GP webpay recenze

Vyhody

+ Nejrozšířenější platební brána
+ Umožňuje rychlé a maximálně bezpečné platby kartou

Nevyhody

Pouze platby kartou, nikoli on-line převody
– Chybí napojení na EET
– Na webu nenajdete ceník – je pouze na vyžádání

 

Gp Webpay Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

GP webpay Recenze

Shrnutí:

GP WebPay patří mezi nejvyužívanější a nejoblíbenější platební brány v České republice. Využívá ji zde přes 2000 úspěšných e-shopů, a to i přesto, že neposkytuje možnost platit on-line bankovními převody, ale „pouze“ platební kartou. Tato společnost podporuje platby tuzemskými i zahraničními kartami asociací VISA, MasterCard, American Express nebo Diners Club.

Platební brána GP WebPay odpovídá celosvětovým standardům a splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní podmínky, společností VISA, MasterCard i American Express. Zákazníci i obchodníci je většinou znají pod zkratkou 3D Secure. Platit můžete nejen kartou, ale i některými elektronickými peněženkami, Google Pay atd. Společnost podporuje české i zahraniční platby a při platbě v zahraničí se platební brána dokonce přizpůsobí jazyku země, z jaké karta pochází.

I když GP WebPay není kompatibilní s tolika známými prodejními platformami, jako jiné společnosti, podporuje Shoptet, Oxyshop i UPgates. Kompatibilní je i s open source systémy, jako jsou Magento, WooCommerce a další.

Platební brána GP WebPay provozovatele Global Payments Europe se zaměřuje na platby tuzemskými i zahraničními kartami. Klade důraz na vysokou bezpečnost a umožňuje platícím zákazníkům nastavit opakované platby (např. v případě předplatného či zboží zakoupeného na splátky), ale také si zapamatovat platební údaje, což urychlí proces placení při dalším nákupu. Zákazníci ale mohou zaplatit i pomocí Google Pay. Více než 2000 e-shopů v České republice využívá služby GP WebPay a chválí si je především proto, že urychlí platbu a pomůže obchodníkům rychleji získat peníze za prodané zboží či služby. Platba kartou navíc snižuje množství vrácených objednávek.

Jak tato platební brána funguje, jaké má hlavní přednosti a co nám u ní naopak chybělo? Na to se podíváme podrobněji v naší srovnávací recenzi.

Typy bran  – 6/10

GP WebPay je platební brána umožňující především platby kartou. Platební okno mají nastaveno na přesměrování na platební stránku, fungují tedy na tzv. principu Redirect brány.  GP WebPay neposkytuje Inline bránu (iFrame), ani mobilní bránu. Inline brána je ideální v případě, že nechcete klienta vůbec nechat odejít během placení ze svého e-shopu. Platební okno se otevře na vašich stránkách, nikoli na stránkách GP WebPay, jako je tomu v případě Redirect platby. Naštěstí má tato platební brána responzivní design, který se snadno přizpůsobí zařízení, na kterém klient nakupuje. Je tedy jedno, zda využije počítač, tablet nebo mobilní telefon. Vedle toho je možné přizpůsobit si vzhled platební brány tak, aby korespondovala s vaším e-shopem, což zvýší přirozenost celého procesu a pomůže k tomu, aby zákazník dotáhl svůj obchod až do finále.

Inline brána (iFrame)
Redirect brána
Mobile brána
Responzivní design
Přizpůsobení vzhledu e-shopu

Pro koho je brána vhodná 10/10

Platební brána GP WebPay je vhodná pro každého, kdo chce kvalitní a vysoce zabezpečené platební služby na svém e-shopu či prodejním webu. S touto platební bránou lze prodávat – platit prakticky cokoliv – od klasického zboží přes služby, digitální obsah, vstupenky a jízdenky, ale i předplatné různých aplikací apod. GP WebPay totiž umožňuje krom jiného i nastavení opakovaných plateb.

