Electrum recenze

Electrum


Výhody
+ Podporuje offline peněženky, je rychlá a bezpečná

 

 

Nevýhody
– Podporuje pouze Bitcoin, není v češtině a vhodná je spíše pro pokročilé

 

electrum-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Electrum je bitcoinová peněženka, která vznikla v roce 2011, a je ji možné spustit na stolních počítačích, tabletech i chytrých telefonech. Software funguje pod systémy Windows, Linux, Mac nebo Android. Nefunguje však v systému iOS.

Electrum je čistě Bitcoinová peněženka, která není bohužel příliš jednoduchá na instalaci ani ovládání, začátečník by se jí měl tedy raději vyhnout. Peněženka je však rychlá, bezpečná a dbá o soukromí svých klientů. Vzhled peněženky si navíc může každý klient nastavit podle svých přání.

Electrum dbá o bezpečnost svých klientům zašifrováním soukromých klíčů, které nikdy neopustí jejich počítače nebo mobilní zařízení. Peněženka také nesdílí klientův účet třetím stranám. Electrum dále podporuje hardware peněženky jako Trezor nebo Ledge, které umožňují ukládat kryptoměny offline. Klient se tedy nemusí o své úspory bát, neboť nejsou nikterak vystaveny nebezpečí hackerského útoku. Peněženka Electrum je zdarma, ale účtuje si 0,2 mBTC za transakci.

Bezpečnost zajišťuje dále i fakt, že je peněženka open-source, každý si tedy může přečíst její kód. Přítomná je samozřejmě i 2FA autorizace, tj. autorizace skrze mobilní telefon, a multi-signature, tj. ověřování příkazů z několika zdrojů. Nechybí také HD, které pro každou transakci vygeneruje nový unikátní klíč.

Ačkoliv se jedná o jednu z nejstarších bitcoinových peněženek, Electrum má stále svoje kvality, mezi něž patří zejména podpora hardwarových peněženek a další její funkce. Přesto náleží její instalace i ovládání mezi ty složitější. Nelze ji tak doporučit úplným začátečníkům, kteří by se spíš měli poohlédnout jinde.

Electrum je kvalitní bitcoinová peněženka, která je však pro svou složitost vhodnější spíše pro pokročilé.

Kompatibilita

Pro stolní počítač i mobilní telefon se systémem Android

Máte ke svým kryptoměnám v peněžence Electrum přístup ze všech zařízeních? Má peněženka webovou i mobilní aplikaci, společně i s desktopovým klientem? A v neposlední řadě, je administrace v češtině? To se dozvíte v tabulce níže:

Cena0Kč
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Webová aplikace
Mobilní aplikaceano (pouze android)
Desktop klient
Je v češtině?

Zabezpečení

Základní funkce; Převod a příjem Bitcoinů, podporuje hardwarové peněženky

Když jde o uchovávání vašich kryptoměn, je úroveň zabezpečení zásadním faktorem. Offline peněženky jsou obecně bezpečnější, jelikož jsou téměř nemožné hacknout. Na druhou stranu jsou méně praktické a méně flexibilní než softwarové peněženky (nejčastěji jde o mobilní či webové aplikace). V případě Electrum jde o softwarovou peněženku.

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptoměn

Výhradně pro Bitcoiny

Nevadí vám mít pro každou kryptoměnu jinou peněženku? Nebo dáte prioritu tomu, najít peněženku, jež podporuje všechny vaše kryptoměny? Ať je to tak či onak, tabulka odpoví:

Podporuje více měn?
Jaké kryptoměny podporuje?Bitcoin

Reputace

Kvalitní bitcoinová peněženka pro pokročilé

Svět kryptoměn je stále poněkud divoký západ, proto je stále jedním z nejdůležitějších faktorů právě reputace peněženky. Jak je na tom právě Electrum?

Hodnocení na APP Store-
Hodnocení na Google Play66%

Není pro vás Electrum to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin peněženek.

Více informací →

Electrum recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem