A1M Recenze A1M Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 6. 8. 2019

Aktualizováno: 10. 1. 2024

Shrnutí recenze

Společnost AIM se zaměřuje na internetové připojení a internetovou televizi. Svým klientům nabízí balíčky od rychlosti 10 Mb/s až do 200 Mb/s. Pokud klienti využijí smluvního závazku, získávají výhodnější slevy. Kombinací obou služeb (internet+televize) pak získají další slevy a výhody. Kolik bude klient platit na své adrese se dozví až po kontaktování podpory. Ceny se totiž liší podle lokalit a možností připojení.

Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení všech 8 parametrů:
 • Poplatek za instalaci/aktivaci
 • Poplatek za zařízení (GW, materiál)
 • Wi-Fi router
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Pevná veřejná IP adresa za příplatek
 • Pevná veřejná IP adresa
 • Výhody
Hodnocení redakce
hodnoceno 8 parametrů
10/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 66x Přidat hodnocení
3.1/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 8 parametrů:
 • Poplatek za instalaci/aktivaci
 • Poplatek za zařízení (GW, materiál)
 • Wi-Fi router
 • Závazek
 • Stahování dat
 • Pevná veřejná IP adresa za příplatek
 • Pevná veřejná IP adresa
 • Výhody

Výhody

 • Společnost AIM poskytuje spoustu slev a výhod na internet i jeho doplňky v případě uzavření smlouvy už od 12 měsíců. Pokud klient využije i internetovou televizi Kuki, jsou jeho výhody ještě vyšší.

Nevýhody

 • Nelíbí se nám, že na webu najdete o jednotlivých tarifech velmi málo informací. Pokud chcete zjistit bližší cenu a nastavení, musíte vyplnit kontaktní formulář a počkat, až se vám ozve podpora, nebo rovnou zavolat na klientskou linku.

Důležité parametry

Společnost AIM provozuje internet přes optické kabely a internetovou televizi Kuki. Svým klientům nabízí hned několik internetových tarifů rozdělených podle rychlosti. Nejnižší začíná na rychlosti 10 Mb/s a cenou od 400 Kč. Nejrychlejší stahuje data rychlostí 200 Mb/s a jeho cena se pohybuje od 700 Kč. My jsme se zaměřili na „zlatou střední cestu“ – vybrali jsme tarif od 600 Kč s rychlostí 100/100 Mb/s.

Poplatek za instalaci/aktivaci
0Kč
Poplatek za zařízení (GW, materiál)
0Kč
Wi-Fi router
800 Kč nebo 35Kč měsíčně (se smlouvou na 12 měsíců)
Závazek
12 či 24 měsíců
Stahování dat
Neomezené
Pevná veřejná IP adresa za příplatek
Ano
Pevná veřejná IP adresa
80 Kč měsíčně
Výhody
1 měsíc zdarma

Připojení přes optické kabely

Internet AIM je připojen přes optické kabely, což je jedno z nejlepších a nejodolnějších řešení. Díky optickému připojení mohou klienti nejen rychle data přijímat, ale také je rychle odesílat. Jsou tedy vhodné nejen na běžné surfování po internetu, ale i pro časté sledování videa on-line, nebo hraní náročnějších on-line her.

Rychlý internet, příznivé ceny

Cena tarifu s rychlostí 100 Mb/s se pohybuje standardně od 600 Kč. Záleží však na lokalitě a technikách připojení. Pokud má klient vyjednanou u společnosti AIM smlouvu se závazkem na 12 či 24 měsíců, získává výhody a slevy. Pak se může dostat na cenu tarifu až na 540 Kč měsíčně.

Potřebujete modem?

Poplatky za aktivaci a zřízení jsou zdarma. Pokud má klient vyhovující modem s routerem, není potřeba zakupovat nový. Pokud je potřeba nový pořídit, můžete tak učinit přímo přes společnost AIM. V tom případě zaplatí za modem 800 Kč jednorázově, nebo 35 Kč měsíčně. Pro tuto cenu je však potřeba uzavřít smlouvu alespoň na 12 měsíců. Pro klienta je vždy výhodnější uzavřít smlouvu a platit měsíční pronájem modemu. Pokud je nutné modem vyměnit za nový – modernější, společnost AIM to provede automaticky a zdarma.
Pokud potřebujete nastavit pevnou IP adresu, je to možné. Její cena je 100 Kč měsíčně. Při sjednání smluvního závazku má ale klient opět slevu – zaplatí měsíčně 60 Kč.
Výhody klienti společnosti AIM nezískají jen uzavřením smluvního závazku, ale i využitím další služby – televize Kuki. Při spojení obou služeb AIM nabízí výhodné balíčky, které se mění podle rychlosti internetu a balíčku televizních programů.

Podpora

Webové stránky společnosti AIM nejsou příliš sdílné. Soustředí se především na popis společnosti, její historie a možnosti internetového připojení. Zdůrazňují hlavně kvalitu a výhody optických kabelů. Pokud se chcete dozvědět více o nabízených tarifech, musíte odeslat kontaktní formulář, na jehož základě vás podpora kontaktuje, nebo zavolat přímo na klientskou linku. My jsme využili klientské linky a byli jsme maximálně spokojení. Operátor byl příjemný, velmi vstřícný a vše nám ochotně vysvětlil. Na závěr se nabídl, že nám zašle nabídku s výhodnými kombinacemi televize Kuki a internetu AIM do emailu, abychom měli všechny informace pohromadě a mohli se snáze rozhodnout, zda jejich služby využijeme. Pokud bychom se měli rozhodovat podle jednání operátorů s klienty, rozhodně si vybereme AIM.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

A1M zkušenosti a recenze zákazníků

7 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Jedním slovem katastrofa. Pravidelně dlouhodobé výpadky internetu i televize. Čekání na operátora ani po hodině. … Absolutně nedoporučuji.

Hodnocení - 1
Zdenka Rosenbaumova
10. 4. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Dnes mi předělával optický kabel zaměstnanec A1M p. Kopeček. Lepšího technika jsem nezažil – vše proběhlo rychle, vše vysvětlil – super. Chtěl bych mu tímto ještě jednou poděkovat.

Hodnocení - 5
Alan Padevět
5. 8. 2022

Se společností A1M jsem ukončil smluvní vztah, neboť nebyli schopni zajistit minimální garantovanou úroveň připojení podle VOP. Mají velmi špatný a laxní přístup k řešení výpadků a není pro ně problém nechat zákazníka 3 týdny bez připojení. Velmi špatný poskytovatel služeb nedoporučuji !!!!

Hodnocení - 3
MB - PŘEDBOJ
18. 8. 2021

Též nedoporučuji,mám i s internetem a tady v Neratovicích to padá každou chvíli,dost často i skoro celý den je obojí OUT.Malá informovanost,dostup servisu po tel. i netu.Nebrat!

Hodnocení - 3
Jitka Dvorská
26. 11. 2020

Laxní přístup k zákazníkovi, špatně nastavená zařízení, stabilita internetu naprosto mizerná, garanci rychlosti vám do telefonu tvrdí 75% ve skutečnosti garantují 1 mega a že to někdy jen tím jedním mega šlo aniž by kdokoli doma stahoval (garance rychlosti není součástí smlouvy, ani jako příloha, pouze nějaký dokument bokem v mailu). Router vám nacpou, protože technikovi se asi nechce hledat mac adresa vašeho zařízení, a do toho routeru od nich vám pro jistotu nedají přístup = přístup do vnitřní sítě domácnosti == porušení soukromí. Měsíc možná déle jsem po nich ten přístup chtěla, protože se mi tohle nelíbí. Výpověď samotná byla super věc. V podmínkách uvádí, že výpověď běží ode dne doručení na jejich centrálu. Kdybych si nenechala poštou zaslat informaci, že si doporučený psaní přebrali, nevěděla bych do kdy běží výpovědní lhůta, protože o tom vás ani neinformují. O to si musíte žádat a čekáte na odpověď třeba déle než týden. Pak vám ho konečně pošlou a zjistíte, že to datum je o 4 dny víc, než by mělo být, a když je na to upozorníte, tak vám to tedy opraví, ale zas na špatné datum. Došla mi trpělivost a ode mě se žádného doporučení a kladného hodnocení nedočkají. Abych nezapomněla, instalaci nám dohodli na konkrétní den, a v ten den nikdo nepřijel, až když jsme volali, tak že „asi se jim to nějak neuložilo v systému“.

Reakce na veškerou emailovou konverzaci šíleně dlouhá respektive prakticky žádná. Já chtěla mít tyhle konverzace v mailu, abych to měla černé na bílém, protože už v srpnu při objednávání se mi stalo, že slibovali něco, co ve skutečnosti nebyla pravda. Nechápu, jak s takovým přístupem mohli na trhu tak dlouho přežít.

Hodnocení - 3
Zlata
21. 10. 2020

Tuto společnost absolutně nedoporučuji. 3x poslali jiný router, reklamace neřeší pokud jim denně nevolate, údajní operátor neví absolutně co po něm člověk chce, otravují s nedoplatky i když máte vše v pořádku, prostě divím se že ještě funguji

Hodnocení - 3
Petr Suldovský
6. 10. 2020

Deset let vše v pořádku, nyní čtyři měsíce spíš nejde než jde. Technik po telefonu jen radí vyměnit wifi roter. Měněný už 3x pořád nejde. U nich údajně vše v pořádku. Zruším. Ostrava-Zábřeh

Hodnocení - 3
Radka
19. 2. 2020