E-shopy
Služby
Digitální obsah
Aplikace
Vstupenky
Jízdenky

Cena 0/10

Ceník na webových stránkách GP WebPay nenajdete. Pokud chcete znát poplatky, je potřeba si je předem vyžádat, což je poměrně nepříjemné. Navíc společnost vám sama o sobě ceník neposkytne. Je nutné kontaktovat banku, kterou jste si vybrali a tu požádat o cenový návrh. Naštěstí se jedná o nezávaznou poptávku, takže si můžete zažádat i u více bank najednou a pak si ceny porovnat.

Procentní poplatek z transakcíK doptání u příslušné banky
Fixní poplatek z jednotlivých transakcíK doptání u příslušné banky
AktivaceK doptání u příslušné banky
Měsíční poplatekK doptání u příslušné banky
Převod na bankovní účetK doptání u příslušné banky

Platební metody GP WeyPay 5.8/10

Platební brána GP WebPay umožňuje platit různými způsoby. Není jich sice tolik, jako u ostatních společností v našem srovnání, protože nepodporuje on-line bankovní převody, ani platbu Apple Pay, ale i tak je k zaplacení zboží ve vašem e-shopu velmi vhodná. Lidé si ji často vybírají pro její bezpečnost, kterou zajišťuje 3D Secure systém, a pro rychlé a pohodlné placení. Přes tuto platební bránu můžete kromě své karty zaplatit i MasterCard Mobile nebo Google Pay.

Kolik platebních metod podporujeVíce než desítku
Apple Pay
Platba kartou
On-line bankovní platby
Elektronické peněženky
Další možnosti platbyMasterCard Mobile, Google Pay

GP WebPay podporuje platbu kartami VISA, VISA elektron, Maestro, MasterCard, MasterPass, Diners Club a American Express. Pokud vás zajímají banky, se kterými je tato společnost ve spolupráci a které GP WebPay poskytuje, jsou to Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank, ČSOB a UniCredit Bank.

Platby přes platební bránu GP WebPay lze přijímat v českých korunách a eurech, dále v amerických dolarech, britských librách, maďarských forintech, ruských rublech a polských zlotých. Výhodou je, že zahraničním zákazníkům se jazyk platební brány automaticky přizpůsobí. V současné době nabízí platební brána GP WebPay až 19 jazykových mutací.

Služba DCC

Služba DCC (Dynamic Currency Conversion) je součástí platební brány GP WebPay a umožňuje přizpůsobit platbu v domácí měně, nebo v měně obchodníka. Díky této službě platební brána automaticky rozezná zemi původu karty podle jejího čísla a nabídne přiměřené možnosti platby.

Platby 10/10

platební bránou GP WebPay lze přijímat platby v rámci České republiky i ze zahraničí, je možné nastavit na kartu opakované platby, např. když klient platí nějaké předplatné služeb, aplikací, nebo když si zakoupí zboží v e-shopu na splátky. Platbu lze urychlit tím, že se v platební bráně nastaví zapamatování karty – zde označováno jako služba FastPay. Jedná se o pohodlný, ale bezpečný způsob, jak platby zákazníkům co nejvíce usnadnit a zároveň poskytnou bezpečí citlivým údajům jejich karet.

Platby ze zahraničí
Platby v rámci ČR
Opakované platby
Zapamatování karty (FastPay)
Veřejně dostupná API dokumentace
Služba 3D Secure

Nejpřísnější bezpečnostní požadavky

GP WebPay splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky, jako MasterCard SecureCode, Verified by VISA a SafeKay. Tyto požadavky jsou definovány společnostmi VISA, MasterCard a American Express. Vám budou jistě známy pod názvem 3D Secure. Jejich podstatou je zaručení maximální bezpečnosti platby kartou.

Jak GP WebPay získat a aktivovat?

Na webových stránkách společnosti si vyberete jednu z bank, které GP WebPay poskytuje. Té dodáte informace o vašem e-shopu. Uzavřete s ní smlouvu o akceptaci karet a následně obdržíte veškeré informace, návody a postupy od Global Payments, aby mohl váš programátor nastavit platební bránu na váš e-shop. Poté dojde k otestování platební brány a pokud je vše v pořádku, GP WebPay je převedena do produkčního prostředí. V tu chvíli už můžete přijímat platby kartou.

Podpora 6.6/10

U tak exklusivní společnosti, která poskytuje platební bránu GP WebPay bychom očekávali on-line chat pro rychlou interakci mezi společností a zájemci o platební bránu, tedy majiteli e-shopů. Bohužel zde tato klientská podpora chybí. Můžete je kontaktovat telefonicky nebo přes kontaktní formulář, což jsme udělali i my, abychom si ověřili rychlost jejich reakce. Výhodu představují nejčastější otázky a odpovědi i to, že na jejich webu najdete k provozu, aktivaci i celkově k fungování GP WebPay opravdu většinu podstatných informací. Chybí však veřejný ceník, který si musíte v případě zájmu vyžádat, chcete-li předem vědět, kolik za služby zaplatíte, nebo si udělat vlastní srovnání jednotlivých platebních bran i s jejich cenami. Je to poměrně nepříjemné řešení a podstatně vás to zdrží.

FAQ
On-line chat
E-mail/kontaktní formulář
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Otázky5/5

Jak jsme zjistili, spoléhat na kontaktní formulář se příliš nevyplácí. Do 24 hodin se nám nikdo neozval. Proto jsme přikročili k telefonátu na podporu. Bohužel ani tady jsme se nedočkali žádných odpovědí. Byla nám dána nová e-mailová adresa na podporu, která s námi cenovou nabídku i případné další otázky vyřeší. Call centrum prý nemají.

U druhého e-mailu už jsme měli štěstí více – odpověď přišla do 2 hodin. Bohužel pro nás nebyla moc příznivá, neboť jsme mimo jiné požadovali i ceník, který jsme nedostali – viz. výše. Abychom se dozvěděli, kolik u GP WebPay zaplatíme na poplatcích, museli bychom poslat další žádosti, a to přímo bankám, u kterých bychom případně měli účet.

Integrace

Platební brána GP WebPay je nejen maximálně bezpečná a pohodlná pro klienty na placení jejich nákupů. Obchodníci budou jistě potěšeni tím, že podporuje takové platformy, jako Shoptet, Oxyshop nebo UPgates. Na druhou stranu nepodporuje další známé platformy, jako Shopify, Shopsys, Webareal nebo Eshop-rychle, což je škoda. U některých je možné se domluvit individuálně – třeba budou ochotni GP WebPay na váš e-shop v rámci jejich platformy implementovat, většina však striktně tuto možnost zamítla.

Lépe je na tom GP WebPay s open source systémy. Podporuje nejznámější z nich, jako WooCommerce, Drupal, Magento nebo OpenCard.

Podporované komerční platformy 3.8/10

Shoptet
Shopify
Shopsys
Webareal
Eshop-rychle
Oxyshop
UPGates

Podporované open source systémy 10/10

WooCommerce
Drupal
PrestaShop
Magento
OpenCard


Závěrečné hodnocení

GP webpay Recenze
Gp Webpay Logo

Název: GP webpay

Shrnutí:
✅ Lze platit kartami VISA, VISA elektron, Maestro, MasterCard, MasterPass, Diners Club, American Express
✅ Splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky (3D Secure)
✅ Využívá ji přes 2000 e-shopů

 • Typy bran - 6/10
  6/10
 • Pro koho je platební brána ComGate vhodná - 10/10
  10/10
 • Cena - 0/10
  0/10
 • Platební metody - 5.8/10
  5.8/10
 • Platby - 10/10
  10/10
 • Podpora - 6.6/10
  6.6/10
 • Podporované komerční platformy - 3.8/10
  3.8/10
 • Podporované open source systémy - 10/10
  10/10
6.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání platebních bran.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám