eStránky recenze

eStránky


Výhody
+ Jednoduchá tvorba stránek
+ Rozsáhlá podpora (e-mail, telefon, tutoriály, FAQ)
+ V češtině

 

Nevýhody
– Omezené možnosti v bezplatném tarifu
– Monetizace webu pouze v dražších placených verzích

 

 

joomla-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Estránky jsou českou platformou pro tvorbu webu. Patří mezi tradiční hráče na trhu, své služby poskytují od roku 2005. Jejich největší předností je kompletní dostupnost v češtině. Pokud neovládáte angličtinu, nic se neděje, při používání eStránek ji nebudete potřebovat ani při komunikaci s podporou.

Založení vlastních stránek je jednoduché, procesem vás provede přehledný průvodce. Web navíc můžete vytvořit zcela bezplatně, budete však mít výrazně omezené možnosti personalizace a příliš neoslní ani dostupný prostor. Provozovatel si navíc vyhrazuje právo na vaše stránky umístit reklamu, naopak vy na nich nesmíte nabízet služby či je využívat pro prodej čehokoliv.

Kromě bezplatného tarifu eStránky nabízí i 3 placené, kdy vám k dispozici bude větší velikost na disku i více šablon. Příjemná je zkušební doba 30 dní zdarma. Pozor si ale dejte na to, že ani u placené nekomerční verze si na stránky nemůžete přidávat vlastní reklamy. Monetizace webu je možná pouze u komerčního tarifu či e-shopu. Ve všech případech také dostanete pouze doménu 3. řádu. Pokud už vlastníte doménu 2. řádu, je možné ji na vaše stránky nasměrovat, za registraci nové domény vás však čeká další platba navíc.

Co se možností customizace týče, k dispozici budete mít maximálně 39 šablon (v závislosti na tarifu), což je množství, jaké oproti některým jiným konkurentům příliš neoslní. Na druhou stranu je práce s šablonami velice jednoduchá i pro začátečníky a v placených tarifech máte možnost nastavení vlastního vzhledu.

Jednou z největších předností eStránek je rozsáhlá a velice dobře fungující zákaznická podpora. Odpovědi na své otázky můžete vyhledávat v nápovědě či ve FAQ, projít si tutoriály, případně se obrátit na podporu přes telefon či e-mail.

Nástroj pro tvorbu webu kompletně v češtině.

Propagace a marketing

Nasazení vlastních reklam možné pouze v placených tarifech

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede eStránky?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Menší počet šablon, ale výborná responzivita webu a v placených tarifech podpora jazykových mutací

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Vytvoření stránek otázkou pár minut

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

V případě webu zdarma prostor na disku pouze 200 MB

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom eStránky?

Cena0 Kč / 2163 Kč ročně (komerční)
Velikost na disku5GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Výborná podpora: FAQ, nápověda, tutoriály, e-mail i telefon

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás eStránky to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

eStránky recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

  1. NEDOPORUČUJI 7.12.2020
  2. Nedoporučuji! 22.1.2020

Přispět názorem