ComGate recenze

Vyhody

+ Přes 50 platebních metod
+ Zrychlené bankovní převody (platební tlačítka)
+ Platby v českých korunách i v zahraničních měnách (euro, dolar, polský zlotý a další)

Nevyhody

Nepodporuje elektronické peněženky
– Nastavení Apple Pay se teprve chystá
– Chybí Mobile brána

 

Comgate Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ComGate Recenze

Shrnutí:

ComGate je česká společnost působící na trhu již od roku 2000. Soustředí se na provozování platebních bran, platebních terminálů a dalších služeb pro majitele obchodů, e-shopů atd. Podporuje přes 50 platebních metod, nabízí možnost opakovaných plateb, např. pro předplacené programy, aplikace a další služby, umožňuje zapamatovat si zákazníkovu platební kartu a urychlit mu tak placení při dalším nákupu.

ComGate podporuje platbu v českých korunách, ale i v eurech, dolarech, chorvatských kunách, polských zlotých a dalších měnách. Zákazníci mohou platit kartami VISA, MasterCard, Maestro i Diners Club. Ceny služeb ComGate jsou pro obchodníky velmi vstřícné, protože zohledňují výši tržeb. Čím vyšší obraty bude obchodník mít, tím méně za služby ComGate zaplatí. Tyto výhody však využijí hlavně obchodníci s vysokými tržbami, protože nejnižší tarif je do částky 100.000 Kč a takový měsíční obrat každý e-shop zdaleka neudělá.

ComGate patří mezi významné zprostředkovatele platební brány. Využít můžete řešení iFrame, které umožní vašim zákazníkům setrvat i během platby na vašem e-shopu, nebo Redirect bránu, se kterou je zákazník přesměrován přímo na ComGate. Tato společnost má licenci udělenou Českou národní bankou a zároveň má registraci u Národní banky Slovenska. Registrována je u platebních organizací VISA a Mastercard a dohlíží na ni Česká národní banka a FAÚ. Platba přes ComGate je rychlá, pohodlná a bezpečná.

Typy bran 8/10

Abyste dotáhli co nejvíce obchodů úspěšně do konce a klienti vám své objednávky zaplatili, je ideálním řešením Inline brána, tedy platební brána, kterou se zákazník vůbec nedostane pryč z vaší webové stránky či e-shopu. ComGate samozřejmě takové řešení nabízí, ale najdete jej pod názvem iFrame.

Inline brána (iFrame) (iFrame)
Redirect brána
Mobile bránaNe, ale inLine či Redirect brána jsou uzpůsobeny mobilnímu prostředí
Responzivní design
Přizpůsobení vzhledu e-shopu

Redirect brána

Druhou možností je pak tzv. Redirect brána, při které je platící zákazník přesměrován z vašeho e-shopu na stránky ComGate, kde platba proběhne. Po úspěšném dokončení je zákazník přesměrován zpět na původní e-shop či webové stránky, na kterých nakupoval.

Mobile brána

Zatímco některé společnosti poskytující služby platební brány mají nastavenou i tzv. Mobile bránu, ComGate to má trochu jinak. Nemá sice přímo Mobile bránu, ale iFrame či Redirect brána jsou uzpůsobeny mobilnímu prohlížeči. Pokud tedy klient nakupuje přes mobilní telefon či tablet, nestane se, že by se mu platební brána automaticky přepnula do mobilního formátu, obsah je však se zařízením responzivní, stejně jako příp. webové stránky.

Vzhled platební brány na míru

Při nastavování své platební brány ComGate máte možnost využít doplňkové služby a co nejvíce si okénko platební brány přizpůsobit vzhledu vašeho webu. Tak bude platba působit na zákazníka mnohem přirozeněji. U hlavičky můžete nastavit vlastní barvu textu, pozadí, přidat do hlavičky vlastní logo či text a zarovnat jej na střed či doleva, podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Na pozadí platební stránky si dokonce můžete nastavit vlastní obrázek, což přirozenost při platbě ještě podtrhne.

Pro koho je platební brána ComGate vhodná 10/10

Platební bránu ComGate využijí obchodníci s e-shopy a weby prodávajícími různé služby, digitální obsah apod. ComGate využijete i v případě předplatného nebo jednorázových plateb pro různé programy a aplikace. Zákazníci takto nakoupí třeba i vstupenky na sportovní a kulturní představení, nebo jízdenky – třeba na MHD. Platební brána usnadňuje zákazníkům jejich nákupy, protože nemusí vyplňovat přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, ani čekat doma s penězi v ruce na balík zaslaný na dobírku. U webů s digitálním obsahem má platební brána ještě větší význam. Není tedy divu, že v době, kdy vlivem virů žijeme především on-line, jsou e-shopy, weby a s nimi i platební brány využívány na maximum. A proč si to neulehčit třeba pomocí ComGate.

E-shopy
Služby
Digitální obsah
Aplikace
Vstupenky
Jízdenky

Cena 9/10

Ceny za využívání platební brány ComGate se odvíjejí od toho, jaký měsíční objem váš e-shop či web udělá. S objemem do 100.000 Kč měsíčně zaplatíte sazbu 0,99 % + 0 Kč za zákazníkovu platbu a k tomu pak platíte poplatek za využívání platební brány 149 Kč měsíčně.

Procentní poplatek z transakcí0,79 % - 0,99 % (dle obratu)
Fixní poplatek z jednotlivých transakcí0 Kč
Aktivacezdarma
Měsíční poplatek0 - 149 Kč
Převod na bankovní účet0 Kč

Jelikož u ComGate platí, že čím více vyděláváte (tedy čím více vaši klienti přes ComGate zaplatí), tím méně platíte, u objemů mezi 100.000 Kč až 500.000 Kč už platíte sazbu jen 0,89 % + 0 Kč za každou zákaznickou platbu a měsíční poplatek 99 Kč.

U poslední, třetí varianty se počítá s objemem od půl milionu do 3 milionů korun českých. Pak platíte sazbu 0,79 % + 0 Kč za každou platbu zákazníka a měsíční poplatek je zcela zdarma.

Výhodou je, že smlouvu s ComGate můžete uzavřít na dálku a zdarma. Bezplatná je i aktivace celé služby, a případné ukončení ve chvíli, kdy byste zjistili, že jej už nevyužijete. Nemusíte se bát žádných pokut, sankcí apod.

Platební metody 7.5/10

ComGate podporuje přes 50 platebních metod, od plateb kartou, přes on-line bankovní platby a zrychlené bankovní převody (např. pomocí zrychlených platebních tlačítek) až po m-platbu nebo Premium SMS.

Kolik platebních metod podporuje50 +
Apple Pay
Platba kartou
On-line bankovní platby
Elektronické peněženky
Další možnosti platbyPremium SMS, m-platba

ComGate podporuje platby kartami VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro a Diners Club. Umožňuje zrychlené platební převody nejen mezi českými bankami, ale u všech významných bank v Česku, Polsku a na Slovensku. Platby přitom můžete provádět v těchto měnách: CZK, EUR, PLN, HUF, USD, GBP, HRK, RON, NOK a SEK.

Zatím byste marně u ComGate hledali propojení na elektronické peněženky. Vzhledem k jejich rychlému vývoji se však dá předpokládat, že se i tato nabídka v brzké době změní.

Platby 10/10

Přes platební bránu ComGate lze realizovat platby v rámci České republiky, ale i ze zahraničí. Velkou pomoc při placení a urychlení celého procesu přináší zapamatování karty. Stačí, když platící klient zaškrtne, aby si systém jeho platební kartu pamatoval a při příštím nákupu už ji nemusí ani vyndat z peněženky. Systém jeho kartu po zadání přihlašovacích údajů do e-shopu sám nabídne. Klient platbu odsouhlasí a potvrdí bezpečnostním kódem. Je to tedy nejen rychlé, ale i bezpečné.

Platby ze zahraničí
Platby v rámci ČR
Opakované platby
Zapamatování karty
Veřejně dostupná API dokumentace
Služba 3D Secure

Další zrychlení služeb umožňují tzv. opakované platby. Ty se hodí např. ve chvíli, kdy klient platí měsíční předplatné – třeba u některých programů či aplikací. Nemusí tak nastavovat žádný trvalý příkaz, inkaso apod. Stačí, když při objednávce produktu a při první platbě odsouhlasí opakovanou platbu a systém už si sám každý měsíc (či v jiný nastavený interval) strhne požadovanou částku sám.

Řešení pro EET

ComGate nabízí i propojení platební brány s EET. Vyřeší za vás evidenci transakcí uskutečněných platební bránou, vystaví datové zprávy Finanční správě, zajistí komunikaci s Finanční správou i přijetí unikátního kódu, bez kterého se v tomto případě neobejdete. Dále ComGate provede vystavení elektronické účtenky, kterou zašle vám i vašemu zákazníkovi (do e-mailu) a zařídí i administrační rozhraní pro ruční zadávání tržeb a odesílání účtenek. V případě, že by došlo k refundaci (váš zákazník by zrušil objednávku nebo vrátil zboží), ComGate stornuje elektronickou účtenku i v systému Finanční správy.

Pro plátce DPH má ComGate dále dvě varianty řešení EET a to s 21 % nebo s 15 % DPH. Nemusíte se bát jejich služeb ani v případě, že prodáváte vouchery a máte různou výšku DPH, nebo pokud spadáte pod segment cestovních kanceláří a potřebujete rozšířenou evidenci. Stačí kontaktovat podporu ComGate a vše s nimi dořešit podle vašich individuálních potřeb.

Podpora 9.1/10

Pokud potřebujete najít informace k fungování platební brány ComGate, k aktivování a nastavení, integraci atd., máte k dispozici poměrně obsáhlý web plný důležitých a dobře popsaných informací. Nechybí ani nejčastější otázky (a odpovědi). Pokud přece jen zjistíte, že vám na webu něco chybí, můžete se obrátit na klientskou podporu a to telefonicky, e-mailem, nebo nejrychlejší možnou variantou – on-line chatem.

FAQ
On-line chat
E-mail/kontaktní formulář
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Otázky8/10

My jsme zvolili on-line chat, kde se nám pracovnice ozvala během několika minut. Odpovídala rychle a ochotně, jen byl problém s některými odpověďmi. Pokud jsem položila více otázek najednou, odpověděla třeba jen na jednu, maximálně na dvě a já musela otázku opakovat, nebo si upřesnit, zda každá píšeme o stejné věci. To bylo poněkud krkolomné. Nakonec jsme se však dozvěděli téměř vše, co bylo potřeba vědět. Zbytek jsem si pak ještě musela na webu dohledat. 

Integrace platební brány ComGate

Platební brána ComGate je integrována do více než 100 komerčních e-shopových platforem. Mezi nejrozšířenější e-shopová řešení patří Shoptet, Eshop-rychle, UPgates, OxyShop, Webareal nebo Shopsys. Integrace do e-shopů probíhá pomocí API.

Pokud chcete provozovat svůj web či e-shop na tzv. open source platformě (např. WordPress, Drupal, Prestashop, Hika Shop, Magento, Opencard a další), bude už nutné mít modul, který vaši platformu s platební bránou ComGate propojí. Pluginy je možné naprogramovat bez další odborné pomoci s využitím API rozhraní přímo od ComGate, nebo si můžete zakoupit modul již hotový. Pokud se rozhodnete pro takovou koupi, stačí kliknout na stránkách ComGate na ikonu konkrétní platformy a získáte odkaz na vývojáře.

Podporované komerční platformy 10/10

Shoptet
Shopify
Shopsys
Webareal
Eshop-rychle
Oxyshop
UPGates

Podporované open source systémy 10/10

WooCommerce
Drupal
PrestaShop
Magento
OpenCard


Závěrečné hodnocení

ComGate Recenze
Comgate Logo

Název: ComGate

Shrnutí:
✅ Platba kartami VISA, Maestro, MasterCard, Diners Club a dalšími
✅ Propojení s EET
✅ Možnost opakovaných plateb
✅ Zapamatování platební karty

 • Typy bran - 8/10
  8/10
 • Pro koho je platební brána ComGate vhodná - 10/10
  10/10
 • Cena - 9/10
  9/10
 • Platební metody - 7.5/10
  7.5/10
 • Platby - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.1/10
  9.1/10
 • Podporované komerční platformy - 10/10
  10/10
 • Podporované open source systémy - 10/10
  10/10
9.2/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání platebních bran.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám