Coinbase recenze

Coinbase.com


Výhody
+ Jednoduché prostředí, stabilní společnost a dobrá likvidita.

 


Nevýhody
– Obchodují pouze se základními kryptoměnami a v poslední době jsou na internetu nelichotivé uživatelské recenze.

coinbase

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Coinbase je jednou z nejpoužívanějších a největších bitcoinových burz na světě. Ideálním kandidátem je v případě, zda-li jste v bitcoinovém světě začátečníkem nebo očekáváte jednoduché prostředí se základními funkcemi. Naopak pro pokročilé tradery je platforma vysoce nedostačující, už jen kvůli malému množství obchodovaných kryptoměn.

TIP: Nakupte Bitcoin, Litecoin nebo Bitcoin Cash ve směnárně Coinmate.io (s minimálními poplatky) a pošlete si kryptoměnu na směnárnu Coinbase.com. Pak můžete nakoupit jakoukoliv měnu chcete.


Tato burza funguje už od roku 2012 a zaměřuje se na americký trh. Podporují však většinu vyspělých zemí, včetně zemí v EU.

Zakládání účtu

Jsou zde čtyři úrovně ověření, přičemž každá úroveň nabízí jiný limit. Nejprve ověříte účet pomocí emailu a telefonu. Následně vyplníte osobní údaje jako jméno a místo bydliště. Poté zadáte bankovní detaily společně s údaji vaši kreditní karty. A čtvrtá úroveň ověření se vám otevře po zaslání kopie průkazu s fotografií (občanský průkaz apod.), DIČ a odpovědí na pár otázek ověřující vaši identitu. Ověřený účet má denní limit 30,000 eur.

Výše poplatků

Poplatek za SEPA platbu je 1,49% za převod prostředků z FIAT měny na Bitcoin. Pokud jde o samotný trading účtují si vždy 1% za každou transakci. Výše poplatků se zvyšuje u plateb kartou na 3,99%, s tím že v tomto případě je transakce okamžitá.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Bitcoin

Co a jak můžete obchodovat

Coinbase nabízí převody z několika FIAT měn typu: EUR, GBP, USD, CAD, SGD či AUD. Coinbase podporuje pouze hlavní kryptoměny, v současnosti to jsou Bitcoin a Ethereum. Díky velkému objemů obchodů má burza dobrou likviditu.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Zabezpečení

Coinbase nabízí jednu z nejvíce robustních zabezpečení ze všech burz na trhu. Přes 97% všech bitcoinů je umístěno v offline prostoru – ať už v papírové podobě nebo na pevných discích. Nabízejí dvoufaktovou autentizaci a HTTPS. Dobrou známkou je bezesporu fakt, že burza dosud nebyla nikdy hacknutá.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace

Oblíbenost burzy

Jde o jednu z nejlepších burz pro začátečníky, už kvůli její dobré uživatelské přívětivosti a lehké srozumitelnosti. Prostředí je velmi intuitivní, jak na PC tak i na mobilních zařízeních. K dispozici je i mobilní aplikace na iOS a Android.

Díky velkému boomu kryptoměn v roce 2017 a také kvůli velké oblíbenosti burzy Coinbase nastávaly občas problémy s přehlceností systému a s neodpovídající podporou. To je hlavní příčinou některých negativních ohlasů, které se na internetu objevují. Jinak jde o jednu z nejstabilnějších a nejvíce přívětivých burz na trhu.

Rok založení2012
TrustPilot.com1.6/10
CryptoCompare.com3/5
Bestbitcoinexchange.net4/5
Průměr z nezávislých recenzí:2.6/5

Pokud vás odrazují vyšší poplatky u burzy kryptoměn Coinbase, podívejte se také na naše srovnání nejlepších burz kryptoměn.

Více informací →

Coinbase recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.4 (5 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem