A1M Recenze

Internet A1M Recenze


Výhody
+Společnost AIM poskytuje spoustu slev a výhod na internet i jeho doplňky v případě uzavření smlouvy už od 12 měsíců. Pokud klient využije i internetovou televizi Kuki, jsou jeho výhody ještě vyšší.


Nevýhody
-Nelíbí se nám, že na webu najdete o jednotlivých tarifech velmi málo informací. Pokud chcete zjistit bližší cenu a nastavení, musíte vyplnit kontaktní formulář a počkat, až se vám ozve podpora, nebo rovnou zavolat na klientskou linku.

A1M logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Společnost AIM se zaměřuje na internetové připojení a internetovou televizi. Svým klientům nabízí balíčky od rychlosti 10 Mb/s až do 200 Mb/s. Pokud klienti využijí smluvního závazku, získávají výhodnější slevy. Kombinací obou služeb (internet+televize) pak získají další slevy a výhody. Kolik bude klient platit na své adrese se dozví až po kontaktování podpory. Ceny se totiž liší podle lokalit a možností připojení.


Optický Internet

Společnost AIM provozuje internet přes optické kabely a internetovou televizi Kuki. Svým klientům nabízí hned několik internetových tarifů rozdělených podle rychlosti. Nejnižší začíná na rychlosti 10 Mb/s a cenou od 400 Kč. Nejrychlejší stahuje data rychlostí 200 Mb/s a jeho cena se pohybuje od 700 Kč. My jsme se zaměřili na „zlatou střední cestu“ – vybrali jsme tarif od 600 Kč s rychlostí 100/100 Mb/s.

Rychlost100/100
Poplatek za instalaci/aktivaci0Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)0Kč
modemVlastní nebo 800 Kč, 35.- měsíčně
Závazek12 (24) měsíců
Stahování datNeomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatekAno
Pevná veřejná IP adresa100 Kč měsíčně (60 Kč)
Výhody1 měsíc zdarma + výhody u Kuki TV

Připojení přes optické kabely

Internet AIM je připojen přes optické kabely, což je jedno z nejlepších a nejodolnějších řešení. Díky optickému připojení mohou klienti nejen rychle data přijímat, ale také je rychle odesílat. Jsou tedy vhodné nejen na běžné surfování po internetu, ale i pro časté sledování videa on-line, nebo hraní náročnějších on-line her.

Rychlý internet, příznivé ceny

Cena tarifu s rychlostí 100 Mb/s se pohybuje standardně od 600 Kč. Záleží však na lokalitě a technikách připojení. Pokud má klient vyjednanou u společnosti AIM smlouvu se závazkem na 12 či 24 měsíců, získává výhody a slevy. Pak se může dostat na cenu tarifu až na 540 Kč měsíčně.

Potřebujete modem?

Poplatky za aktivaci a zřízení jsou zdarma. Pokud má klient vyhovující modem s routerem, není potřeba zakupovat nový. Pokud je potřeba nový pořídit, můžete tak učinit přímo přes společnost AIM. V tom případě zaplatí za modem 800 Kč jednorázově, nebo 35 Kč měsíčně. Pro tuto cenu je však potřeba uzavřít smlouvu alespoň na 12 měsíců. Pro klienta je vždy výhodnější uzavřít smlouvu a platit měsíční pronájem modemu. Pokud je nutné modem vyměnit za nový – modernější, společnost AIM to provede automaticky a zdarma.
Pokud potřebujete nastavit pevnou IP adresu, je to možné. Její cena je 100 Kč měsíčně. Při sjednání smluvního závazku má ale klient opět slevu – zaplatí měsíčně 60 Kč.
Výhody klienti společnosti AIM nezískají jen uzavřením smluvního závazku, ale i využitím další služby – televize Kuki. Při spojení obou služeb AIM nabízí výhodné balíčky, které se mění podle rychlosti internetu a balíčku televizních programů.

Podpora

Webové stránky společnosti AIM nejsou příliš sdílné. Soustředí se především na popis společnosti, její historie a možnosti internetového připojení. Zdůrazňují hlavně kvalitu a výhody optických kabelů. Pokud se chcete dozvědět více o nabízených tarifech, musíte odeslat kontaktní formulář, na jehož základě vás podpora kontaktuje, nebo zavolat přímo na klientskou linku. My jsme využili klientské linky a byli jsme maximálně spokojení. Operátor byl příjemný, velmi vstřícný a vše nám ochotně vysvětlil. Na závěr se nabídl, že nám zašle nabídku s výhodnými kombinacemi televize Kuki a internetu AIM do emailu, abychom měli všechny informace pohromadě a mohli se snáze rozhodnout, zda jejich služby využijeme. Pokud bychom se měli rozhodovat podle jednání operátorů s klienty, rozhodně si vybereme AIM.

On-line chatNe
Dotazy přes kontaktní formulářAno
Dotazy po telefonuAno
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVýborná

Více informací →

A1M Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.07 (59 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

5 Příspěvků

  1. MB - PŘEDBOJ 18.8.2021
  2. Jitka Dvorská 26.11.2020
  3. Zlata 21.10.2020
  4. Petr Suldovský 6.10.2020
  5. Radka 19.2.2020

Přispět názorem