Blog.cz recenze

Blog.cz


Výhody
+ Jednoduché ovládání a snadná orientace
+ Kompletně v češtině

 

Nevýhody
– Časté technické problémy
– Velké množství reklamy

 

 

blog-cz-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Blog.cz je v českém prostředí jednou z nejznámějších platforem pro založení a vedení vlastního blogu. Na celém webu Blog.cz se dá dobře orientovat a blog vytvoříte doslova za pár minut, a to i jako naprostý začátečník. Podobně přehledná je také administrace. Jednoduchost ovládání je ostatně jedním z hlavních důvodů, proč si tato služba v minulosti získala velice vysoký počet příznivců.

Za oblibou Blogu.cz stála i aktivní komunita. Na úvodní stránce si i dnes můžete prohlédnout žebříčky, které upozorňují na zajímavé blogy, nebo se můžete stát součástí některého z blogových klubů a s ostatními autory si komentovat články nebo se klidně potkat naživo.

Je ale třeba říct, že Blog.cz už má pravděpodobně dobu své největší slávy za sebou. Služba se často potýká s technickými výpadky, nefungují statistiky návštěvnosti nebo se objevuje extrémní množství spamu v komentářích. Podpora s uživateli také příliš nekomunikuje a komunita upadá. I když se ze strany vlastníků platformy objevuje snaha o zlepšení, stále větší počet blogerů se přesouvá jinam.

Stejně jako u některých podobných bezplatných služeb získáte zdarma pouze doménu třetího řádu (s koncovkou blog.cz) a na vašem blogu bude zobrazovaná reklama. K dispozici je omezený počet šablon, práce s nimi je maximálně intuitivní. Import vlastního vzhledu však není možný. Začínající blogeři toužící po jednoduchých stránkách tak se službou Blog.cz mohou být spokojení, pro pokročilé uživatele či profíky to už ale bude málo.

Český nástroj pro snadné vytvoření blogu s omezenými možnostmi.

Propagace a marketing

Není možné vložení vlastní reklamy, na sociální sítě však blog nasdílíte snadno

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Blog.cz?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

K dispozici šablony, vlastní vzhled však nelze nastavit

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Velice jednoduché založení blogu i další práce s ním

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatná platforma v češtině pouze se základními funkcemi

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Blog.cz?

Cena0 Kč
Velikost na diskuneuvádí
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Rozsáhlá nápověda v podobě FAQ a článků (blog “Srdce blogu”), na podporu se ale obrátíte jen přes e-mail

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Blog.cz to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Blog.cz recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (3 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

3 Příspěvky

  1. Dominik 3.3.2021
  2. Jana Valošková 16.8.2020
  3. Jirka 15.7.2020

Přispět názorem