Cex recenze

Cex.io


Výhody
+ Společnost má tradici už od roku 2013, funguje 24/7 a platforma je obdařena intuitivním uživatelským prostředím.


Nevýhody
– Na internetu se dočtete mnoho negativních recenzí za “skryté poplatky”.

cex

Navštívit stránku →

Shrnutí:
CEX.io je i přes některá negativní hodnocení stabilní společnost, které můžete důvěřovat. Jde o burzu, které záleží na své reputaci a ukrývá v sobě několik konkurenčních výhod jako například to, že burza funguje 24 hodin denně. Uživatelské prostředí je velmi přívětivé a i nováčci nemají problém se zpočátku zorientovat. Jestliže si jste vědomi systému poplatků a složitějšího schvalovacího procesu, pak je CEX.io dobrým místem pro nákup bitcoinů.

TIP: Nakupte Bitcoin, Litecoin nebo Bitcoin Cash ve směnárně Coinmate.io (s minimálními poplatky) a pošlete si kryptoměnu na směnárnu CEX.io. Pak můžete nakoupit jakoukoliv měnu chcete.


CEX.io patří k nejstarším bitcoinvým burzám vůbec. Začala v roce 2013 v Londýně jako bitcoin burza a služba na těžení bitconů. V lednu 2015 ukončila společnost činnost týkající se těžení bitcoinů a zaměřili se plně na rozvoj burzy.

Výše poplatků

Některé jiné bitcoin burzy mění poplatky podle aktuálního objemu obchodů. CEX.io má fixní poplatek 0,2% z každé transakce, jenž je stálý a nemění se. Díky tomu vždy dopředu víte, jaké budou vaše náklady za nákup. Kryptoměny si můžete dovolit koupit platební kartou, za to však můžete očekávat další poplatky, proto pokud nepotřebujete kryptoměny kupovat nezvykle rychle, pak se vyplatí spíše bankovní převod.

Je třeba však zmínit, že CEX.io v sobě ukrývá i poplatky, které zprvu nemusí být zřetelné. CEX.io si účtuje navíc 7% při převodu z fiat měny na bitcoin. Při nákupu za $1000 pak obdržíte bitcoiny v hodnotě $930. To se zprvu zdá jako podraz, ale za to již neplatíte žádné jiné poplatky, jak to tak bývá u jiných bitcoin burz.

Bankovní převod
Platební karta
Hotovost
Bitcoin

Zabezpečení

Výhodou je bezesporu to, že burza funguje 24 hodin denně, takže můžete obchodovat v časech, které vyhovují vám. Není zde žádný limit, co se výše investice týče. Pouze bezpečnostní omezení typu: při více než 600 požadavcích během krátké doby se zabanuje IP adresa, ze které jsou posílány.

HTTPS
Dvoufaktorová autentizace

Co a jak můžete obchodovat

Na CEX.io můžete obchodovat několik základních měn: Bitcoin, Ethereum, Dash a BitcoinCash. Jiné digitální měny musíte investovat pomocí jiné burzy. Nakupovat můžete za eura, libry a dollary.

Bitcoin
Ethereum
Litecoin
Monero
Ripple
IOTA (MIOTA)
Dash
ZCash
Stellar
EOS
Cardano
NEO
TRON

Oblíbenost burzy

Velice kontroverzní se mohou zdát některé uživatelské recenze, které před touto společností varují. Většina lidí však vidí pouze finální hodnocení a nečte si konkrétní důvody těchto negativních recenzí. Když si pročtete recenze třeba na trustpilot, drtivá většina negativních recenzí se týká buď “skrytých” poplatků nebo zdlouhavého procesu založení účtu. To jsou problémy, které se týkají pouze nevědomosti. Nyní CEX.io pracuje na tom, aby bylo vše zřetelnější.  Dobrou známkou, bezpochyby je i fakt, že na no mnoho špatných recenzí CEX.io odpovídá. Záleží jim tedy na jejich reputaci.

Rok založení2013
TrustPilot.com3.7/10
CryptoCompare.com2.7/5
Bestbitcoinexchange.net4.5/5
Průměr z nezávislých recenzí:3/5

Pokud burza CEX.IO není to, co hledáte – vyzkoušejte další Bitcoin Burzy v našem srovnání.

Více informací →

Cex recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Ada 31.7.2019

Přispět názorem