Český hosting WordPress hosting recenze

Vyhody

+ Velký prostor na disku a maximální velikost databáze

Nevyhody

Krátký max execution time (30 s)

 

cesky-hosting-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Český hosting je jeden z oblíbených a také ze stabilních webhostingů u nás. V jeho nabídce jsou jak webhostingové služby, tak také virtuální servery (VPS) nebo registrace domén za zajímavé ceny.

Český hosting netříští webhostingové tarify na několik pod tarifů, které jsou jinde pouze kvůli marketingu. Naopak, tento hosting nabízí jeden webhostingový tarif. Ten se dá použít jak pro redakční systém WordPress, tak i pro jiné systémy nebo statické stránky. Výhodou jednoho tarifu je snazší výběr služeb. Zákazník se nemusí přebírat hromadou tarifů a přemýšlet nad tím, který je vhodný pro jeho projekt.

V administraci webhostingu naleznete vše důležité pro provoz a správu webu. Samozřejmostí je instalace WordPress na jedno kliknutí, ale i dalších systémů jako Drupal nebo Joomla. Instalace na jedno kliknutí šetří uživatelům čas s nastavováním konfiguračních souborů, databází nebo nahrávání spousty souborů přes protokol FTP.

Český hosting, tedy nenabízí tarif, který by nesl v názvu nejoblíbenější CMS WordPress, ale jediný tarif, který v nabídce má, je pro tento redakční systém skvěle odladěný.

Finance – 7/10

Český hosting má v nabídce jeden tarif – Webhosting. Ten rozhodně nepatří mezi nejlevnější na trhu. Pokud přechází zákazník od jiné webhostingové společnosti, tak může získat celkem štědré zvýhodnění v podobě 50% slevy na webhosting.

Český hosting je možné testovat 14 dní zdarma. Bez závazků si můžete otestovat administraci webhostingu, správu služeb, ale i kvalitu nebo dostupnost serverů, jejich chod a třeba i to, jak na hostingu poběží systém WordPress.

Roční platba s DPH1 210 Kč
BalíčekWebhosting

Důležité parametry – 7.9/10

V rámci jednoho tarifu může uživatel na Českém hostingu provozovat jednu doménu s projektem. Pod účtem je možné spravovat více domén 2. řádku a jim nastavit aliasy.

V rámci tarifu je k dispozici 25 GB prostor. Tento prostor je rozdělený na 10 GB pro web, 5 GB pro databáze a 10 GB pro e-maily.

Uživatelé mohou vytvářet neomezený počet subdomén (domén 3. řádu). Stejně tak mohou vytvářet neomezený počet databází. Každá databáze může mít maximální velikost 1 GB, což je poměrně slušné.

V administraci webhostingu lze měnit verzi PHP od verze 5.2 až po nejnovější.

Český hosting pro WordPress má poměrně výkonnou konfiguraci. PHP memory limit je nastaven na 256 MB a upload_max_file_size na 128 MB. Max_execution_time je klasicky nastaven na 30 s. To je plně dostačující pro většinu malých a středních projektů.

V rámci webhostingu je zřízení SSL certifikátu (Let’s Encrypt) zdarma. Ten je pro moderní a bezpečný web absolutně nepostradatelný.

Počet domén1
Počet subdoménneomezený
Prostor na disku25 GB
Maximální velikost jedné databáze1 GB
Volitelná verze PHP?
PHP memory limit256 MB
PHP time limit (max_execution_time)30 s
Upload_max_filesize128 MB
Podpora .htaccess
Certifikát SSL v ceně? (Let's Encrypt)

Doplňkové služby – 7.5/10

V administraci je k dispozici instalace redakčního systému WordPress na jedno kliknutí, které uživatelům usnadní spoustu zdlouhavé práce. Při zakládání nového projektu ušetříte čas, který můžete věnovat do samotného obsahu webu.

Webhostingový tarif umožňuje vytvořit neomezený počet e-mailových schránek, ale je pro ně k dispozici (v základu) 10 GB prostor. Pokud místo pro e-maily dojde, tak je možné si připlatit za jeho rozšíření. Maximální velikost jedné schránky je 10 GB.

Instalace WordPress na 1 kliknutí
Prostor pro e-maily10 GB
Počet e-mailových schránekneomezeně
Počet CRON úloh9 záznamů/15 minut

Zálohy a bezpečnost – 9.5/10

Český hosting provádí automatické zálohy jednou denně. Tyto zálohy jsou potom dostupné na záložních serverech 28 dní.

Bezpečnost serverů je vyřešená ochrannými prvky proti DDOS útokům. E-mailové schránky mají antispamovou a antivirovou ochranu.

Automatické zálohy zdarma denně
Dostupné zálohy28 dní
DDOS ochrana
Antivir, antispam

Podpora – 8.5/10

Podpora není k dispozici nepřetržitě, v režimu 24/7, ale lze se na ni obrátit takřka po celý den od 8 do 23 hodin. Podpora přitom dokáže komunikovat prostřednictví e-mailu, telefonu a live chatu.

Český hosting má také dobře zvládnutou znalostní bázi, tak lze, i bez klientské podpory, vyřešit jednoduše vzniklý problém.

PodporaPracovní dny 8-23 hodin
E-mail
Live chat
Telefon

Test rychlosti – 7.5/10

TTFB (WebPageTest) (známka A)
PageSpeed score (GTmetrix) (známka F 38 %)
Sucuri Load Time Test (Germany/Frankfurt)0,117 s
Pingdom Load Time377 ms


Závěrečné hodnocení

Český hosting WordPress hosting recenze
cesky-hosting-logo

Název: český hosting

Shrnutí:
✅Jeden tarif
✅Zálohy jsou dostupné 28 dní
✅SSL certifikát v ceně

 • Finance - 7/10
  7/10
 • Důležité paramentry - 7.9/10
  7.9/10
 • Doplňkové služby - 7.5/10
  7.5/10
 • Zálohy a bezpečnost - 9.5/10
  9.5/10
 • Podpora - 8.5/10
  8.5/10
 • Test rychlosti - 7.5/10
  7.5/10
8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání WordPress hostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám