DropBit recenze

DropBit


Výhody
+ Velmi jednoduché přijímání a odesílání Bitcoinů
+ Žádné poplatky, peněženka je zdarma

 

Nevýhody
– Chybí 2FA zabezpečení, popřípadě potvrzování z více zdrojů,
podporuje jen Bitociny

 

 

dropbit-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

DropBit je bitcoinová čistě mobilní peněženka, která vznikla koncem roku 2018 a stojí za ní malá firma z Ohia v Americe s názvem Coin Ninja. Jejich cíl byl maximálně zjednodušit transfer Bitcoinů a co největší pohodlí pro uživatele. To se povedlo.

Princip peněženky je ten, že k jejímu užití stačí pouhé nainstalování do chytrého telefonu a ověření telefonního čísla. Poté již může klient komukoliv z jeho kontaktního listu poslat Bitcoiny. Tento kontakt navíc ani nemusí mít nainstalovanou bitcoinovou peněženku. Přijde mu sms s upozorněním a s dvanácti místním kódem. K dokončení přijetí Bitcoinů mu pak stačí instalace peněženky, ověření jeho telefonu a vložení kód. Pokud to příjemce neudělá do 24 hodin, transakce se vrátí odesílateli. Peněženka je zdarma a za transakce si nic neúčtuje. DropBit také nedrží žádné údaje o svých klientech, žádné jejich kontakty ani žádné kryptoměny.

Nevýhodou této peněženky je nepřítomnost češtiny a nedostatky v zabezpečení, kdy zde neexistuje žádná 2FA autorizace, multisignature systémy, tj. potvrzení z více zdrojů, atd. Výhodou peněženky je však to, že vždy znovu generuje adresu k přijímaným nebo posílaným Bitcoinům. Tato peněženka je již z načrtnutých důvodů pouze pro chytré telefony s iOS nebo Androidem.

DropBit je čistě bitcoinová peněženka, která udělala s posílání a přijímání Bitcoinů hračku.

Kompatibilita

Umožňuje i nákup Bitcoinů

Máte ke svým kryptoměnám v peněžence DropBit přístup ze všech zařízeních? Má peněženka webovou i mobilní aplikaci, společně i s desktopovým klientem? A v neposlední řadě, je administrace v češtině? To se dozvíte v tabulce níže:

Cena0Kč
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Zabezpečení

Základní funkce; Posílání a přijímání Bitcoinů

Když jde o uchovávání vašich kryptoměn, je úroveň zabezpečení zásadním faktorem. Offline peněženky jsou obecně bezpečnější, jelikož jsou téměř nemožné hacknout. Na druhou stranu jsou méně praktické a méně flexibilní než softwarové peněženky (nejčastěji jde o mobilní či webové aplikace). V případě DropBit jde o softwarovou peněženku.

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptoměn

Podporuje pouze Bitcoin

Nevadí vám mít pro každou kryptoměnu jinou peněženku? Nebo dáte prioritu tomu, najít peněženku, jež podporuje všechny vaše kryptoměny? Ať je to tak či onak, tabulka odpoví:

Podporuje více měn?
Jaké kryptoměny podporuje?Bitcoin

Reputace

Nejjednodušší bitcoinová peněženka

Svět kryptoměn je stále poněkud divoký západ, proto je stále jedním z nejdůležitějších faktorů právě reputace peněženky. Jak je na tom právě DropBit?

Hodnocení na APP Store94%
Hodnocení na Google Play90%

Není pro vás DropBit to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších bitcoin peněženek.

Více informací →

DropBit recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem