním převodem nebo pouze v digitální měně? Zejména u burz, jež obchodují altcoiny (jiné než bitcoin), je běžné, že nepřijímají platby ve FIATu.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Převod kryptoměn

Zabezpečení

Základní funkce; Příkazy Market order, Limit order a Scaled order

Byť je úroveň zabezpečení burzy z pohledu uživatele téměř nezjistitelná a nejlepší obrázek o bezpečnosti burzy si uděláte, když si zkontrolujete její reputaci, určitě by měla mít dvoufaktorovou autentizaci a SSL zabezpečení (https). Některé burzy nabízejí funkce podobné těm, které najdete ve forexu, jako např. short sell či future contracts (margin trading). Jak je na tom HitBTC?

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace
Margin trading

Reputace

Burza s velmi špatnou pověstí

Dali jsme do kupy nezávislá testování bitcoin burzy HitBTC a dali je na jedno místo. Jak si tato burza vede v očích veřejnosti?

Rok založení2013
TrustPilot.com66%
CryptoCompare.com70%
Bestbitcoinexchange.net70%

Není pro vás HitBTC to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin burz.

Více informací →

HitBTC recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem