Banking Online Recenze

Banking OnlineVýhody
+ Díky aukčnímu systému mohou klienti přes portál Banking Online získat půjčku s mnohem nižším a výhodnějším úrokem, než jaký by získali v bance, nebo jiné nebankovní společnosti.

Nevýhody
-Nelíbí se nám dlouhá doba od zadání aukce až po okamžik, kdy žadatel dostane své peníze na účet. Může to trvat téměř dva měsíce, což se v bance většinou nestane.
-Nelíbí se nám také nedostatek kontaktů na provozovatele portálu. Není možné se s nimi spojit on-line ani přes telefon, což snižuje jejich důvěryhodnost.

Banking online


Navštívit stránku →


Shrnutí:
Banking Online je aukční portál, který shromažďuje zájemce o půjčku a zároveň zájemce o výhodné investování peněz. Soustředí se především na bonitní klienty, kteří jsou schopni své úvěry splácet pravidelně a včas. Zato jim portál pomocí investorů umožní získat nižší úrok, než jaký by jim nabídli v bance. Bonitní klienti s dobrou platební morálkou, kteří jsou schopni dodat dostatek informací o bezpečném obchodě pro investory (rejstřík trestů, vysoké příjmy, výborná platební morálka atd.), mohou dosáhnout až na úrok 3 %.

 

Banking Online – Recenze

Banking Online je společnost zapsaná v registru ČNB, která dohlíží na její činnost. Poskytuje webový portál k aukcím – žádostem o půjčky a k nabídkám pro investory. Klient, který žádá o půjčku, zde může buď sám vystavit na určitou dobu svůj inzerát, na který mohou investoři podle zájmu reagovat, nebo naopak může prohlédnout nabídky investorů a k nějaké se přihlásit. Šanci tak mají obě strany stejnou a hlavně – stejně férovou. Výhodou je, že investoři mohou své peníze zhodnotit velmi zajímavým způsobem a žadatelé zase získat půjčku mnohem výhodněji, než v bance či jiné nebankovní společnosti.

Kolik půjčují80.000 Kč až 500.000 Kč
ÚrokOd 3%
Splátky odDle výše úvěru
Poplatky1,5 % z výše půjčky
Doba spláceníOd 6 do 60 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Ne, v případě horšího ratingu individuální posouzení
VýhodyMnohem nižší úroky, než jaké mohou klienti získat v bance

Banking Online funguje jako aukční portál pro tzv. P2P půjčky, což znamená, že lidé půjčují lidem. Klienti nemusí žádat o půjčku žádnou banku ani nebankovní společnost. Jednoduše přes tento portál zadají poptávku na úvěr, a počkají, až se přihlásí jednotliví investoři s nabídkami. Pak si vyberou tu, která jim vyhovuje nejlépe. Nebo naopak nemusí čekat a mohou si rovnou vybírat z již uveřejněných nabídek investorů. Předem tak vidí, jaký by mohl být dohodnutý úrok a tím pádem i konečná splátka jejich půjčky.

Půjčky od 3 %

O půjčku na Banking Online si může zažádat klient, který je starší 18 let a má trvalý pobyt na území České republiky. Klienti si mohou přes tento portál zažádat nejméně o 80 000 Kč až do 500 000Kč. Podmínkou je, že částka musí být splacena do 60 měsíců. Nejnižší počet měsíců, za který může klient půjčku vrátit, je 6 měsíců. Logické je, že čím kratší dobu splatnosti klient zvolí, tím atraktivnější bude pro investory. Ti budou mít možnost získat zhodnocení svých peněz za kratší dobu a tím pádem mohou znovu investovat.
Výše splátky je daná výškou úvěru, délkou splatnosti a dohodnutým úrokem mezi žadatelem a investorem. Je potřeba počítat i s poplatkem pro portál Banking Online, který činí 1,5 % z půjčeného obnosu.

P2P pro bonitní klienty

Portál Banking Online byl založen především za účelem poskytovat bonitním klientům zajímavé zhodnocení jejich peněz, anebo naopak získat půjčku za takových podmínek, aby byla výhodnější než v bance. Díky tomu se mohou klienti dostat s úrokem na úvěru až na 3 %. Tím, že klienti doloží co nejvíce dokumentů, které umožní investorovi zjistit, zda má žadatel dobrou platební morálku, dostatečně vysoký a pravidelný příjem atd., získávají i jistotu, že bude jejich úvěr skutečně splácen tak, jak má být. Samozřejmě na 100 % jim toto nikdo zaručit nemůže. Ale čím bonitnější a bezúhonnější klient si o půjčku zažádá, tím výhodnějším adeptem je pro investora.

Možnosti půjčky u Banking Online

Vzhledem k tomu, že „pravidla“ půjček a investic si domlouvají klienti (žadatel o půjčku a investor) mezi sebou, nenajdeme žádné informace o tom, jak lze s půjčkou zacházet. Jasné je, že klient může peníze využít podle své úvahy, zkrátka na co potřebuje. Zda se na tom s investorem předem domluví, to záleží na nich. O dalších informacích však můžeme jen spekulovat.
Jak je to s navýšením půjčky, když klientovi peníze nestačí? Může se domluvit s investorem na další půjčce, nebo na navýšení té stávající? Může půjčku předčasně splatit, nebo vkládat mimořádné splátky? Bude za tento postup nějaká sankce?
To se nám bohužel zjistit nepodařilo. S webem Banking Online je velmi komplikované se spojit. Na naše dotazy zaslané emailem vůbec nereagovali, a to jsme jim na odpověď dali rovnou celý týden! Můžeme se tedy jen dohadovat, že vše je v jednání mezi investorem a žadatelem o půjčku, tak jako u dalších podobných portálů. Pojištění schopnosti splácet zřejmě není k dispozici vůbec, což je ale u těchto portálů rovněž běžné a je to riziko investora, zda do investice za těchto podmínek půjde či nikoli.

Navýšení?
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka?
Předčasné splacení?
Možnost pojištění?

Jak si půjčit u Banking Online

Pokud jste se rozhodli, že si přes Banking Online půjčíte, je potřeba učinit několik kroků. Podstatné je vědět, že nemají kamenné pobočky, a žádost nelze podat ani telefonicky. Je možné pouze on-line vystavit žádost/aukci, tedy inzerát, na který budou investoři reagovat a poskytnou vám k výběru své nabídky. Nebo naopak můžete reagovat na již zveřejněné nabídky investorů. Toto lze dělat kdykoli, kdy můžete být on-line. Pokud však budete mít nějaké dotazy, získáte na ně odpovědi jen ve všední dny (pokud vám tedy podpora odpoví, což se nám nepoštěstilo).

Pracují i o víkendu?
Žádost on-line?Ano - podat inzerát/reagovat
Žádost telefonicky?
Mají pobočky

Prvním krokem je kliknutí na políčko „Mám zájem o půjčku“. Dostanete se do jakéhosi on-line průvodce, který vás žádostí provede. K tomu, abyste mohli žádost vystavit, je potřeba mít hotovou registraci a profil žadatele. Pokud to ještě nemáte, nevadí. Průvodce vás povede opravdu krok po kroku, dokud nevyplníte vše, co je k žádosti potřeba.

Každá zadaná aukce má platnost 20 dní, pokud ji na vlastní či investorovu žádost neukončíte předčasně. Každý žadatel o půjčku může mít současně vystavenou pouze jednu aukci, nebo může reagovat pouze na jednu nabídku investora. Výši úroku, který byste si představovali, zadáváte u aukce vy sami. Investor ji buď přijme, nebo nabídne nižší. Úroková sazba nabídek je přitom korigována, aby byla vždy nižší, než je průměrná výše úroku bankovních půjček.

Pokud dodáváte potřebné dokumenty o své osobě (o osobě žadatele), je vždy ideální poskytnout jich co nejvíce. Podle doložených dokumentů tak investoři mohou zhodnotit, zda je pro ně žadatel dostatečně bonitní a důvěryhodný.

Dotaz do nebankovního registru

Poté, co založíte aukci, je systémem proveden dotaz na hodnocení vaší osoby do nebankovního registru, který provozuje společnost Omega Solutions, a.s. Pokud získáte v této aplikaci hodnocení s ratingem A, aukce bude zveřejněna. Pokud získáte hodnocení horší, s největší pravděpodobností zveřejněna nebude. Je možné však žádost řešit individuálně. Může se stát, že jste až dosud neměli žádný nebankovní úvěr, který byste již řádně splatili. Pak se nejspíš v tomto registru nebudete vůbec vyskytovat. V tom případě bude dodatečně vyžádán výpis z bankovního registru Czech Banking Credit Bureau, a.s.

Po zveřejnění své aukce klient počká na nabídky investorů, na které reaguje buď odmítnutím, nebo vzájemnou dohodou. Po ukončení aukce je nutné reagovat na nabídky investorů nejpozději do 4 dní. Můžete samozřejmě přijmout více nabídek od více investorů. Vše se vám nasčítá dohromady a vykalkuluje se vám (přepočte) výsledný úrok a výše splátky. Po dokončení aukce se přechází ke schvalovacímu procesu.

Schvalovací proces

Proces schvalování půjčky trvá přibližně 30 dnů. Je to z toho důvodu, že jak žadatel, tak investor, mají 15 dní na zaslání smluv a potřebných dokumentů. Pokud dokumenty budou kompletní dříve, může se proces schvalování samozřejmě zkrátit. Spolu se smlouvami obdržíte i splátkový kalendář, abyste věděli, kdy a jakým způsobem svou půjčku splácet. Ve chvíli, kdy dojde k převodu financí investorů na váš účet, je půjčka považována za čerpanou.

Celkový proces – žádání o půjčku, nabídky investorů i schvalování – půjčení potřebného obnosu značně protahují, což může být pro mnohé nepříjemné. V bance byste nejspíš dostali své peníze hned. Přesto se to může vzhledem k výsledným podmínkám a úrokům vyplatit.

Podpora

Na to, jak zajímavé podmínky Banking Online pro své klienty a zájemce poskytuje, má zcela nedostatečnou podporu. Nemají k dispozici on-line chat, a dokonce nemají ani kontaktní telefon. Veškeré dotazy je možné zasílat pouze na kontaktní email, nebo on-line formulářem na webových stránkách, na který přichází automatická odpověď, že pracovníci se ozvou do 2 pracovních dnů.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů0/10
Kvalita podporyNedostatečná

Nám se na naše dotazy nikdo neozval ani do slíbených dvou dnů, ani do týdne. Nebylo, jak jinak podporu kontaktovat, a tak jsme řadu našich dotazů museli nechat nedořešenou. Na nás působí takový přístup velmi neprofesionálně!

Banking Online Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (3 Recenze)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem