Google Tasks Recenze

Vyhody

+ Úplně zdarma a bez limitu
+ Integrace do Google Kalendáře
+ V češtině

Nevyhody

Není vhodné pro pokročilou správů úkolů.

 

Google Tasks Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Google Task (Úkoly Google) je úkolovník od společnosti Google. Tento úkolovník se logicky stal součástí aplikace Google Kalendář. S úkolovníkem je však možné pracovat zcela nezávisle na kalendáři. Nicméně, je také možné je mít dokonale propojené a získat v nich silného pomocníka při organizování času v pracovní i osobním životě.

Google Task je vlastně velice jednoduchá aplikace, která toho neumí příliš. V tom však spatřuje mnoho uživatelů její hlavní výhodu. V úkolovníku nepřekáží nic, co by uživatele rozptylovalo nebo mu ztěžovalo práci s úkoly.

Úkoly Google umožňují přidávat a spravovat úkoly přímo z Gmailu. A to bez nutnosti otevírat nové okno. Už jen z toho je možné vypozorovat, že Google Task jsou jednoduchým úkolovníkem pro rychlý záznam důležitých úkolů. Uživatelé nemohou od tohoto úkolovníku očekávat komplexního správce úkolů s mnoha funkcemi, ale dobře poslouží jako aplikace pro rychlé zaznamenávání úkolů a poznámek nejen na cestách.

Finance – 10/10

Google Task jsou zdarma. V nabídce není vylepšená verze, kterou by bylo možné získat předplacením cloudových nástrojů Google Apps. Úkoly Google jsou prostě užitečným doplňkem aplikací Gmail nebo Kalendář od stejné společnosti.

Roční platba (tarif pro jednotlivce)Zdarma
Verze zdarma?

Důležité funkce – 8.8/10

Google Task je možné používat pro plánování úkolů metodou GTD. Řada uživatelů určitě ocení, že Úkoly nemají omezení na počet úkolů, počet podúkolů nebo na počet seznamů, do kterých se jednotlivé úkoly zařazují. Task jsou v podstatě bez limitu.

Úkolovník není klasickou aplikací pro spolupráci v týmu, takže u něj musí uživatelé oželet například sdílení seznamů s úkoly i sdílení samotných úkolů. To u Google Task nejde.

Užitečnou funkcí je nejspíš připomenutí, které lze v Úkolech Google nastavit jakémukoliv úkolu. S připomenutím je pak téměř nemožné zapomenout na nějakou povinnost, kterou uživatel naplánuje.

Pro budování návyků je užitečnou funkcí například opakování úkolů, ze kterých se má stát každodenní rutina. Samozřejmostí jsou také podúkoly, které lze vytvořit v úkolech. Podúkoly (subtasky) pomáhají rozdělit náročné úkoly na několik jednodušších dílčích úkolů. 

Počet projektů/seznamů verze zdarmaBez limitu
Počet projektů/seznamů placená verze-
Počet úkolů v projektu/seznamu verze zdarmaBez limitu
Počet úkolů v projektu/seznamu placená verze-
Sdílení a spolupráce
Připomenutí
Opakování úkolů
Podúkoly (subtasky)
Spojení s Google Kalendářem

Kompatibilita – 10/10

Aplikaci Google Task (Úkoly Google) můžete nainstalovat na operační systém Windows, MacOS a také na chytrá zařízení se systémy Android nebo iOS. Samozřejmostí jsou také doplňky pro nejznámější internetové prohlížeče. Díky tomu mohou mít uživatelé úkoly všude s sebou a synchronizované napříč všemi zařízeními, které používají.

Přes webové rozhraní se s úkoly pracuje například v Gmailu nebo v Kalendáři Google. Ty jsou plně přeložené do češtiny. Stejně jako oficiální aplikace pro chytrá zařízení, takže jsou přívětivé i uživatelům bez znalosti angličtiny.
Jednou z výhod Google Task je, že jdou synchronizovat do aplikací třetích stran. Uživatelé tedy nemusí používat pouze oficiální aplikace od společnosti Google, ale mohou si stáhnout úkolovník, který podporuje Úkoly Google.

Aplikace pro desktop (Windows, MacOS) (aplikace kalendáře)
Aplikace pro mobilní zařízení (Android, iOS) (aplikace kalendáře)
Podpora chytrých hodinek (Android, Apple) (aplikace kalendáře)
Rozšíření pro internetové prohlížeče (Chrome, Firefox)
Webové rozhraní (kalendář, Gmail)
V češtině

Užitečné funkce – 3.3/10

Užitečnými funkcemi Task příliš uživatelů neoslní. Google se nesnaží udělat z této aplikace komplexního správce úkolů, ale spíše se snaží vytvořit jednoduchou aplikaci. A to se mu daří, ale na úkor užitečných funkcí, které mají placené aplikace.

Pokud uživatel používá na svém zařízení aplikaci pro správu úkolů, tak může přidávat a editovat úkoly i v případě, že není se svým zařízením připojen k internetu. S úkoly je možné pracovat offline. Jejich synchronizace proběhne okamžitě po připojení k internetu. V tu chvíli se synchronizují i do ostatních zařízení.

Offline editace
Klávesové zkratky
Měření produktivity/cílů
Štítky
Filtry (priority)
Možnost vkládat k úkolům soubory jako přílohy
Přidávání úkolů e-mailem
Možnost propojit s dalšími nástroji (Slack, Gmail, Outlook atd.)
Projektové šablony

Podpora – 3.3/10

Oficiální podpora připravila pro uživatele obsáhlou nápovědu. Ta uživatelům pomůže v začátcích používání aplikace. Na internetu je však možné nalézt mnoho návodů a videí, které uživatele naučí efektivně pracovat s tímto úkolovníkem a používat jej například pro plánování metodou GTD.

Nápověda
FAQ a poradce při potížích
Videonávody


Závěrečné hodnocení

Google Tasks Recenze
Google Tasks Logo

Název: Google Tasks

Shrnutí:
✅ Integrace do služeb společnosti Google
✅ Minimalistické uživatelské rozhraní
✅ Snadné přidání nových úkolů

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité funkce - 8.8/10
  8.8/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Užitečné funkce - 3.3/10
  3.3/10
 • Podpora - 3.3/10
  3.3/10
7.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.6 (5 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání To-Do aplikací.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem