Cex recenze

Cex.io


Výhody
+ Společnost má tradici už od roku 2013, funguje 24/7 a platforma je obdařena intuitivním uživatelským prostředím.


Nevýhody
– Na internetu se dočtete mnoho negativních recenzí za “skryté poplatky”.

cex

Navštívit stránku →

Shrnutí:
CEX.io je i přes některá negativní hodnocení stabilní společnost, které můžete důvěřovat. Jde o burzu, které záleží na své reputaci a ukrývá v sobě několik konkurenčních výhod jako například to, že burza funguje 24 hodin denně. Uživatelské prostředí je velmi přívětivé a i nováčci nemají problém se zpočátku zorientovat.


CEX.io patří k nejstarším bitcoinvým burzám vůbec. Začala v roce 2013 v Londýně jako bitcoin burza a služba na těžení bitconů. V lednu 2015 ukončila společnost činnost týkající se těžení bitcoinů a zaměřili se plně na rozvoj burzy.

Poplatky – 5.7/10

Cex Io Priklad Poplatku

Některé jiné bitcoin burzy mění poplatky podle aktuálního objemu obchodů. CEX.io má poplatek 0,16% nebo 0,25% (model Maker/Taker) z každé transakce. Kryptoměny si můžete dovolit koupit platební kartou, za to však můžete očekávat další poplatky, proto pokud nepotřebujete kryptoměny kupovat nezvykle rychle, pak se vyplatí spíše bankovní převod.

Je třeba však zmínit, že CEX.io v sobě ukrývá i poplatky, které zprvu nemusí být zřetelné. CEX.io si účtuje navíc 7% při převodu z fiat měny na bitcoin. Při nákupu za $1000 pak obdržíte bitcoiny v hodnotě $930. To se zprvu zdá jako vysoký poplatek, ale za to již neplatíte žádné jiné poplatky, jak to tak bývá u jiných bitcoin burz.

Poplatky za obchodování Maker/Taker0,16%/0,25%
Poplatek za vkladNeplatí se
Poplatek za výběrPlatí se

Poplatky za výběr

Poplatky za výběr mohou dosáhnout až 3 % z transakce. K tomu je nutné také započítat poplatek za služby ve výši 25 dolarů.

Fiat měny

Cex.io podporuje celkem 4 klasické (fiat) měny. Jedná se o euro (EUR), dolar (USD), ruské rubly (RUB a britské libry (GBP).

Podporované kryptoměny – 6.4/10

Cex Io Top Kryptomeny

Na CEX.io můžete obchodovat několik základních měn: Bitcoin, Ethereum, Dash a BitcoinCash. Jiné digitální měny musíte investovat pomocí jiné burzy. Nakupovat je však můžete za eura, libry, ruské rubly a dolary. Díky tomu je začít obchodování na burze “jednoduché”  i pro kryptoměnové nováčky.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON
Polkadot

TIP: Nakupte Bitcoin, Litecoin nebo Bitcoin Cash ve směnárně Coinmate.io (s minimálními poplatky) a pošlete si kryptoměnu na směnárnu CEX.io. Pak můžete nakoupit jakoukoliv měnu chcete.

Platební možnosti – 8.3/10

Cex Io Platebni Metody

Cex.io podporuje řadu platebních metod, přes které je možné jednoduše převádět prostředky na tuto burzu. Na výběr jsou jak klasické metody jako bankovní převod a platební karta, ale uživatelům se nabízí možnost využít například Skrill nebo mohou využít již vlastněné kryptoměny.

Bankovní převod není na této burze zpoplatněn, takže se nabízí tvrzení, že je to nejvýhodnější platební metoda. Musíte ale počítat s tím, že to není nejrychlejší platební metoda. Někdy se může bankovní převod protáhnout i na více dní.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Bitcoin
Ethereum

Pozor!

Pokud chcete provést vklad bankovním převodem, tak musíte nejprve ověřit svou adresu. Pro každý převod prostředků mohou být nastavené jiné poplatky, takže se před převodem vždy ujistěte o jejich aktuální výši.

Zabezpečení

Výhodou je bezesporu to, že burza funguje 24 hodin denně, takže můžete obchodovat v časech, které vyhovují vám. Není zde žádný limit, co se výše investice týče. Pouze bezpečnostní omezení typu: při více než 600 požadavcích během krátké doby se zabanuje IP adresa, ze které jsou posílány.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace

Tip!

Burza Cex.io zveřejnila vlastní příručku, jak se vyhnout podvodníkům. Příručka jde zde: Jak poznat scam?, ale v anglickém jazyce.

Speciální parametry – 6.7/10

Cex Io Specialni

Cex.io má uživatelsky přívětivé rozhraní, ve kterém se s největší pravděpodobností neztratí ani začátečníci. Je zde možné provádět rychlé nákupy/prodeje. V platformě burzy by vám neměly chybět žádné důležité funkce.

Za zmínku určitě stojí možnost spekulovat na pokles ceny (Short Sell). Při této spekulaci vlastně vyděláte, pokud cena kryptoměny poklesne. V jednoduchosti to funguje tak, že prodáváte kryptoměnu dříve, než jejich cena klesne, a znovu koupíte, když její cena skutečně klesne.

Short sell
Swap
Future contracts

Reputace

Cex Io Reputace

Velice kontroverzní se mohou zdát některé uživatelské recenze, které před touto společností varují. Většina lidí však vidí pouze finální hodnocení a nečte si konkrétní důvody těchto negativních recenzí.

Když si pročtete recenze třeba na Trustpilot, drtivá většina negativních recenzí se týká buď “skrytých” poplatků nebo zdlouhavého procesu založení účtu. To jsou problémy, které se týkají pouze nevědomosti. Nyní CEX.io pracuje na tom, aby bylo vše zřetelnější. Dobrou známkou, bezpochyby je i fakt, že na no mnoho špatných recenzí CEX.io odpovídá. Záleží jim tedy na jejich reputaci.

Veškerá uživatelská frustrace tedy vychází z vlastní neznalosti. Je to bohužel obvyklý jev nejen v tomto odvětví. Uživatelé přišli na burzu s vidinou hromady vydělaných peněz a přitom si neuměli spočítat, že provoz burzy něco stojí a proto musí za transakce a služby účtovat určité poplatky.

Rok založení2013
TrustPilot.com3.5/5
CryptoCompare.com2.7/5
G2.com3.5/5

Pokud burza CEX.IO není to, co hledáte – vyzkoušejte další Bitcoin Burzy v našem srovnání.

Více informací →

Cex.io recenze
cex

Název: Cex.io

Shrnutí:
✅ Podléhá regulacím různých států
✅ K dispozici téměř po celém světě
✅ Vysoká likvidita

 • Poplatky - 5.67/10
  5.7/10
 • Podporované kryptoměny - 6.39/10
  6.4/10
 • Platební možnosti - 8.3/10
  8.3/10
 • Speciální parametry - 6.66/10
  6.7/10
6.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (4 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Jednoduché obchodování 10.1.2021
 2. Ada 31.7.2019

Přispět názorem

Odesílám