Equa bank běžný účet Recenze

Vyhody

+založení i vedení účtu zdarma bez jakýchkoli podmínek

Nevyhody

– poboček Equa bank je méně než u jiných bank, především na malých městech je nenajdete

 

Equa bank - logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Equa bank je především bankou fungující on-line. Jejich klienti – noví i stávající – si mohou přes internet založit účet v české i cizí měně, spořící účet, nebo si vzít půjčku. Zakládání on-line je velmi rychlé a zvládne ho každý, kdo má doma internet, e-mailovou adresu a mobilní telefon. Většina účtů – běžný, spořící i úvěrový je zdarma, stejně jako všechny transakce. Internetové a mobilní bankovnictví klientům pomáhá mít své finance neustále pod kontrolou a platit či přijímat peníze kdykoli a kdekoli. Stačí mít internet v PC nebo v mobilu. Klienti Equa bank mají výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma. Poboček má tato mladá banka sice méně, ale vyváží to příjemným prostředím, vstřícným jednáním a profesionálním jednáním bankéřů.

Equa bank – běžný účet – Recenze

Equa bank je jednou z nových, moderních a maximálně flexibilních bank, které poskytují svým klientům skvělou péči, rychlou radu a možnost spravovat si většinu svých produktů u jejich banky přes internet. Mají sice pobočky, ale ty slouží především k dořešení a podepsání produktů uzavřených on-line, případně k dořešení dotazů klientů. Také jejich běžný účet je možné založit on-line, a to během chviličky. Podpis pak mohou klienti dořešit na zmíněné pobočce, nebo i jinak. Ale nepředbíhejme. Pojďme si nejprve ukázat, zda je běžný účet od Equa bank skutečně výhodný a co se u něj nejvíce vyplatí.

Zřízení účtuZdarma
Vedení účtuZdarma
Druhý účet v EUR/USD
Platební karta?
Výběry z bankomatuZdarma
Odchozí/příchozí platbyZdarma

Běžný účet bez poplatků

Za zřízení ani za vedení běžného účtu u Equa bank nic neplatíte. Banka razí heslo, že za běžné služby by se zkrátka platit nemělo. K běžnému účtu v českých korunách si navíc můžete založit i druhý – cizoměnový účet v EUR nebo v USD. Také zdarma! Rovněž převody mezi účty v rámci eurozóny jsou zadarmo. Zní to opravdu velmi lákavě, takže to jistě ocení i mnoho klientů.

K běžnému účtu od Equa bank si klient může udělat kartu, kterou bude vybírat hotovost v bankomatech a platit s ní obchodech. Ani tady nehledejte žádný háček. Základní typ karty je k běžnému účtu rovněž zdarma. Klient neplatí ani za výběr z bankomatů v České republice ani v zahraničí. A samozřejmě může kartou platit v obchodech.

Platební karty k běžnému účtu

Aby měla banka také něco, kde může vydělat, nabízí k běžnému účtu hned tři typy karet. První typ karty, který jsme zmínili výše, je standardní debetní karta, kterou klient vybírá nebo platí a je – jak už jsme uvedli – zdarma. Pokud by chtěl klient získávat výhody za platby kartou u obchodníků díky věrnostnímu programu Sphere, uzavřít si pojištění karty a osobních věcí nebo dokonce cestovní pojištění (pro celou rodinu po celém světě), může vyzkoušet kartu Premium za 89 Kč měsíčně, nebo kartu Gold s vyššími limity a lepšími podmínkami za 129 Kč měsíčně.

Jak platit s účtem Equa bank

U placení ještě chvíli zůstaneme. Nesouvisí totiž pouze s kartou k účtu. Equa bank, stejně jako i jiné banky, poskytuje možnost využít platby pomocí mobilního telefonu – Goggle Pay nebo Apple Pay. Jedná se o bezkontaktní platby formou mobilního telefonu, do kterého je potřeba si předem stáhnout k tomu určenou aplikaci. Ta funguje jak na mobilních telefonech se systémem Android, tak pro iOS. Bezkontaktní platby samozřejmě umožňují i všechny tři typy karet k běžnému účtu. Pokud ale máte aplikaci Google Pay/Apple Pay ve svém mobilu, můžete vyběhnout z práce na oběd třeba i bez peněženky. Zaplatíte jednoduše pomocí mobilního telefonu.

Spořící účet HIT

A aby toho nebylo málo a bylo poznat, že účet u Equa bank patří skutečně oprávněně mezi jeden z nejoblíbenějších, nesmíme zapomenout na spořící účet HIT, který si klient může založit spolu s běžným účtem. Jeho vedení je opět zdarma a klient navíc za odložené peníze získá úročení 1 % p.a. A to je určitě fajn. Protože proč nechávat peníze ležet někde, kde se vám neúročí, kde se k nim třeba hůř dostáváte nebo dokonce musíte platit za vedení účtu, na který jste si je odložili?

Založení běžného účtu u Equa bank

Dostáváme se k tématu, jak si účet u Equa bank založit. Stejně, jako vše až dosud vypadalo jednoduše, je jednoduché i jeho založení. Není nutné nikam volat, nikam chodit, ani se objednávat. Běžný účet u Equa bank jednoduše založíte z pohodlí domova, kde stačí připojení k internetu a počítač, nebo mobilní telefon. Podepsat jej pak můžete rovněž on-line, nebo si počkat na kurýra, který vám papíry doveze k podpisu. A pokud se vám čekat nechce a máte někde po ruce pobočku Equa bank, můžete si zajít smlouvy podepsat přímo na pobočku. Pečlivě jsme prověřili, že budete očekávání, setkáte se vstřícným jednáním a celkově na vás i prostředí banky bude působit velmi sympaticky a příjemně.

Online
Na pobočcelze podepsat
Po telefonu

Jak založit běžný účet Equabank on-line?

Na webových stránkách banky si rozklikněte záložku „Účty“. Pokud na vás nabídka s uzavřením účtu nevyskočí rovnou, sjeďte až na konec stránky, kde tlačítko „založit online“ jistě nepřehlédnete. Rozklikněte jej a můžete se pustit do zakládání účtu.

V následujících krocích jen jednoduše vybíráte, co všechno na svém účtu chcete mít a co nikoli. To, co chcete, zakliknete a počítač vás automaticky přesune na další krok. Pečlivě si vždy pročtěte nabídky, abyste věděli, co si do účtu vkládáte, nebo co naopak odmítáte. Co kdybyste pak zjistili, že by se vám hodila karta Premium, nebo pojištění karty a osobních věcí?

Ve chvíli, kdy si vyberete, jakou chcete kartu, zda budete využívat pojištění atd., zadáte své telefonní číslo pro ověření. Až vám přijde ověřovací kód a vy potvrdíte svůj zájem o založení účtu, přejdete k vypisování údajů. Připravte si také své doklady, protože budou potřeba k vyplnění údajů (ne každý si pamatujete číslo OP apod.) a následně po vyplnění všech potřebných kolonek bude nutné se prokázat skenem – fotografií svých dokladů.

Pokud vše proběhne správně, počítač vás vyzve k dalšímu ověření, a podpisům smluv. Jak už jsme psali výše, podepsat je možné i pomocí kurýra nebo na pobočce, kam je možné se objednat na konkrétní den a hodinu. Nebudete tak muset vystát žádnou frontu a budete očekávaní a vstřícně přijatí.

Internetové a mobilní bankovnictví

Jak už jsme psali výše, Equa bank si zakládá na flexibilnosti a možnostech uzavírat produkty či provádět změny, odesílat peníze a další, především on-line. K tomu slouží internetové bankovnictví, popř. mobilní banka.

Internetové bankovnictví
Mobilní banka

Internetové bankovnictví

V internetovém bankovnictví získáte okamžitý přehled ve všech účtech – produktech – které u Equa bank máte. Prohlédnete si historii plateb, můžete nastavovat a měnit trvalé příkazy, odesílat platby, měnit limity na kartách, a to všechno opět zdarma. V internetovém bankovnictví si také můžete zakládat další účty, příp. úvěry. Záleží jen na tom, co klient potřebuje, nebo vyžaduje.

Přihlášení do internetového bankovnictví je zabezpečeno kódem, který vám přijde na mobilní telefon. I proto je důležité mobilní číslo ověřovat už při zakládání účtu, protože jím budete své peníze při on-line správě chránit. Zadáte číslo klienta a heslo, které vám přijde do e-mailu při založení účtu. Heslo si samozřejmě můžete změnit. Během přihlašování, případně během transakcí vám pak přijde do SMS kód, který zadáte do patřičné kolonky v počítači a platba či přihlášení se autorizují.

Správa financí přes internetové bankovnictví je velmi pohodlná, jednoduchá a pomáhá mít kdykoli přehled o svých penězích či odchozích/příchozích platbách.

Mobilní banka

Mobilní banka, nebo také internetové bankovnictví přes mobil se od toho v počítači zase tolik neliší. Zatímco jiné banky mají mobilní bankovnictví poměrně „osekané“, tedy v provozu jsou jen některé funkce, Equa bank má tuto službu v podstatě jako plnohodnotnou náhražku bankovnictví na počítači.

Opět zde máte přehled o všech produktech, transakcích, můžete upravovat a měnit limity, zakládat nové příkazy, a díky fulltextovému vyhledávání rychle najdete i předchozí platby. V mobilní bance si můžete dokonce založit další účet, nebo Pojištění na cestu, což se může hodit každou chvíli. A možnost založit si takové pojištění kdykoli si vzpomenete je opravdu hodně velká výhoda!

V mobilní bance je možné také měnit kódy na kartách, limity na kartách a další. Jak už jsme napsali, jedná se o pohodlné a téměř plnohodnotné zobrazení internetového bankovnictví, které vám dává volnost ve správě financí. Zabezpečené je přitom buď vaším heslem, nebo otiskem prstu, který je vždy unikátní, a proto velmi bezpečný. Zatím není možné přihlašování a autorizace plateb a změn na základě face ID, ale to se pravděpodobně časem také upraví.

Pobočky a bankomaty

Equa bank je poměrně mladá banka, která sází především na správu financí přes internet. I když je jejich poboček méně než u velkých bank s dlouhou historií, jsou o to modernější, jejich personál sympatičtější a prostředí útulné. Budete si tam zkrátka připadat, že o vás mají opravdu velký zájem. Chovají se k vám s úctou a ochotně odpoví na všechny vaše dotazy.

Když budete chtít některou z poboček Equa bank navštívit, je určitě lepší se předem objednat, abyste byli očekáváni. Toto je možné provést telefonicky nebo e-mailem. Abyste pobočku našli, stačí na stránkách banky rozkliknout záložku „pobočky“. Zobrazí se vám mapa České republiky, kde uvidíte označená místa s pobočkami. Abyste nemuseli jednotlivě tato místa rozklikávat, využijte lupu a napište město či PSČ místa, kam to máte nejblíže.

Po levé straně si přitom můžete zaškrtnout, co přesně hledáte. Stačí vám jakákoli pobočka? Nebo potřebujete investičního či hypotečního specialistu? Nebo si chcete vložit peníze na účet v hotovosti a hledáte pobočku s vkladovým bankomatem? Stačí vždy zaškrtnout příslušné políčko a už vám vyskočí, co požadujete.

Když pak nalezenou pobočku rozkliknete, na levé straně zjistíte její detaily. Kdo je vedoucí, jaký má telefon, zda máte možnost zde vybírat či vkládat peníze, otevírací dobu a samozřejmě přesnou adresu, kde pobočku najdete.

U vyhledávání bankomatů je to téměř stejné. Pokud jste ale klientem Equa bank a potřebujete vybírat z bankomatu peníze, není nutné hledat přímo bankomaty Equa bank. Klienti této banky mají se všemi druhy karet výběry ze všech bankomatů po celé České republice zdarma.Závěrečné hodnocení

Equa bank běžný účet Recenze
Equa bank - logo

Název: Equa bank běžný účet

Shrnutí:
✅veškeré transakce na účtech zdarma
✅výběry ze všech bankomatů (i jiných bank) v celé České republice zdarma
✅díky internetovému bankovnictví a mobilní bance vždy finance pod kontrolou

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 8.5/10
  8.5/10
 • Sjednání účtu - 6.6/10
  6.6/10
 • Podpora - 9/10
  9/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.06 (17 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání bankovních účtů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Předčasné splacení hypotéky 18.10.2021
 2. Nejlepší zkušenost 1.3.2021

Přispět názorem

Odesílám