1Password recenze

Vyhody

+ Jeden z nejbezpečnějších správců hesel na trhu.

Nevyhody

Sdílení údajů je omezené pouze na rodinný tarif.

 

1password Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

1Password je jeden z nejbezpečnějších správců hesel. Díky tomu mu dávají přednost nejen individuální uživatelé, ale také velké společnosti, které tohoto správce hesel nasazují na zaměstnaneckých počítačích.

Správce hesel 1Password je nejbezpečnější hlavně kvůli tomu, že údaje, které do něho uživatelé ukládají, jsou šifrované kombinací hlavního hesla a 16 znakových Security Key (tajného klíče). Pokud hacker nebo jiný útočník některý z těchto údajů nezná, tak nedokáže nikdy dešifrovat uložená data.

S registrací do správce hesel si uživatel nastaví jedno hlavní heslo (master password) a služba mu k tomu vygeneruje tajný klíč. Tajný klíč je potřebný při přihlášení dalšího zařízení. Po prvním přihlášení vám pak stačí znát pouze hlavní heslo, se kterým se dostanete k ostatním heslům. 

1Password patří mezi nejlépe vybavené správce hesel na trhu. Součástí správce je například 1GB úložiště pro data, možnost ukládat nejen hesla, ale i jiné citlivé údaje, ukazatel síly hesla nebo generátor silných hesel.

Správce hesel lze používat napříč všemi zařízeními a operačními systémy. Nejspíš nenaleznete moderní zařízení, na kterém by nešlo 1Password používat.

Finance – 5/10

1Password nabízí osobní a rodinný tarif i firemní a týmové tarify. Tento správce nenabízí bezplatný tarif, ale lze si jej otestovat na 30 dní zdarma bez závazků.

S rodinným tarifem může tohoto správce v rámci jednoho tarifu používat 5 uživatelů.  Ti mohou využívat všech funkcí správce hesel. Také mezi sebou mohou sdílet nebo skrývat různé položky, které do správce uložili.

Firemní tarify jsou účtované za jednoho uživatele. Nad jednotlivými uživateli má hlavní moc určený administrátor, který může jednotlivým uživatelům přidělovat různá oprávnění a odkrývat, nebo skrývat různá data.

Roční platba830,40Kč
BalíčekPersonal
Omezená verze zdarma?
Rodinný tarif (5 uživatelů)

Důležité funkce- 10/10

Ve správci hesel 1Password nechybí žádné funkce, které jsou opravdu důležité. Podstatnou funkcí je možnost ukládat do databáze nejen hesla nebo přihlašovací údaje, ale také další citlivá data jako jsou WiFi hesla, softwarové licence, údaje z karet, údaje z dokladů a tak dále.

1password má v sobě ukazatel síly hesla a také generátor hesel, která nikdo jednoduše neodhalí. Protože jde o to, abychom používali silná hesla, tak je důležité, aby je správce dokázal sám automaticky vyplnit do formulářů. To tento správce dokáže.

Uživatelé mají k dispozici 1GB úložiště dat, kam mohou nahrávat jakýkoliv soubor. Samozřejmě se nabízí tam nahrávat pouze důležité dokumenty, které potřebujete mít bezpečně pod zámkem.

Pokud budete používat rodinný tarif, tak musíte myslet na to, že prostor 1GB je sdílený mezi všemi uživateli.

U firemních tarifů má každý uživatel svých 1GB prostoru.

Neomezený počet položek (hesla, karty atd.)
Možnost ukládat další data (WiFi, licence, identity atd.)
Automatické vyplnění formulářů
Zabezpečené poznámky
Ukazatel síly hesla
Generátor hesel
Bezpečné úložiště souborů (1GB)

Důležité parametry – 10/10

1Password patří mezi oblíbené správce hesel. Nejen z toho důvodu má k dispozici aplikace pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux, ale také pro chytrá zařízení se systémy Android a iOS.

Aby měl uživatel co největší pohodlí při používání správce hesel, tak si může do svého internetového prohlížeče stáhnout rozšíření, které dokáže importovat hesla z databáze prohlížeče do databáze 1Password. Vyhodou toho je, že pak na mobilním telefonu můžete klidně používat jiný prohlížeč a hesla vám v něm bude vyplňovat aplikace 1Password.

Při používání nejste omezení počtem aktivních zařízení, které používáte současně v jeden čas. S 1Password můžete používat neomezený počet zařízení.

Podpora Windows, macOS, Linux
Doplněk pro prohlížeč
Aplikace pro telefon (Android, iOS)
Počet podporovaných zařízení neomezeně
Možnost sdílení údajů
Jednoduchý import hesel z prohlížeče

Bezpečnost – 10/10

Bezpečnost 1Password je na vysoké úrovni. K šifrování dat se používají šifrovací metody 256AES, PBKDF2. Uživatelský účet je zabezpečený hlavním silným heslem ve spojení se Secret key (tajným klíčem). 

Tajný klíč si musíte pečlivě uschovat, protože není později možné jej znovu vygenerovat. Díky tomu je 1Password nedobytnou pevností. Nicméně, nevýhodou je, že když tajný klíč ztratíte, tak už data z 1Password nikdo nikdy nedostane. Se ztraceným klíčem si tedy můžete založit nový účet a začít ukládat hesla znovu od začátku.
Správce hesel nejen že chrání uživatelská hesla, ale dokáže hlídat i bezpečnost webů, na kterých hesla používáte. Pokud navštívíte napadený web, tak by vás aplikace měla včas upozornit, abyste na tomto webu neukládali a nepoužívali citlivé údaje.

Šifrovací metoda256AES, PBKDF2
Dvoufázové ověření
Přihlášení otiskem prstu
Sledování kompromitovaných webů
Automatické uzamknutí aplikace

Podpora – 7.5/10

Uživatelskou podporu 1Password si zákazníci pochvalují. Je dostupná 24/7 v nonstop režimu a můžete ji kontaktovat prostřednictvím sociálních sítí nebo přes e-mail.

Služba má také poměrně dobře zpracovanou znalostní bázi, ve které najdete řešení nejednoho problému. 

Nonstop 24/7
Live chat
Facebook nebo Twitter
E-mail


Závěrečné hodnocení

1Password Recenze
1password Logo

Název: 1Password

Shrnutí:
✅ Aplikace pro Windows, Mac OS, Android, iOS a prohlížeče
✅ Intuitivní rozhraní
✅ Dvoufázové ověření

 • Finance - 5/10
  5/10
 • Důležité funkce - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Bezpečnost - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.8 (5 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání správců hesel.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám