GoDaddy recenze

GoDaddy


Výhody
+ zázemí největší světové webhostingové a doménové společnosti
+ speciální balíčky a podpora pro WordPress
+ řešení pro laiky i velké obsahové a rychle rostoucí weby

 

Nevýhody
– web a komunikace nejsou v českém jazyce
– objevují se výhrady k rychlosti načítání webů

 

 

godaddy-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

GoDaddy, doménová a webhostingová společnost založená v roce 1997 v USA, je největším světovým poskytovatelem webhostingů a registrátorem domén – přes GoDaddy je registrováno přes 72 milionů domén po celém světě. Společnost nabízí širokou škálu produktů a balíčků vhodných jak pro malé osobní weby, tak i pro rozsáhlé a ambiciózní projekty. Uživatelská podpora funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnů, 365 dní v roce. Prozatím však mezi jazyky nenajdete češtinu. Komunikovat je možné v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a dalších světových jazycích.

Uživatelé obecně hodnotí velice dobře cenovou dostupnost hostingu a řadu nástrojů, které pomohou s tvorbou a provozem i naprostým začátečníkům v oblasti tvorby webů. Naopak lze nalézt negativní reakce na rychlost načítání stránek a v některých případech nižší úroveň technických znalostí ze strany podpory.

Jaké jsou hlavní benefity hostingu GoDaddy? Je to odstupňování ceny dle počtu návštěvníků spíše než dle šířky pásma, což je ideální pro začínající blogery a malé start-upy, dostupná a profesionální podpora bez ohledu na to, jaký plán máte, denní zálohování a SSL certifikáty v ceně nebo jako doplněk a výběr z kontrolních panelů cPanel a Plesk.

Hosting GoDaddy podporuje 125 redakčních systémů a aplikací pro tvorbu webů, které nainstalujete jedním kliknutím. Patří mezi ně například Joomla, Drupal nebo WordPress, který je světově nejpopulárnějším redakčním systémem. Právě pro WordPress má GoDaddy nejširší nabídku nástrojů, podporu a speciální balíčky. WordPress nejen že nainstalujete jedním kliknutím, ale také se můžete – v případě potřeby – spolehnout na asistenci při instalaci a personalizaci šablon, pluginů, SEO optimalizaci, aktualizacích, řešení všech problémů, které se vyskytnou při provozu vašeho webu a integrované sledování výkonnosti stránek. K provozování webu díky tomu nepotřebujete v podstatě žádné technické znalosti. Některé ze služeb WordPress podpory jsou součástí již v základních balíčcích, některé jsou placené zvlášť nebo jako součást Premium účtu.

Skvělá podpora a cenová dostupnost pro laiky a začínající firmy

Finance

Cenově dostupné a výhodné řešení pro začátečníky

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost GoDaddy vyzkoušet bezplatně?

BalíčekUltimate
Roční platba s DPH4668Kč
Cena registrace domény cz370Kč
Cena registrace domény com444Kč
Počet webůneomezeně
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Instalace redakčních systémů na 1 kliknutí, podpora pro WordPress, 27/7 monitorování bezpečnosti, flexibilní a snadno použitelné ovládací panely

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)neomezený
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresneomezeně
Počet My SQL databázeneomezeně
PHP Memory_llimit128MB
Max_execution time180s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

SSL certifikáty, denní zálohování

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede GoDaddy?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti30 dní

Podpora

24/7/365

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporynonstop

Není pro vás GoDaddy to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

GoDaddy recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.7 (10 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem